Skocz do zawartości
Forum

Swój biznes czy praca na etat?


Gość adelka555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmarzlina

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety - musisz się zastanowić jaka opcja tobie odpowiada najbardziej.
Poczytaj sobie o zakładaniu własnego, kobiecego biznesu.
Moim zdaniem, jeśli umiesz coś dobrze robić i wiesz, że jesteś w stanie się z tego utrzymać na rynku, to warto spróbować, chociażby po to, żeby sprawdzić czy sobie poradzisz. A etat można znaleźć zawsze.

Odnośnik do komentarza

Niezależnie jaki biznes prowadzi się to sądzę, że warto zadbac o takie rzeczy jak księgowosc w pierwszej kolejności. Dzięki temu nie zakopiemy się w tonach papierów. Warto korzystac zatem z programów takich jak https://wfirma.pl/program-do-faktur-online . Da nam to wygode i nie będziemy mieli w domu czy biurze tysiaca papierów. Wszystko działa online co zapewnia wygode i kontrole nad ksiegowścia ;)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie lepszym pomyslem bedzie wystartowanie z jakims swoim wlasnym biznesem. Jesli jestescie przerazeni kwestiami formalnymi to przeciez mozna przenisc sie zagranice. Wiele osob tak robi ze wzgledu na o wiele wyzsze progi opodatkowania i nizsze koszty prowadzenia dzialalnosci. Podstawa natomiast nie bedzie to gdzie go otworzymy, a w jaki branzy konkretnie bedziemy chcieli kreowac swoje produkty czy tez uslugi. Kolejna kwestia to jak bedzie wygladala nasza taktyka dlugoterminowa, czy zalezy nam na rynku lokalnym czy moze chcemy w przyszlosci wejsc na rynek krajowy lub nawet miedzynarodowy. Bedzie to tez polaczone bezposrednio z tym jak wiele pieniedzy bedziemy mogli wlozyc na start oraz inwestycje dlugoterminowe. Przy produkcji jakichs dobr kluczowe bedzie planowanie produkcji aby moc zminimalizowac czasy oczekiwania przy zachowaniu maksymalizacji obciazenia zasobow. Pozwoli nam to na dosc znaczne zwiekszenie przychodu w danym okresie.

Odnośnik do komentarza
Gość vegasia

Załozyłam sobie konto na tej chmurze faktur. Generowanie faktur jest błyskawiczne, można je łatwo przesłać do kontrahenta albo do księgowej.
Damka - tego się nie pobiera, to platforma do której się logujesz

Odnośnik do komentarza

Zastanów się, czy na tej działce masz jakieś perspektywy rozwoju? Czy istnieje możliwość zrobienia tam jakiegoś dochodowego biznesu?
Jeżeli tak to próbuj. Jeżeli nie to sprzedaj i szukaj innego pomysłu. Obecnie jest bardzo wiele możliwości uzyskania finansowania na włąsny biznes, zerknij sobie tutaj:
http://lca.pl/pogodzinach/legnica,news,63891,Pierwsze_biuro_dla_firmy_Sk_d_wzi_pieni_dze_.html

Na stronie jest kilka porad skąd wziąc kasę na pierwsze biuro dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Gość MartynaM

Wszystko zalezy od tego czy mamy jakis budzet na rozpoczecie naszej dzialalnosci. Bedzie on wprost proporcjonalny do naszych mozliwosci rozwoju. Wiele osob w dzisiejszych czasach szuka biznesow jakie moga zalozyc po godzinach swojej pracy. To swietne podejscie poniewaz mozemy w pelni wykorzystac nasz czas. W dluzszej perspektywie da nam to wymierne korzysci. Moja znajoma dla przykladu postanowila udac sie na szkolenia z zakresu kosmetyki estetycznej. Wczesniej udalo sie jej zebrac troche pieniedzy i miala po ojcu lokal, ktory przeksztalcila w salon z mala pomoca swoich braci. Aktualnie to najlepiej platna jest praca przy wykonywaniu rzes objetosciowych - https://www.poshlashes.com/pl,rzesy-objetosciowe.html Jest tez ogromny popyt na nie wiec trzeba korzystac z mozliwosci jakie sa.

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowani jestem za posiadaniem własnego lokalu użytkowego. Tym bardziej,  że taki lokal można w dowolny sposób przekształcić. Dlatego też rozglądam się za kupnem takiego lokalu w dobrej okolicy i za rozsądną cenę. Przejrzałam nawet kilka ofert i na tej stronie  https://szukajlokum.pl/lokale-uzytkowe/sprzedaz  znalazłam kilka wartych uwagi ogłoszeń. Mam tylko nadzieję, że wszystko potoczy się po mojej myśli

Edytowane przez głowonóg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...