Forum Uroda

Usunięcie blizny

Madzia25Wro

Madzia25Wro

Witam miałam wypadek samochodowy 6 lat temu w wyniku czego mam oto bliznę, byłam szyta. Blizna jest miękka. Byłam już u dwóch lekarzy. Poinformowali mnie tylko że mam nauczyć się z nią żyć i jedynie mogę ją unieruchomić botoksem i tyle. Przyznam, że się załamałam. Próbowałam lasera ale na mnie to nie działa. Zastanawiam się nad dermabrazją. Jestem gotowa na wszystko nawet na przeszczep skóry całego czoła cokolwiek co pomorze mi ją zlikwidować do minimum. Potrzebuje specjalisty, nie chirurga od nosów i cycków. Tylko kogoś kto zna się na bliznach i w tym się specjalizuje. Jak mieliście usuwane blizny albo znacie dobrego lekarza bardzo proszę to dla mnie bardzo ważne!
Nie ma dla mnie znaczenia miasto ani kraj, tylko nie chce znów usłyszeć że nic nie da się zrobić...Błagam pomóżcie!!!

• th_usuniecie-blizny_3066.jpg
  • th_usuniecie-blizny_3067.jpg
  • th_usuniecie-blizny_3068.jpg
147316 madzia25wro Kobieta, 28 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Cynamonka1

Cynamonka1

na pocieszenie ci powiem, że ta twoja blizna nie rzuca się w oczy tak bardzo jak myślisz, ale zakładam, że jest twoim kompleksem, dlatego warto by było coś zrobić. generalnie może cię przekonam do wizyty, bo medycyna estetyczna nie jest wcale groźna. ja byłam kilka razy, niestety moja twarz starzeje się szybciej i jestem zadowolona.

138571 cynamonka1 Kobieta, 35 lat, Warszawa
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Redukcja blizn to bardzo skomplikowana procedura, która może trwać wiele miesięcy. Niekiedy efekty mogą być bardzo zadowalające, a w innych przypadkach mniej. Niemniej jednak, w tym przypadku wskazana jest terapia skojarzona, która łączy w sobie, np. radiofrekwencje mikroigłową z laseroterapią. Poszukaj lekarza, który wykonuje tego rodzaju zabiegi.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Madzia25Wro

Madzia25Wro

Dziękuje bardzo za informacje to dla mnie bardzo ważne jak ktoś miał do czynienia z takimi zabiegami to jego opinia tez będzie dla mnie bardzo cenna. Może ktoś usuwał bliznę podobną do mojej? Poleca jakiegoś lekarza specjalistę ?

147316 madzia25wro Kobieta, 28 lat, Wrocław
~mikaaaaaaaaa

~mikaaaaaaaaa

Laser nic tu nie pomoże.
Wycięcie(rewizja) też nie pomoże niestety - może zmienić kształt na linię prostą ale gojenie od początku 12-24 miesięcy i efekt to niewidoma.
Blizna rzuca się w oczy kto twierdzi inaczej kłamie.
Mam ten sam problem - to niszczy - i WIEM co piszę na laserach tylko stracisz pieniądze a i masz bardzo duże prawdopodobieństwo że pogorszysz swój stan - NIE MA ŻADNEJ METODY NA ŚWIECIE która by coś pomogła niestety.
poczytaj tutaj o laserach:
http://f.kafeteria.pl/temat/f18/laser-frakcyjny-dziala-p_4248119/30

~mikaaaaaaaaa

~mikaaaaaaaaa

Mam dużą wiedzę w temacie i kilku bardzo dobrych plastyków za sobą zarówno w PL jak i za granicą do tego kasa nie stanowi dla mnie problemu. Chyba wszystkie możliwe metody są mi znane również jeśli chodzi o recell - co jest niestety nieskuteczną ściemą. Dermabrazja też nie pomoże a może zaszkodzić tzn powiększyć obszar blizny. Chcesz to pisz to odpisze odnośnie różnych metod - niestety żadna nie działa.