Skocz do zawartości
Forum

Pojawiające się rysy na twarzy - PROBLEM !


MaTox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mój problem zaczął się od lutego, od momentu w którym byłem na L4 ( 1 miesiąc). W czasie zwolnienia przesiadywałem 5-6 h dziennie przy komputerze czy tez TV, czasem więcej. Po 3 tygodniach w domu, rozpoczęły mi się robić ryski pod oczami. Po paru dniach zauważyłem , iż na poliku powstały mi coś ala blizny, 2 wgłębienia. Aktualnie wygląda to tak jak jakieś nici, które zmierzają ku jednemu miejscu. Wszystkie te rysy dążą właśnie do tych wgłębień. Wizyta u dermatologa wyglądała tak, iż lekarz mnie obejrzał, wypytał o parę rzeczy, po czym stwierdził że nie wie zbytnio co mi jest, ale jakby się coś działo z kolagenem na twarzy. Zapisał mi Cicaplast - La Roche-Posay oraz Differin. Cicaplast 1x rano, Differin 1x wieczorem.Stwierdził też, iż to na pewno nie wina przesiadywania przy komputerze czy też telewizorze. Stosowałem owe maści przez jakiś czas, zauważyłem tylko ze po cicaplascie jakby na twarzy blizny te wyglądały nieco bladziej, aczkolwiek nawet po dłuższy okresie czasu nic a nic się nie regenerowało. Odłożyłem wiec maści na chwilę, w tym momencie miałem takie odczucie jakby na chwilę rysy/ blizny przestały powstawać bądź powstawały powoli nie aż tak mocno .Od jakiś dwóch tygodni znów rozpocząłem smarować moją twarz cicaplastem. Zauważyłem, iż znów proces powstawania tego "splotu nici " ponowił się. Rano smarowałem twarz cicaplastem,wieczorem praktycznie każdego dnia zauważałem iż zawsze coś nowego powstało.Dzień spędzałem w połowie w pomieszczeniu , w drugiej na dworzu np. rower. Od momentu kiedy jest wiosna spędzam może max 2 , czasem 3 godzinny dziennie. Aktualnie mamy lato, więc może to też się gryzie ze sobą , z tą całą regeneracją mojej twarzy. Po ponownej wizycie u dermatologa, dermatolog stwierdził, że skoro maści nie pomogły, a to wszystko postępuje to nie ma pojęcia co mi jest.

P.S Zapomniałem dodać, że oprócz tych wszystkich rys, moje blizny mimiczne te przy ustach / polikach jak się uśmiechamy powiększyły się. W takim sensie, że zawsze gdy się nie uśmiechałem nie miałem nigdy takich rys. Aktualnie to też postępowało z biegiem czasu, po prawej stronie mam takie małe niewidoczne, po lewej o wiele mocniej. Tak samo podczas gdy się uśmiecham, lewa strona jakby była słabiej naciągnięta, prawa normalnie. Dziwnie to wygląda.

Czy wiecie może Państwo co to może być?
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Hmm... jeśli chodzi o sport ( sport to coś nieodłącznego w moim zyciu - brak sportu odpada ) , zła dieta też nie. Jeśli chodzi o stres , hmmm trochę stresu, ale nic nadzwyczajnego.

Byłem z tym u lekarza dermatologii estetycznej, ale on nie wie co to jest , na początku stwierdził, że niczego nie widzi ( za to dermatolog widział to doskonale :) ) Dodatkowo stwierdził ze moje zmarszczki mimiczne - to troche dziwne zeby wystepowały juz tak w młodym wieku zarówno te jak sie usmiechamy jak i te na czole.

Odnośnik do komentarza

naturalna
Przyczyn może być wiele chociażby: stres, nieprawidłowa dieta czy brak sportu. Zamiast do dermatologa lepiej może było się wybrać do gabinetu kosmetycznego. Na tę dolegliwość proponowała bym Ci wypróbować naturalny krem dotleniający marki OrganicSeries, który odpowiedni odżywi Ci skórę i poprawi koloryt.

Niestety krem dotleniający może się w tej sytuacji nie sprawdzić. Kosmetyki tego typu jedynie poprawiają mikrokrążenie skórne, dzięki czemu koloryt cery zyskuje zdrowszą barwę. Jeżeli przyczyną tych zmian skórnych jest defekt w tworzeniu naturalnego kolagenu w skórze to kosmetyki tutaj nie pomogą.

Odnośnik do komentarza

Mam plan iść jeszcze osobiście do kosmetologa, oby obejrzał dokładnie twarz.

A co myśli Pani o zabiegu zwanym mikrodermabrazją?
Bądź jakieś inne (niedrogie) zabiegi kosmetyczne powodujące reakcje na regeneracje kolagenu twarzy oraz na poprawę elastyczności skóry? ( zmarszczki mimiczne) Lekarz proponował mi kwas hialuronowy, ale z tego co wiem nie powinno się go stosować w młodym wieku.

Jeszcze jedno pytanie czy może polecić mi jakiś krem pod oczy 20 + ? To wszystko właśnie zaczęło się od oczu, chciałbym trochę je zregenerować, wcześnie używałem jakiegoś świetlika z B5 ale to na chwilę nawilża mi skórę , a potem jest strasznie sucha.

Ogólnie z moją skórą jest tak, że jak wstaję rano - jestem wypoczęty to to wszystko jest mniej widoczne, ale już wieczorem w wyniku zmęczenia widać to już dość mocno . Aktualnie jest tak, że od paru dni nic się nowego nie tworzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...