Forum Uroda

blizna na skroni

~monisia99

~monisia99

po wypadku została mi brzydka blizna którą widąc, zwłaszcza jak związę włosy... można to jakoś usunąć? laserowo czy jakoś podobnie??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Istnieje wiele metod, dzięki którym możesz zmniejszyć widoczność blizny. Może to być korekta chirurgiczna bądź też wypełnienie przy pomocy materiałów stosowanych w medycynie estetycznej. Wszystko zależy od tego jak wygląda blizna i na jakim efekcie końcowym ci zależy. Najlepiej skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem pracującym w klinice medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Lek. Iwona Radziejewska

Lek. Iwona Radziejewska

Odpowiedź eksperta

Witam
Najskuteczniejszą metodą usuwania blizn jest laser frakcyjny CO2 najlepiej w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Czasem bliznę trzeba usunąć chirurgicznie.

--

www.radziejewska.pl

119663 lek-iwona-radziejewska Kobieta, 40 lat, Warszawa
~Rozalia79

~Rozalia79

Witaj. Ja swoją bliznę na plecach likwidowałam za pomocą karboksyterapii. Skuteczne urządzenie to carboxytherapy dual mc2, który posiada gaz medyczny i certyfikat. Mi bardzo pomogło. Nie bolało, żadnych powikłań nie miałam. Dużo nie zapłaciłam, a efekt nieziemski. Jakbyś chciała poczytać więcej to polecam stronkę carboxytherapy.pl

Abigail Laskowska

Abigail Laskowska

Odpowiedź eksperta

Podstawą do wdrożenia najlepszej formy leczenia jest konsultacja. Możesz przesłać mi zdjęcia na adres alaskowska@arsestetica.pl - chętnie pomogę :)

126545 abigail-laskowska Kobieta, 28 lat, Warszawa
~malwinka45

~malwinka45

Witam Karboksyterapia nie jest mi obca, przede wszystkim widoczne są efekty stosowania CO2, co jest dla każdej osoby, która z tego korzysta najważniejsze. Moja twarz wygląda znacznie lepiej. Mogę więc z czystym sumieniem polecić usługi Karoliny Martin z Sosnowca.

Odpowiedź eksperta

W przypadku blizn zastosować można również radiofrekwencję mikroigłową, laser frakcyjny czy wypełniacze. Wszystko zależy od rodzaju blizn, dlatego najpierw musi obejrzeć je lekarz, a potem zostaje dobrana odpowiednia metoda leczenia.

~krajanka22

~krajanka22

W przypadku blizn zastosować można również radiofrekwencję mikroigłową, laser frakcyjny czy wypełniacze. Wszystko zależy od rodzaju blizn, dlatego najpierw musi obejrzeć je lekarz, a potem zostaje dobrana odpowiednia metoda leczenia.

Również zdecydowałam się na ten zabieg w Akademii Kosmetologii w Sosnowcu. Mimo dość młodego wieku musiałam poddać się zabiegowi. Jednak efekty są bardzo dobre, niepotrzebnie, więc się wcześniej obawiałam.

Halinka_j

Halinka_j

Zależy jak duża to blizna i jaki rodzaj. Mi pomógł olejek Bio oil. Miałam taką długą bliznę na brzuchu, białą, ale była bardzo wąska, po zadrapaniu przez kota. Przy regularnym smarowaniu ok 2 miesiące blizna praktycznie zniknęła, także polecam spróbować i cierpliwie poczekać

157726 halinka-j Kobieta, 26 lat, Warszawa
Maja-Anna

Maja-Anna

Jeśli poza ta pojedynczą blizną chciałabyś zadziałać na całą twarz, to zainteresują się mikrodermabrazją diamentową. Spłyca blizny i zmarszczki, dodatkowo wyrównuje koloryt skóry. W dobrym spa zrobią Ci to kompleksowo, z serum, porządną maską i na koniec kremem. :)

163049 maja-anna Kobieta, 28 lat, Muszyna

Odpowiedź eksperta

Ja osobiście polecam na blizny wspomniany przeze mnie wcześniej laser frakcyjny lub radiofrekwencję mikroigłową. Mikrodermabrazja niestety może być zbyt słaba, aby skutecznie zredukować bliznę.

~kilma

~kilma

Na takie niedoskonałości karboksyterapia również jest jak znalazł, polecam.

~linkata9

~linkata9

Z tego co wiem to teraz gabinety medycyny estetycznej robią takie rzeczy od ręki wypełniaczami z kwasu hialuronowego. Poczytaj choćby o Regenyalu - na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż operacja plastyczne, po której rekonwalescencja trwa i trwa. Po takim zabiegu estetycznym z kwasem mozesz od razu wrócić do domu.

~paramore

~paramore

Na blizny skuteczne jest też połączenia PRX-T z mikronakłuwaniem. Ogółem to też uważam, że zawsze lepiej sięgać po medycynę estetyczną, jeśli jest taka możliwość. No i to też prawda, że specjalista zawsze najlepiej dobierze rozwiązanie do naszego problemu.