Skocz do zawartości
Forum

Trądzik


Gość Janosik0

Rekomendowane odpowiedzi

Przy trądziku różowatym konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków bądź nawet preparatów dostępnych na receptę. Domowe zabiegi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Co gorsza, z czasem zmiany towarzyszące trądzikowi różowatemu mogą się pogłębiać. A próbowałaś kosmetyków aptecznych dedykowanych do cery z trądzikiem różowatym?

Odnośnik do komentarza

Odkąd mieszkam w Londynie moja twarz z miesiąca na miesiąc się pogarszała. Najpierw małe wypryski , zaskorniki , sucha skóra .Potem jednak moja twarz zeczela mnie piec, mam grudke pod skórą a czerwona plama na wierzchu. Często mam napady gorąca , przeważnie w dusznych pomieszczeniach . Teraz jednak odkąd zrobiło się ciepło to moja twarz się ciągle zluszcza, świece się jak lampka, zaskorniki zamknięte itp każdy jeden podklad na mojej twarzy wygląda jak ciasto . A trzeba jakoś zakryc zaczerwienienia. Szczególnie na policzkach , czole i nosie

Odnośnik do komentarza
Gość Krystyna Mann

Jeżeli masz wrażliwą skórę, którą podrażniają kosmetyki powinieneś wypróbować sobie naturalnych kosmetyków OrganicSeries, które dzięki temu, że są całkowicie ekologiczne i nie zawierają parabenów, nie podrażniają skóry i są doskonałe dla osób z delikatną i wrażliwą cerą. Na trądzik doradziła bym Ci tonik odtłuszczający, którym złagodzisz wszelkie podrażnienia i zregenerujesz skórę oraz krem forte dedykowany specjalnie do cery tłustej, który działa przeciwzapalnie i antyseptycznie oraz skutecznie reguluje wydzielanie sebum.

Odnośnik do komentarza

~Janosik0
Odkąd mieszkam w Londynie moja twarz z miesiąca na miesiąc się pogarszała. Najpierw małe wypryski , zaskorniki , sucha skóra .Potem jednak moja twarz zeczela mnie piec, mam grudke pod skórą a czerwona plama na wierzchu. Często mam napady gorąca , przeważnie w dusznych pomieszczeniach . Teraz jednak odkąd zrobiło się ciepło to moja twarz się ciągle zluszcza, świece się jak lampka, zaskorniki zamknięte itp każdy jeden podklad na mojej twarzy wygląda jak ciasto . A trzeba jakoś zakryc zaczerwienienia. Szczególnie na policzkach , czole i nosie

Ale czy bezpośrednio po aplikacji kosmetyków też odczuwasz bądź widzisz jakieś niepożądane objawy, np. pieczenie lub swędzenie skóry bądź też jej zaczerwienienie?

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak u mnie się to objawia, nawet kremów na noc nie mogę używać :( a dzisiaj po nałożeniu oleju arganowego na twarz wyszło mi pełno nowych pryszczy i zaskorników . Może są takie kosmetyki które mi pomogą a nie zaszkodzą

Odnośnik do komentarza

~Janosik0
Właśnie tak u mnie się to objawia, nawet kremów na noc nie mogę używać :( a dzisiaj po nałożeniu oleju arganowego na twarz wyszło mi pełno nowych pryszczy i zaskorników . Może są takie kosmetyki które mi pomogą a nie zaszkodzą

Widocznie olej arganowy przyczynił się do zatkania ujść mieszków włosowych (porów) i stąd też taka reakcja skóry. Odradzam stosowanie tego oleju przy cerze trądzikowej. Co do innych kosmetyków to może przetestuj preparaty apteczne do cery wrażliwej i alergicznej, które są niekomedogenne. W aptekach często są dostępne próbki rozmaitych kremów, a farmacuta pomoże ci w wyborze odpowiedniego z nich. Ważne jest to, aby kosmetyk miał lekką konsystencję i nie zatykał porów.

Odnośnik do komentarza

aanka91
W walce z trądzikiem bardzo ważne jest regularne oczyszczanie twarzy i złuszczanie naskórka za pomocą odpowiednich preparatów - pomagają też peelingi medyczne, oraz odpowiednia dieta anty-trądzikowa. Z kosmetyków pomocne w walce z trądzikiem są np. dermokosmetyki, oraz maseczki zawierające talk lub kaolin.

Pomocna przy cerze trądzikowej może być również maseczka z zielonej glinki, która doskonale oczyszcza skórę oraz usprawnia eliminację toksyn z jej wnętrza.

Odnośnik do komentarza

AngelikaKornobis, możesz rozważyć wykonanie serii zabiegów przy użyciu peelingów chemicznych. Najlepiej, aby zawierały one w składzie kwas salicylowy i azelainowy, które posiadają silne właściwości przeciwzapalne. Po zabiegach zaskórniki powinny się znacząco zredukować. Poza tym, dobrze by było abyś udała się do dermatologa. Niekiedy konieczne jest zastosowanie skojarzonego leczenia, czyli połączenia terapii doustnej z miejscową.

Odnośnik do komentarza

Ja również stosowałam iqface osobiście i jestem jak najbardziej zadowolona z efektów jakie uzyskałam, a trądzik był moim przekleństwem od kilku lat i walczyłam z nium cały czas. Dopiero po iqface mogę powiedzieć, ze tym razem to ja pokonałam jeg

Odnośnik do komentarza

uuu domowymi sposobami to raczej niebardzo , tutaj to raczej dermatolog , antybiotyk + maści . A jaki masz ten trądzik ? zaskórnikowy czy ropny ? ja coś takiego miałam i była masakra . Poza tym dobrze by było też zrobić sobie taką kuracje oczyszczającą od wewnątrz . np sokami curratio , Soki są wielowarzywne z owocami . Sycące i bardzo dobre także głodu się jakos nie czuje ;)ładnie oczyszcza organizm od środka.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 23 lata. Moim problem jest tradzik na klatce piersiowej i plecach. Jak sie moge tego pozbyć. Biorąc codzienny prysznic mam wrażenie że po prysznicu tradzik ten sie nasila.Pod prysznic uzywam zelu biały jeleń . Jak mogę sie pozbyc tradziku z klatki piersiowej i pleców. Bardzo proszę o pomoc. Czy zbyt szorstka gąbka tez moze powodowac nasilenie sie tradziku . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...