Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się zmarszczek?


Gość Agaluk

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo dwudziestu kilku lat niestety pojawiają się u mnie zmarszczki mimiczne na czole i to coraz więcej, nie wiem jak temu zaradzić :( Kremy żadne nie działają, a tych do zmarszczek jeszcze nie używałam. A może poddać się jakiemuś zabiegowi np. z kwasem hialuronowym? Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
a ja radzę zastanowic sie nad zabiegiem regeneris. Przyznam, że na mnie zrobił on ogromne wrazenie- po pierwsze sposób przeprowadzania (pozyskanie z naszej krwi osocza wstrzykiwanego do skóry)-prosty, a po drugie efekt- w bardzo naturalny sposób skóra wygląda naprawdę zdrowo. Ja uzupełniałam stare blizny po trądziku, a jak mama zobaczyła efekt to sobie też zafundowała, tyle że na okolice ust- 2 zabiegi i wypełniły jej zmarszczki. Uważam, ze to super metoda-bez bólu (znieczulenie), bez opuchnięc i siniaków, a i tylko idzcie do sprawdzonego specjalisty, jak np. dr Migała u kt. byłam. Czytajcie opinie i rankingi...i patrzcie na ceny bo są różnice :)
Odnośnik do komentarza
Jeśli większe/głębsze zmarszczki to dobrym rozwiązaniem jest sculptra. To zabieg, gdzie lekarz stosuje substancje opartą na kwasie polimlekowym. On pobudza tkanki twarzy do produkcji własnego kolagenu uzupełniającego niedobory w skórze. Następstwo - działanie stopniowe i usuwanie nawet głębokich zmarszczek. Dla mnie gł. atuty są 2-unikanie efektu nagłej, nienaturalnej zmiany wyglądu i długo utrzymywanie się -2 lata :) Warto dowiedziec się wiecej na konsultacjach, np darmowych w Klinice Sfera.
Odnośnik do komentarza
Spróbuj zabiegów w SPA. Na pewno pomogą w spłyceniu zmarszczek. W Primavera SPA jest dużo ciekawych zabiegów które redukują zmarszczki. A przy okazji byś sobie wypoczęła i się zrelaksowała dzięki czemu na pewno cera o wiele lepiej by wyglądała.
Odnośnik do komentarza
Gość jarozalia
Zabieg przeciw zmarszczkom powinien być ostatecznością. Zmarszczki z wiekiem powstają w wyniku utraty kolagenu, dlatego tak modne są odmładzające kosmetyki kolagenowe. W Twoim wieku to jednak dziwne, że masz już takie problemy. Może powinnaś stosować jakieś suplementy diety, jak kapsułki Colvita, czy coś takiego... Niemożliwe, żebyś w tym wieku potrzebowała zabiegów odmładzających.
Odnośnik do komentarza
Gość martynika01
Ja tam jestem młodziutka ale wiem że sculptra to podobno fajny sposób na poprawienie owalu twarzy i wygładzenia drobnych zmarszczek. Wiem to głownie z opowiadań mamy mojej dobrej znajomej i powiem wam jak tak dłużej jej nie widziałam to faktycznie różnica była ogromna
Odnośnik do komentarza

Z tego co widze to ta sculptra - terapia kwasem to od 1000zl za zabieg...

Ale wiesz zofija trudno ocenic co dla kogo jest drogie... jak sie ma 20 lat to czlowiek sie puka w czolo zeby kilka tysiecy wydac na takie zabiegi... ale jak sie ma 40 i wiecej... to juz nie jest to cena ktorej nei dalabys za to by pozbyc sie zmarszczek :)) A jest tez tak ze taki zabieg zrobiony zapobiegawczo jest duzo tanszy i opoznia efekty starzenia. Ja np. w Klinice BBC gdzie chodze do ksmetyczki rozmawialm o zabiegu BIORAD... Zapobiegawczo potraktowanie kurzych lapek to cena... no nie pamietam dokladnie ale cos 300 zloty... A jak je juz masz mocne plus inne na twarzy to zabieg na cala twarz kosztuje ok 2500.

Odnośnik do komentarza

Nie ma się co oszukiwać..różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe nie dają zbyt dużych efektów. Jeżeli naprawdę chcesz pozbyć się zmarszczek, to warto pomyśleć o liftingu. To jest na pewno najskuteczniejszy sposób na odmłodzenie twarzy.

Odnośnik do komentarza
Dla botoxu, do którego rzeczywiście większość kobiet jest uprzedzonych, jest kilka alternatyw. Można zastosować kwas hialuronowy, odopwiednie wypełnienie i dobór preparatu pozwala naprawdę zdziałać cuda (moja znajoma z warszawy była w bellisanie na takim zabiegu) Takim kwasem można wypełniać fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki głębokie, można zrobić wolumetrię twarzy, kontur ust. Obok kwasu hialuronowego dość znany jest też kwas L-polimlekowy, który z kolei pobudza komórki do produkcji większej ilości kolagenu. Znajdź cos dla siebie :)
Odnośnik do komentarza
Znajoma usuwała zmarszczki w Bellisanie za pomocą toksyny botulinowej czyli botoxu. Substancję tę wstrzykuje się, używając bardzo cieniutkiej igiełki w okolice zmarszczek w mięsień. Podaje się niewielką ilość substancji i to powoduje porażenie mięśni wywołujących zmarszczki. Po takim zabiegu nie marszczyla czoła, brwi, przy uśmiechu nie powstawały jej "kurze łapki". Zabieg jest prawie bezbolesny, mowiła, że czuje się tylko ukłucie. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.
Odnośnik do komentarza
Gość Papilotta
Zmarszki mimiczne to zmora....sama mam z tym problem ale znalazłam na to sposób. Moja mama jest koło 50 i zaczeła stosować naturalny rybii kolagen Piatinium i z racji wieku nie tylko na zmarszczki mimiczne :p Zacheciła mnie abym i ja spróbowała zastosować kolagen. Po kilku dniach skóra stala się bardziej nawilżona a zmarszczki spłycone. Dodatkowo cera jest zdrowsza i bardziej promienna. :)
Odnośnik do komentarza
przede wszystkim to jestesmy ludzmi a nie lalkami barbie, zmarszczki pojawiają się i nie da sie ich całkowicie usunac. Niektórzy maja szczescie ze czas ich oszczedza bo maja dobre geny i nie maja wielu zmarszczek (znam 40letnie osoby prawie bez zmarszczek) a niektórym szybko sie uwidaczniają. Ja lubie zmarszczki u kobiet, jakos tak nadaja charakteru twarzy i akurat mnie nie przerazają. Na zabieg pewnie w wieku 20 kilku lat bym nikogo nie namawiała ale w dojrzłaym wieku juz pewnie tak -chocby zeby sobie poprawic nastrój i podobać się sobie sprzed lat. A młodej osobie -zeby nauczyła się jak sie naklada kremy, zeby nie rozciagac skóry i regularne masaże oraz oczywiscie kosmetyki na splycanie zmarszczek ale dobrane do wieku.
Odnośnik do komentarza
Adda99 zgadzam się z Tobą. Zmarszczki są naturalne, a właśnie w pewnym wieku i co za tym idzie w pewnym nasileniu, po prostu zaczynają przeszkadzać. Mogę to powiedzieć po sobie, bo też mam ten problem. Chociaż ostatnio jest trochę lepiej, bo zdecydowałam się właśnie na zabieg. Poszłam na Mezoroller (w Melitusie w Warszawie) i spokojnie mogę polecić tym, którzy się jeszcze wahają. Zabieg jest robiony przy pomocy takiej rolki z malutkimi igłami, które robią kanaliki w naskórku i dzięki temu wszystko lepiej się wchłania. Muszę powiedzieć, że efekt jest bardzo fajny, zmarszczki wydają się mniejsze, więc wydaje mi się, że warto się zdecydować.
Odnośnik do komentarza

no w sumie to całkiem normalne, że się pojawiają zmarszczki mimiczne, jak się dużo uśmiechasz to nic dziwnego. Ale najważniejsze, żeby się nie przejmować za bardzo. Przecież są różne zabiegi, co się pomogą tych zmarszczek pozbyć, jest spory wybór, żeby coś z tymi zmarszczkami zrobić, więc na pewno nie ma się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Na zmarszczki mogę śmiało polecić zabieg z wykorzystaniem nici hilo. Sama robiłam go kilka miesięcy temu i efekty są świetne! Nici są bio-wchłanialne, więc to duży plus przy tego rodzaju zabiegach. Pierwsze efekty było widać właściwie od razu,potem przez jakiś czas to jeszcze się poprawiało i jestem niesamowicie zadowolona z efektu końcowego. Co najlepsze ma się on utrzymywać nawet do 3 lat:)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...