Skocz do zawartości
Forum

Włosy jak siano


Gość Tomek Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam pewien problem. Otóż gdy zapuszczę nieco dłuższe włosy to zaczynają mi się robić różne "frędzle" i kręcić się. Jak rano wstaję z łóżka to każdy włos mam w inną stronę, włosy mi wręcz stoją. Czy jest jakiś preparat dzięki któremu moje włosy byłyby bardziej wyprostowane, "oklapły by", a gdy zawieje wiatr to powróciły do normalnego położenie a nie stały każdy w inną stronę?

Bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
oj jest tego bardzo duzo. moze najpierw zacznijmy od poczatku. zawsze jest tak ze kiedy nie wysuszymy wlosow na noc to rano budzimy sie z szopa na glowie:lol: oj wierzcie mi;) dlatgeo najlpieje suszuc wlosy po umyciu. konkretnie co do twojego pytania to oczywiscie jest wiele, wiele takich preparatow poczawszy od szamponow i dzywek a skonczywszy na zelach, gumach stylizacyjnych, lakierach i tym podobmniej. ale to zaleze od ciebie czy zechce ci sie codzienie rano ukladac wlosy?
jesli chodzi o te skrety to sa 3 sposoby na wyprostowanie tych wlsow. pierwszy jest takie ze przy kazdym suszeniu "prostujemy" wlosy gruba, palska szczotka. drugi polega na stosowaniu odzywek i tego typu podobnych preparatow prostujacych. a trzeci to uzywanie porstownicy;) oczywiscie spoosb zalezy od tego co kryje sie za slowe "dluzsze" bo jesli tutaj chodzi o jezu czy irokezie troszke zapuszczonym to raczej nie ma co gadac;)
Odnośnik do komentarza
Chciałbym mieć wyprostowane włosy na stałe. Nie chcę stać codziennie godzinę przed lustrem i układać sobie fryzurę. Mogłabyś mi może podać jakieś przykłady tych szamponów, odżywek, żelów itp.? Mogłabyś mi też napisać o jaką szczotkę konkretnie chodzi? No i te preparaty prostujące, gdzie i jakie kupić?

Wybacz za ilość pytań, ale ja jestem kompletnie zielony w tym temacie :|.

I jeszcze jeśli chodzi o długość włosów - nie chcę mieć żadnego irokeza czy włosów po pas. Nawet nie chcę by mi do ramion sięgały.
Odnośnik do komentarza

oczywiscie naturalne ze Ci pomoge;) w koncu od tego tutaj jestem:)
zjednej strony jesli twoje wlosy sa krótsze niz do ramion to oszczedzi ci to czasu w ulozeniu ich. niesety w tym wypadku odpada prostownica ktora jest jedynym sposobem by idealnie wyprostowac wlosy. wiec tak jedyne co moge Ci poradzic i co jednoczesnie zaoszczedziloby Ci czasu to stosowanie szamponow, ktore badz co badz troche te wlosy prostuja i odzywek (najlepiej takich bez splukiwania ale jesli masz wlosy szybko przetluszczajace sie, raczej niezbyt zadkie i przyklapniete to odpada). dodatkowo najlepiej by bylo gdybys stosowal odzywke i szampon z tej samej serii i firmy. twedy zwiekszysz moc dzialania;)
1)nivea hair care, straight & easy (odzywka i szampon)- sama testowalam. ladny zapach (raczej niezbyt meski :lol: ale takich to jeszcze nie wyprodukowano) i efekt niczego sobie (nawet na moich dlugich wlosach dalo sie zauwazyc ze wlsoy sa znacznie prostsze a koncowki juz sie nie wywijaja szczegolnie dzieki odzywce).
2)pantene pro-v proste i gladkie. nie testowalam ale ponoc dziala
3)pianka prostujaca. przeczytalam ostatnio ze skuteczniejsza od szamponu czy odzywki. nakladasz na wlosy i nie splukujesz tylko suszysz uzywajac duzej plaskiej szcotki
innymi szamponami czy odzywkami raczej nie radzilabym zawracac sobie glowy;)
mam nadzieje ze z tego calego mojego paplania udalo Ci sie wybrac cos odpowiedniego;)

Odnośnik do komentarza
Ok na pewno czegoś spróbuję. Mam jeszcze tylko pytanie jak długo trwał będzie efekt? To znaczy jeśli umyję głowę wieczorem to co będzie powiedzmy rano, po południu w szkole czy pod wieczór? Jest może jeszcze jakiś sposób aby moje włosy trwale były gładkie i proste, aby nie robiły się te frędzle?

A ten link do szczotki nie działa :)
Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne są odżywki GLISS KUR-a z firmy schwarzkopf (takie w sprayu. polecam;) łatwiejsze rozczesywanie itd:) również odżywka do spłukiwania dove therapy. Moje włosy rano też wyglądały jak szopa wiec albo prostownica, albo upięcie ich w jakiegoś splątańca;)Dziki odżywką zą troche pofalowane ale nie są już takie szopowate;). A jeśli chce się miec proste włosy na zawsze to istnieje coś takiego jak prostowanie chemiczne. Oczywiście nie polecam, jeśli nie jesteś zdesperowany. Moja znajoma miała piękne włosy, mino tego ze puszyły jej się przy wilgoci(mi tez ale jakoś z tym żyję), poszła na chemiczne prostowanie i włosy nie wyglądają wcale dobrze. Są przesuszone, połamane i ona sama tego załuje, bo bardzo wolno teraz rosną. Polecamy, razem z koleżanką wyżej mniej drastyczne sposoby:).

Odnośnik do komentarza

jest jeden sposob by trwale wyprostowac wlosy. mam na mysli trwala prosta ktora mozna zrobic u fryzjera. daje efekt prostych wlosow nawet do kilku miesiecy (w zaleznosci od stosowanych preparatow) ale jest dosc drogi (w zaleznosci od dlugosci wlosow). no i nie kazdy salon fryzjerski ma trwala prosta w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
No na razie używam szamponu i odżywki Nivea (jak mi się skończy to wypróbuję jeszcze te z firmy Pantene, zobaczę czy jest jakaś różnica). Rewelacji wprawdzie nie ma, ale jest lepiej niż było. Chociaż nadal pozostaje ten sam problem - jak rano wstaję to każdy włos jest w zupełnie inną stronę, fryzura, którą układam sobie pod wieczór po umyciu głowy ni jak nie trzyma się kupy :/

Da się coś na to poradzić? Żeby rano ta fryzura była mniej więcej taka jak wieczorem, aby przez noc te włosy aż tak bardzo nie zmieniały położenia?
Odnośnik do komentarza
Zawsze chcialam miec dlugie gęste i mocne wlosy.. Co chwile je obcinam na krotko bo jak zapuszcze to mam siano jakies cienkie i zdechle ;| Do tego mi sie podkrecaja .. mozesz mi doradzic czegoi najlepiej uzyc zebys sie wzmocnily i ladnie poidwijaly albo cos ? ;)
Odnośnik do komentarza
Na co dzień wystarczy dobry szampon i odżywka - polecam serię Biosilk (z jedwabiem), produkty Matrixa w zależności do włosów prostych lub kręconych oraz Kerastase dla włosów kręconych. Możesz zafundować sobie kurację w postaci masek lub ampułek - większość salonów fryzjerskich oferuje taki zabieg, z doświadczenia bardzo polecam Rytuały Kerastase w Instytucie La Belle, na ich www możesz poczytać, ewentualnie na blogu www.instytutkerastase.blogspot.com. Zabieg dobierają indywidualnie do włosów i efektu jaki lubisz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
A jak się robi taką płukankę? Długo się moczy nasiona siemienia? Mam szampon i odżywkę timotei z ekstraktem z orzecha brazylijskiego, po kilku myciach włosy są bardziej nawilżone. Chciałam kupić sam olejek z awokado, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego co można na włosy stosować.
Odnośnik do komentarza
Włosy wyglądają jak siano ponieważ trzeba je odpowiednio nawilżyć. Myślę, że dobrze byłoby zastosować kosmetyków z jedwabiem albo olejkiem arganowym.
Marka CeCe med posiada w swojej ofercie fajne odżywki. Używam ich od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę ;)
Ostatnio wypuścili nową linię z arganem - mam ich odżywkę, fajna, możesz sobie spróbować ;)
Odnośnik do komentarza
Gość rosiehw
Dobry jest na suche włosy olejek arganowy. Ja kupiłam taki z Bielendy i jest super, nawilżył włosy, odżywił, są w o wiele lepszej kondycji :) A dodatkowo można ten olejek wcierać też w paznokcie i skórę, te?odżywi :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...