Skocz do zawartości
Forum

Blizny po trądziku


Gość goodeyeseo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goodeyeseo
Od dziecka walczyłam z okropnym trądzikiem a moje odbicie w lustrze przyprawiało mnie o zawrót głowy i nie było to spowodowane bynajmniej obłędnym wrażeniem, które sprawiałam, a raczej przerażeniem. Po latach wizyt u dermatologów i hektolitrach preparatów wtartych w moją twarzyczkę udało mi się pozbyć tego paskudztwa. Jednak jak to w większości przypadków bywa- moja walka na tym się nie skończyła. Po paskudnym trądziku pozostały równie paskudne blizny. Na nowo toczę walkę tylko przeciwnik się zmienił. Od jakiegoś czasu szukam skutecznego sposobu
Przetestowałam już mnóstwo kosmetyków i maści jednak z miernym skutkiem. Czy ktoś z was miał podobne problemy i poradził sobie z nimi? Help ! mam dość tych kraterów zdobiących moją buzie.
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Domowymi sposobami na blizny są maseczki i peelingi, które powodują złuszczanie się naskórka. Należy też solidnie nawilżać skórę i nie dopuszczać do jej przesuszenia. Kolejnym krokiem są maści. Tutaj polecam apteczne specyfiki. Walka z bliznami potrwa trochę czasu. Sama mam takie i powoli stają się mniej widoczne. Aby w ciągu dnia je zasłonić używam kryjącego podkładu i korektora. Jeśli dysponujesz trochę większym budżetem możesz udać się na lasery do jakiegoś specjalistycznego gabinetu.
Odnośnik do komentarza
Gość magdapoznanska
Ja też miałam ten problem. Najpierw pół życia walczyłam z trądzikiem, a gdy już go wyleczyłam widać było drobne blizny potrądzikowe. Młoda już nie jestem i trądzik powrócił mi po jakimś czasie. Maści, kremy, żele nie pomagały a jedynie chwilowo uspokajały zmiany trądzikowe.
Poszłam do dermatolog a ona poleciła mi najpierw wyleczenie trądizku za pomoca IPL i cenowo wyszedł mi taki sam koszt jak na antybiotyki i inne maści ,które stosowałam, a tu po 3 zabiegach pożegnałam się z trądzikiem. MIałam robione urządzneiem Trios - jak bedziesz gdzieś robiła to sprawdź koniecznie czym Ci robią bo mogą przestarzałego sprzętu i nieskutecznego. Po tych zabiegach odczekałam jakiś czas i poszłam na mikrodermabrazje diamentową- w pakiecie miałam sporo taniej i dobrze mi te blizny spłyciła, teraz inaczej się czuję i lepiej mi się nawet podkład nakłada. Mikrodermabrazje miałam robioną urządzeniem Pristine.
Ja zawsze zwracam uwagę nie kto mi wykonuje zabieg tylko czym, bo kiedyś się naciełam na Gruperach gdzie robili mi zabieg przestarzałym sprzętem i po 6 zabiegach depilacji nie było widać jakiekolwiek poprawy, dlatego teraz uczę się i inncy hna sowich błędach. Daj znać czy Ci pomogło, jeśli z tego skorzystasz.
Odnośnik do komentarza
Gość magdapoznanska
Och, droga Dziaka92, suplementy diety w wypadku trądziku nie pomogą. Co najwyzej zdrowa dieta ma wpływ na cerę. Ja już też stosowałam suplementy i nie pomogły one na sam trądzik ,a tym bardziej nie pomogą na blizny potr ądzikowe na twarzy. Jesli już się je ma, to powinno się je spłycać. Nie jestem specjalistą, ale kosmetolog czy lekarz medycyny estetycznej powinni Tobie wybrać odpowiedni zabieg. Nie oszukujmy się - trzeba pójść na serię zabiegów albo laserowych albo na mikrodermabrazję by dało to efekt. Ja polecam Pristine i Trios, ale może Twoja kosmetyczka poleci Tobie coś innego - sprawdż tylko czy urządzenie ma certyfikaty a osoba jest przeszkolona, by z tych urządzeń korzystać. Ja teraz sie o to pytam.
Odnośnik do komentarza
Też coś słyszałam o wodzie z kapusty kiszonej, ale ją piłaś tak? Z doświadczenia wiem, że głównym punktem zwrotnym jest znalezienie przyczyny. Najczęściej to zła pielęgnacja skóry trądzikowej. Jak masz duży problem, to proponuję byś poczytała sobie o miodzie manuka. Siostra tak trądzik leczyła, ja kilka takich większych wyprysków też nim wyleczyłam. Poza tym najważniejsze to by dobrze skóra trądzikowa była nawilżona, a niestety wiele kosmetyków popularnych powoduje wysuszenie skóry.
Odnośnik do komentarza
Gość stokrotke
Niestety zagojone blizny jest trudno zwalczyć, ale nie jest to niemożliwe. Sama miałam taki problem i dopiero zabieg w gabinecie (ja byłam w Bellisanie) zlikwidował ten problem. Na pewno musisz pamiętać o nawilżaniu skóry, często dużo osób niepotrzebnie ją przesusza, pogarszając sytuację.
Odnośnik do komentarza
Gość andzelika87

Mi na trądzik i blizny potrądzikowe pomogły zabiegi z kwasami, dokładnie glikolowy. Naprawdę super, oczywiście stężenie trzeba dobrać odpowiednie do skóry i jej stanu, ja używałam 20% i skóra fajnie sie oczyściła i wygładziła. Trzeba pamiętać też o nawilżaniu po takich zabiegach! Mogę polecić peelingi na bazie kwasu marki TAOVITAL

Odnośnik do komentarza
mi na blizny po trądziku bardzo pomogła mikrodermabrazja korundowa. wykonywalam ja w idealist na chodkiewicza w warszawie. jest zupelnie bezbolesny, skora wyglada po nim normalnie, wiec mozna isc spokojnie nastepnego dnia do pracy :) jednym warunkiem jest to, zeby tradzik byl juz zagojony :)
Odnośnik do komentarza

Hejka, polecić Wam mogę z czystym sumieniem maseczkę regenerującą od Bielendy z serii skinshot. Bardzo dobrze się sprawdza, zawiera w składzie glinie ghassoul i olej arganowy a także Wit. C. Bardzo bogata formuła u mnie się sprawdziła na buzi i plamy sukcesywnie zeszły

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...