Skocz do zawartości
Forum

Bardzo suche włosy i puszące się końcówki


Gość yoostynka

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem są okropnie wysuszone włosy.... niewiem dlaczego tak jest. Nie susze ich suszarką ani też zbyt często nie używam prostownicy.... Najgorsze są końcówki, co jakiś czas je podcinam ale jakiś czas później znów są strasznie przesuszone i puszące się. Niewiem co z nimi robić :( Słyszałam o jakiś zabiegach u fryzjera... ale który byłby najlepszy? Może polecacie jakieś maseczki albo odżywki?
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Kilka pytań wstępnych:
1. czy masz przy tym suchy sypiący się łupież
2. jak długie masz włosy

Wstępnie moge Ci poradzić, abyś spróbowała kilka razy umyć włosy szamponem dla dzieci "Bambi" (taki żółty).
Powinnaś to robić w miare często, powiedzmy co drugi dzień.
Odnośnik do komentarza
Gość Stylistka Małgorzata Sołek
Przede wszystkim używaj szamponów przeznaczonych do włosów suchych. Unikaj: farbowania wlosów, tapirowania, bawienia się włosami i suszarki. Jeśli masz cienkiei długie włosy to radze ci skrócić fryzure conajmniej do ramion. Zaraz po umyciu włosów nanieś na nie odżywkę intensywnie nawilżającą. Raz w tygodniu możesz użyć specjalnego serum natłuszczającego.
Odnośnik do komentarza
Więc tak.. łupieżu nie mam... a włosy mam sięgające do ramion... są bardzo gęste, grube i sztywne... trudno mi jest ułożyć jakąśkolwiek fryzurę, bo one poprostu są sztywne:upset:...próbowałam różnych odżywek ale dawały one małe efekty.. może macie jakieś sprawdzine odżywki?:)
Odnośnik do komentarza
Gość Instruktor fitness
Możesz używać płynnego jedwabiu "BIOSILK", do kupienia w większości sklepów kosmetycznych bądź u fryziera. Cena około 7zł.
Jeżeli masz zbyt gęste włosy to polecałbym wycieniować je. Udaj się do fryzjera i poproś o fryzure, w której twoje włosy będą czuły się najlepiej. Osobiście dałbym im chwile odpocząć i znacznie je skrócił (zwłaszcza jeżeli takie długie masz od dłuższego czasu).
Odnośnik do komentarza
Gość kasia-sztuka
Ja mogę polecić odżywki ,które sama stosuję i są dla mnie 100% skuteczne.Po spaleniu sobie włosów kremam rozjaśniającym (włosy rozchodziły mi się w palcach,rozpacz!!) moja fryzjerka poleciła mi kupić WAX,w aptece,jest to maseczka woskowa,(jest i do włosów blond i uniwersalna)i na końcówki płynny jedwabik,ten BIOSILK.Pomogło,włosy odżyły,a czasami jeszce używałam nafty kosmetycznej na włosy,tylko po jakimś czasie po niej włosy zaczeły mi się przetłuszcać i musiałam z niej zrezygnować,ale piszesz że masz bardzo suche włosy to,może warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka17
suche wlosy..tesh mam ten problem..pusza sie i w ogole..podobno serum z avonu jest bardzo dobre..kosztuje ok 15 zl..nie wiem czy napewno bo nie probowalam..ja tak raz na tygdzien robie sobie maseczki na wlosy..troche skutkuje;p pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość kfiatuszek
Ja też mam strasznie grube, wycieniowane do ramion i sztywne włosy..tzn. miałam sztywne. W moim przypadku cudowna okazała odżywka L'Oreal, Elseve Nutrileum, Odżywka Intensywne wygładzanie. To odżywka do włosów suchych, sztywnych, nieposłusznych i trudnych w układaniu. Dla mnie jest genialna. Włosy są po niej cudownie miękkie,bardzo dobrze nawilżone i super się układają. Cena: ok. 10 zł / 200 ml..
Odnośnik do komentarza
moj problem jest taki ze mialam kiedys bardzo tlusta cere i wlosy tez a teraz mam sucha cere i wlosy.Zawsze dbalam o wlosy i nadal tak jest ale od jakiegos czasu cos mnie zaniepokoilo napoczatku zauwazylam to tylko na przedzialku a potem zaczelo sie rozprzestrzeniac yglada to jak lupiez bylam z tym u dermatologa i to nie jest to mam zbyt wysuszona skore stosuje rozne nawilzajace preparaty ale nic nie pomaga najgorsze jest ze to przenosi sie na brwi i nawet jak umyje wlosy to po wyschnieciu juz widze ta biala zaschnieta "skorupke" nie jest to przyjemne moze to brak witamin nawet nie pamietam kiedy ostatnio mialam przetluszczone wlosy chcialabym takie miec niz takie jakie mam teraz :(
Odnośnik do komentarza
Mam problem. Moje włosy <trochę za ramiona, ciemny brąz> są kręcone. Często je prostuje, bo po wstaniu z łóżka loki zamieniają się w siano... nie tyle na czubku głowy, co mniej więcej od połowy długości włosów. Poza tym po umyciu włosów wieczorem, na następny dzień są świeże... na następny jeszcze też mniej więcej... chociaż widać, że są już lekko nieświeże. Myję je więc co drugi dzień. Wydaje mi się, że to trochę za często, biorąc pod uwagę fakt, że mam 16 lat. Kolejny problem to to, że niedawno je podcinałam. I znów końcówki <szczególnie końcówki włosów przy twarzy, bo z tyłu nie tak bardzo> są rozdwojone i są na nich takie białe kropeczki... wygląda trochę jak łupież, ale jest tylko na końcówkach włosów... poza tym nie jestem pewna czy to na pewno łupież.
I ostatni problem... one przetłuszczają się tylko na czubku głowy. Końcówki są szorstkie <jeśli nie wyprostuję>, suche i jaśniejsze od tych na czubku.
Nie wiem co mam robić. Jakich szamponów i odżywek używać.
Niedawno używałam "elseve do włosów suchych i zniszczonych". Teraz na przemian używam "elseve do włosów normalnych" i "garnier fructis do włosów normalnych" i do tego odżywka "elseve do włosów suchych i zniszczonych". Gdy je prostuje, nakładam po umyciu na mokre włosy "krem wygładzający na gorąco hot liss - loreal paris".
Może Pani zaproponuje mi coś, co poprawi stan moich włosów ? Niekoniecznie musi być to szampon czy odżywka dostępna w supermarketach. Jeśli zna Pani coś dobrego, dostępnego w aptece czy u producentów - kupię. Byle pomogło.
Odnośnik do komentarza
Gość Stylistka Małgorzata Sołek
To bardzo dobrze że tak często myjesz włosy. Te kropeczki to nie łupież tylko znak, ze niedługo włos się rozdwoi. Musisz podcinać włosy tak często jak trzeba nawet co dwa miesiące. Na końcówki włosów używaj jedwabiu w płynie Biosilk, ale tylko końcówki bo jest tłusty. Do mycia włosów używaj, np. szamponu Ziaja Plantica V z czarną rzepą.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...