Skocz do zawartości
Forum

suche włosy


Gość truflogon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem, mam dość długie włosy( są kręcone i puszące się) ale są też strasznie suche na końcach. Skóra głowy jest za to przetłuszczająca się. Już nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Myję włosy często bo nie wypada chodzić z takim tłuszczem( a trzeba zaznaczyć że lubię chodzić w kiteczce) , jak nie umyję włosów przynajmniej co 2 dzień to przy skórze wyglądają jakbym nie myła ich z 5 dni. Staram się używać delikatnych szamponów, ale końcówki i tak są wysuszone. Ktoś mi kiedyś powiedział że to przez to częste mycie. Na końcówki stosowałam jedwab tylko że z Joanny, używałam też różnych odżywek nawilżających ale i tak są one suche. Wcześniej miałam duże kłopoty z rozczesywaniem końcówek ale od kiedy stosuję jedwab to przynajmniej mogę je spokojnie rozczesać i końcówki nie są rozdwojone. Ale po jedwabiu i tak nie są do końca nawilżone i wszyscy mi mówią że mam strasznie suche włosy. A muszę zaznaczyć że nie używam suszarki i nie robię turbanów, ja już nie mam zielonego pojęcia co im tak szkodzi. Co może je tak wysuszać? Na początku myślałam że szkodzą mi szampony z tzw. SLS-em i stosowałam szampony bez tej substancji ale dużej poprawy nie było. No może skóra głowy mnie mniej swędziała. Znacie może jakąś radę, pomóżcie please.
Odnośnik do komentarza
Gość marcheffka

To raczej maskowanie problemu. Najlepiej po prostu włosów nie niszczyć i nie przesuszać. Ograniczyć chemię, gorące powietrze suszarki, prostownicy czy lokówki. To najbardziej daje włosom popalić. W przenośni i dosłownie. Powiem Wam z doświadczenia, że już wymiana sprzętu na taki nowszej generacji dużo dała u mnie. Może warto o tym pomyśleć?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze polecam kupić sobie dobrą szczotkę. Metalowe szczotki potrafią wyrywać włosy, czesanie za ich pomocą jest bolesne. Polecam zastanowić się na przykłąd nad szczotką tangle teezer, z racji tego,że bardzo dobrze rozczesuje nawet najbardziej splątane włosy. Poza tym jest łatwa do czyszczenia ( łatwiej jest ja doczyścić niż szczotki z włosiem z dzika - które są równiez ok, ale wymagają wiekszej ilosci pielęgnacji....)
Zerknijcie sobie tutaj:
https://rodzinazdrowia.pl/potargane-wlosy-wyplacz-sie-z-tego-klopotu

Na stronie jest napisane jak ujarzmic potargane włosy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...