Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra przez zimę


Gość motylek7654

Rekomendowane odpowiedzi

Gość motylek7654
Hej! Poradźcie mi co używać na bardzo suchą skórę na twarzy, przesuszoną przez zmienne i ciężkie warunki atmosferyczne... Byłam ostatnio w Rossmannie i w sumie nic takiego ciekawego nie znalazłam. Owszem, propozycji takich kosmetyków nawilżających jest multum, ale wypróbowałam już w swoim życiu każdy z nich. I z każdym z nich jest tak samo- odnoszę wrażenie, że te kremy nawilżają tylko przez kilka chwil po ich nałożeniu na twarz...
Odnośnik do komentarza
Cześć! No właśnie wszystkie kremy jakie do tej pory używałam mają tę samą wadę- trzeba je regularnie nakładać na twarz, żeby skóra była nawilżona. A nie zawsze jest na to czas ani możliwości. Dlatego poszukałam czegoś, co by nawilżało moją cerę przez długi okres czasu, cały dzień jak się posmarujesz rano. No i znalazłam dermokosmetyk Siquens. Ja akurat używam krem przeciwko niedoskonałościom skóry z linii MedExpert. Nie dość, że nareszcie czuję, że cera jest prawidłowo nawilżona, to jeszcze likwiduje przyczyny i skutki moich niedoskonałości, których chciałam się już od dawna pozbyć. Dla mnie- rewelka.

Pozdrawiam, Malwina- 29 lat
Odnośnik do komentarza
Niestety moja skóra też należy do wyjątkowo przesuszonych. Stosowałam różne kremy i maseczki, ale szczerze powiedziawszy z marnym skutkiem. W swych poszukiwaniach najlepszego sposobu nawodnienia skóry, natrafiłam na ciekawy tekst na blogu Face & Body Institute, w którym dowiedzieć się można o zbawiennych skutkach terapii nawilżającej, która jest kombinacją kilku zabiegów. Jestem pewna, że tekst zainteresuje każdą dziewczynę z suchą skórą taką jak moja.
Odnośnik do komentarza
Gość motylek7654
Nie no zdecydowanie wolę wypróbować krem o którym napisała malwaaa. Nie mam czasu chodzić na żadne terapie... Pytanie do ciebie Malwooo: czy są jakieś mniejsze próbki tego kremu, żebym mogła go wcześniej przetestować na własnej skórze?
Odnośnik do komentarza
Gość chorwatka
Nie wiem dziewczyny czy krem który wam polecę będzie dla was dobry, ale według mnie powinien być bo ma lekką konsystencję szybko się wchłania i według mnie naprawdę dobrze nawilża skórę twarzy. mam na myśli krem intensywnie nawilżający polskiej firmy Floslek-dostępny w aptekach. Sama go używam i jestem z niego bardzo zadowolona,a moja cera również potrzebuje dobrego nawilżenia.
Odnośnik do komentarza
motylek7654 napisał/a:
I właściwie co to znaczy, że Siquens jest dermokosmetykiem? To jakaś nowa formuła kosmetyczna?

Jednak zainteresowana :) Dermokosmetyk to kosmetyk jaki możesz kupić tylko w aptece, bo został jakoś tam przetestowany dermatologicznie itp. No i ja natrafiłam na Siquens- bo wcześniej już wypróbowywałam inne kosmetyki. A ten moim zdaniem najlepiej nawilża. Czy są jakieś próbki? Zapytaj w aptece. Ale myślę, że tak.
Odnośnik do komentarza
Gość motylek7654
Dzięki za radę malwoo! Wypróbowałam ten Siquens. Stosuję go już od tygodnia - krem mocno nawilżajacy do skóry mocno przesuszonej. Rzeczywiście- czuję, że moja skóra jest fajnie orzeźwiona. Więc pierwszy krok, żeby wyglądać pięknie wiosną zrobiony :) Aha! I oprócz tego zapisałam się jeszcze a basen. W końcu oprócz ładnej twarzy trzeba mieć jakąś figurkę i pozbyć się tłuszczyku :)
Odnośnik do komentarza
Zima powinno się uzywac przedewszystkim kremów chroniących a nie nawilżajacych, najlepiej połaczyc je z alternatywnym nawilżaniem, takim od środka. Dzieki bogu w dzisiejszych czasach istnieja "kosmetyki" działajace tez od srodka czyli suplementy. Taki chociazby proskin, sprawdza sie swietnie w zimie - latem na upały zreszta też
Odnośnik do komentarza
Gość pati_kinia
Wypróbuj Proskin jest to taki suplement zawierający kobyle mleko, świetnie nawilża skórę od środka, przez co jest zdecydowanie skuteczniejszy od zwykłych kremów i balsamów i nie musisz się smarować co kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Gość martunia1722
Witam!
przede wszystkim proponuję unikać preperatów typu mydło do mycia twarzy,proponuję uzywać mleczek lub śmietanek dla cery suchej,oraz stosowanie kremów z odpowiednimi preparatami nawilżającymi.
Dobrą długotrwałą metodą są też zabiegi kosmetyczne np
oczyszczenie twarzy,wtłoczenie odpowiedniego do danej cery preparatu np kwas hialuronowy i odpowiednia maseczka np z alg morskich,efekt widoczny odrazu :)
Odnośnik do komentarza
Zimą niezbędne jest nawilżanie i ochrona. Chronisz skórę przed mrozem kremem ochronnym a wieczorem nawilżasz, natłuszczasz.I tu tak naprawdę nie ma zasady, musisz wybrać krem odpowiedni dla siebie, rodzaju skóry. Jeśli masz bardzo suchą skórę, to sprawdź sobie serię hypoalergiczną z flos-lek. Według mnie kremy bardzo fajnie nawilżają.
Odnośnik do komentarza

Raz na jakiś czas pozwalam sobie na taki zabieg i polecam.Bo widzę u siebie zdecydowana różnicę w wyglądzie skóry, która jest o wiele lepiej nawilżona oraz bardziej rozświetlona. Na zabiegi chodzę tutaj:
https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/kolagen

Po zabiegu skóra może być trochę podrażniona ale potem to mija oraz można cieszyc się ładną oraz różową skórą. Warto jest machnąć sobie taki zabieg wiosną bo dzięki temu będziesz cieszyła się ładną skórą latem.

Odnośnik do komentarza

Miałam bardzo duży problem ze stopami, były bardzo suche i ciężko mi było doprowadzić je do normalnego stanu, kupłam sobie tę maskę nawilżającą w formie skarpetek scholl, wybrałam z olejkiem kokosowym, super sprawa. Po 20 minutach skóra nie do poznania, stopy gładkie, miłe w dotyku.

Odnośnik do komentarza

.Mi najbardziej na zimę pomaga mezoterapia igłowa różnymi koktajlami. Nawilża i odżywia dogłębnie skórę w przeciwieństwie do kremów. Od momentu kiedy wykonuje mezo przestałam mieć problemy z suchą skórą. W Polskim Instytucie Medycyny i Kosmetologii mogę zdecydowanie polecić Natalię Mirczuk! Rewelacyjnie dobiera preparaty do aktualnych potrzeb skóry. Dodatkowo za zabieg płacę tylko 100-150 zł bo jestem zawsze jako modelka na szkoleniu z mezoterapii igłowej, zawsze pod okiem lekarza. I zawsze zabieg jest wykonany perfekcyjnie i bezboleśnie. https://pimik.pl/szkolenia/mezoterapia-szkolenie-2/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...