Skocz do zawartości
Forum

Czy ktoś przechodził zabiegi na rozstępy?


Gość Jakub123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakub123

Witam.

Od lat mam sporej wielkości rozstępy na plecach spowodowane bardzo szybkim wzrostem we wczesnej młodości. Od dawna są już tkz. perłowe (choć wyraźnie widoczne) więc ponoć takich nie da się już w 100% usunąć. Ale wiele klinik medycyny estetycznej przeprowadza zabiegi redukcji rozstępów i chciałbym zapytać czy ktoś korzystał z takich zabiegów (ile wizyt) i jakie one dają realne efekty? Takie zabiegi są dosyć drogie i wolę wcześniej wiedzieć czy to w ogóle jest opłacalne. Też byłbym wdzięczny za polecenie jakiejś kliniki. Dokładnie w miejscu rozstępów często też pojawiają się u mnie duże ciemne wypryski co też wpływa, że plecy wyglądają jeszcze mniej estetycznie.

Odnośnik do komentarza

W Twoim przypadku pomocna byłaby radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet Rf. Przeszłam ten zabieg w Szczecinie także na redukcję rozstępów, które pojawiły się zaraz po ciąży. Dodam, że nie były one pierwszej świeżości. Po zabiegu minęło już kilka tygodni, a już widzę różnicę. Rozstępy znacznie się spłyciły i nie są aż tak widoczne jak na samym początku.
Wiem, że Scarlet Rf służy także do leczenia trądziku, więc myślę, że miałbyś wykonane 2 zabiegi w jednym :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Owszem, istnieją skuteczne metody redukcji rozstępów, natomiast musi Pan mieć świadomość, że ich przebudowa to proces. Obecnie z powodzeniem stosuje się zabiegi laserem frakcyjnym eCO2 w połączeniu z mezoterapią. Zalecana jest seria ok 4 zabiegów wykonywanych na przemian. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości zapraszam na bezpłatną konsultację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Minimalistka

Ja również polecam zabieg Scarlet RF na rozstępy po ciąży - bardzo dobry zabieg, który daje widoczne efekty. Rozstępów nigdy nie zlikwidujemy w całości, ale można powaliczyć o ich zmniejszenie. Zabiego robiłam całkiem niedawno, nie mineło jeszcze 2 tygodnie, ale już widzę znaczną poprawę, a ma być jeszcze lepiej. W Poznaniu polecam klinikę Profemed, bo to własnie u nich poddałam się temu zabiegowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli możecie przeznaczyć nieco funduszy aby pozbyć się rozstępów polecam zabieg Scarlet RF - połączenie fal radiowych, lasera i mikroigiełek. Potrafi zdziałać cuda - miałam cały brzuch i uda w oropnych rozstępach po ciaży, a po zabiegu są one niemal niewidoczne - na pewno nie bede wstydzila sie pokazać w bikini, a niestety przez 4 lata po urodzeniu dziecka nie odważyłam sie tego zrobic własnie przez brzydkie czerwone rozstępy. W końcu w te wakacje znowu wyjde na plażę! Zabieg robiłam w Profemdzie.

Odnośnik do komentarza

Laser frakcyjny eCo2 jest obecnie chyba najskuteczniejszym narzędziem jeśli chodzi o leczenie rozstępów. Efekt będzie widoczny już po pierwszym zabiegu (po około 90 dniach - skóra musi się przebudować), natomiast ilość zabiegów jest kwestią bardzo indywidualną. Dodatkowo u swoich pacjentów stosuję zabiegi rewitalizacji tkanki podskórnej preparatem kwasu hialuronowego (mezoterapii igłowej). Powoduje on bioodnowę i nawilżenie skóry. Jak sam Pan zauważył starych, perłowo- białych rozstępów nie jesteśmy w stanie w 100% usunąć. Może je zredukować i zmniejszyć na tyle, aby były mniej widoczne. Zachęcam do skorzystania z konsultacji ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę na zabiegi z terapii tkanki łącznej na Zachodnią 7 i po kilku zabiegach jest dużo lepiej, rozstępy już są prawie niewidoczne. Podchodziłam do tych zabiegów z dystansem, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Jak ktoś z Krakowa lub okolic potrzebuje to można się zapisać online na rehabilitacje.org. Cena jest dość niska, ale za ten zabieg mogłabym nawet dużo więcej zapłacić.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam serię zabiegów LASEREM SHAPE, bo sama korzystałam i bardzo fajnie zniwelowało mi to problem rozstępów/ cellulitu etc. Akurat korzystałam z usługi u Dr Preibisza w jego warszawskiej klinice i także mogę z czystym sumieniem polecić tego fachowca dermatologii :) Oczywiście to lekarz ustali dla Ciebie najlepszą terapię ale ja akurat jestem bardzo zadowolona z Laser Shape.

Odnośnik do komentarza

czasami warto zamiast na zabieg to zastosować coś na nie. ja używałam bio oil olejek i nie widzę potrzeby iść na zabieg, bo rozstępy z czasem stały się mniej widoczne, a skóra ujędrniła się. rozumiem jeśli twoje rozstępy wyglądają bardzo źle i nie obejdzie się bez zabiegu, ale jeśli tak nie jest to może warto spróbować ten olejek co polecam.

Odnośnik do komentarza

Smarujcie przez całą ciążę brzuch żelem do masażu HB. Teoretycznie wszystko powinno być OK. U mnie wystarczyła po prostu systematyczność. Nic ponadto się nie wydarzyło. Cera zaczęła wyglądać normalnie. Wiadomo - nic od razu.

Odnośnik do komentarza
Gość dominikawalas

Mi rozstępy pojawiły się po ciąży, wcześniej miałam też pojedyncze z powodu szybkiego przybrania na wadze. Kremy nie pomagały, w końcu poszłam do Gabinetu The Beauty Room by Binatural na zabieg usuwający rozstępy. Oni są na Gocławiu i to najlepiej wyposażony w sprzęt gabinet w okolicy. Po zabiegach moje rozstępy są coraz mniej widoczne, obsluga jest tak miła że na pewno będę tu częściej zaglądać na hennę :)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam rozstępy po okresie dojrzewania z boku ud. W sumie czymś to smarowałam, ale efekty takie średnie były. I potem się na próbę zdecydowałam na zabiegi laserem, chyba ipixel czy coś takiego. Miałam 3 zabiegi co miesiąc i muszę przyznać, ze jest różnica i to znaczna. Teraz skóra jest taka, fajna gładka w dotyku. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...