Forum Uroda

suche włosy

~truflogon

~truflogon

Ja mam podobny problem, mam dość długie włosy( są kręcone i puszące się) ale są też strasznie suche na końcach. Skóra głowy jest za to przetłuszczająca się. Już nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Myję włosy często bo nie wypada chodzić z takim tłuszczem( a trzeba zaznaczyć że lubię chodzić w kiteczce) , jak nie umyję włosów przynajmniej co 2 dzień to przy skórze wyglądają jakbym nie myła ich z 5 dni. Staram się używać delikatnych szamponów, ale końcówki i tak są wysuszone. Ktoś mi kiedyś powiedział że to przez to częste mycie. Na końcówki stosowałam jedwab tylko że z Joanny, używałam też różnych odżywek nawilżających ale i tak są one suche. Wcześniej miałam duże kłopoty z rozczesywaniem końcówek ale od kiedy stosuję jedwab to przynajmniej mogę je spokojnie rozczesać i końcówki nie są rozdwojone. Ale po jedwabiu i tak nie są do końca nawilżone i wszyscy mi mówią że mam strasznie suche włosy. A muszę zaznaczyć że nie używam suszarki i nie robię turbanów, ja już nie mam zielonego pojęcia co im tak szkodzi. Co może je tak wysuszać? Na początku myślałam że szkodzą mi szampony z tzw. SLS-em i stosowałam szampony bez tej substancji ale dużej poprawy nie było. No może skóra głowy mnie mniej swędziała. Znacie może jakąś radę, pomóżcie please.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~marcheffka

~marcheffka

To raczej maskowanie problemu. Najlepiej po prostu włosów nie niszczyć i nie przesuszać. Ograniczyć chemię, gorące powietrze suszarki, prostownicy czy lokówki. To najbardziej daje włosom popalić. W przenośni i dosłownie. Powiem Wam z doświadczenia, że już wymiana sprzętu na taki nowszej generacji dużo dała u mnie. Może warto o tym pomyśleć?

~Leverkna

~Leverkna

Po pierwsze polecam kupić sobie dobrą szczotkę. Metalowe szczotki potrafią wyrywać włosy, czesanie za ich pomocą jest bolesne. Polecam zastanowić się na przykłąd nad szczotką tangle teezer, z racji tego,że bardzo dobrze rozczesuje nawet najbardziej splątane włosy. Poza tym jest łatwa do czyszczenia ( łatwiej jest ja doczyścić niż szczotki z włosiem z dzika - które są równiez ok, ale wymagają wiekszej ilosci pielęgnacji....)
Zerknijcie sobie tutaj:
https://rodzinazdrowia.pl/potargane-wlosy-wyplacz-sie-z-tego-klopotu

Na stronie jest napisane jak ujarzmic potargane włosy.

Kama2

Kama2 wpis edytowany

Na suche włosy świetnie działa żel aloesowy. Włosy są po nim sprężyste i gładkie. Można go stosować równocześnie z innymi kosmetykami. Nakłada się go na końcówki i nie spłukuje. Znajdziesz go na: Allegro. Ma wszechstronne zastosowanie. Sprawdź, a na pewno włosy będą zdrowsze.

182143 kama2 Kobieta, 46 lat, Warszawa