Skocz do zawartości
Forum

Podrażnienia po depilacji nóg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem... Jutro wyjeżdżam nad morze i postanowiłam sobie wydepilować nogi depilatorem, żeby nie musieć codziennie, czy co 2gi dzień golić nóg. Włoski mam ciemne, grube i mocne, więc golenie jest dla mnie udręką, bo musżę to robić non stop. Depilatora nie używałam nigdy wcześniej - przerażało mnie to. Próbowałam kremu do depilacji - 0 efektu, po plastrach z woskiem z kolei miałam tak podrażnione nogi, że przez tydz nie mogłam się pokazać w krótkich spodenkach. Teraz pod epilacji zresztą nie jest lepiej, całe nogi mam w czerwonych krostkach, plamkach, punkcikach? Sama nie wiem jak to nazwać, po prostu są ślady po wyrwanych włoskach, po cebulkach. Martwię się kiedy mi to zejdzie, jutro wyjeżdżam do chłopaka i to byłaby katastrofa, gdybym miała takie ślady przez cały tydz!! Jak sobie z tym poradzić? Jakieś kremy łagodzące lub cokolwiek? Pomocy!

Odnośnik do komentarza

W związku z tym, że włoski są grube i mocne to niestety w momencie, gdy będziesz je usuwać wraz z cebulką będą pozostawać ślady w postaci czerwonych punktów. Mogą się one utrzymywać do kilku dni. Z czasem, gdy włoski ulegną osłabieniu to stają się one mniej widoczne. Niemniej jednak, pomyśl o depilacji laserowej, bo dzięki niej będziesz mogła na długo zapomnieć o niechcianym owłosieniu.

Odnośnik do komentarza

Szkoda że włosy z niechcianych miejsc nie wypadają tak, jak te z głowy ;).
A tak na poważnie, to Eksperci oczywiście mają rację - jak wło9s mocny, to ten punkcik zostanie - u jednych wspomniany tydzień, u innych pewnie i dłużej.
Szkoda że nie stać mnie na depilację laserową, ale to przecież nie koniec świata... Póki co wystarcza mi depilator.

Odnośnik do komentarza

nikt mi nie powie? no nie wstydźcie się. Pytam bo np kiedyś depilowałam się tylko w sezonie, ale jakieś 2 lata temu odkryłam, że uwielbiam pływać, no a wiadomo - na basen jak się idzie, to raczej nie powinno się być zarośniętą ;)
Więc depiluję się przez cały rok, może dlatego tak szybko mi się skóra przyzwyczaja. Choć nie ukrywam, że zimą mam prawdziwego lenia ;)

Odnośnik do komentarza

Już o to pytałam w innym poście, mam nadzieję, że nie robię offtopu - rozważam mianowicie zakup prezentowy dla męża. Nie depilatora co prawda, ale golarki, a że On wierny braunowi, ja też już jestem wierną fanką, to tutaj się nawet mocno nie zastanawiam. Natomiast chciałam podpytać, czy może macie jakieś doświadczenia? Jakieś nowe fajne modele? Stary Braun mężowskiego to wieloletni, wysłużony model, teraz pewnie są jakieś mega cudeńka dostępne. Wiecie coś w temacie? A może potraficie mnie przekierować na jakieś tematyczne fora?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...