Forum Uroda

pielęgnacja twarzy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~chorwatka

~chorwatka

twarz to taka część naszego ciała, która jest dosyć wymagająca. By moja skóra była w dobrej kondycji i zadbana używam kilku kosmetyków, przede wszystkim nawilżający krem, dobre mleczko do demakijażu (stosuję kosmetyki Flosleku), poza tym maseczki i peelingi do twarzy (dax cosmetics), kolorowe kosmetyki też powinny być dobrej jakości.
~kitty33

~kitty33

Ja używam żelu do mycia twarzy rano i wieczorem (przeważnie kupionego w aptece) z drobinkami. Dwa razy w tygodniu stosuję peeling, a w weekendy długą kąpiel z maseczkę odżywczą :)
~Agnieszkaaka

~Agnieszkaaka

ja polecam kosmetyki z vichy, są drozsze troche, ale boskie, nie podrażniają skóry i fajnie nawilzają, sama wyprobowałam na tłustej skórze
~sawyer

~sawyer

Na pewno regularnie robienie sobie peelingów jest dobrą metodą na to, żeby mieć gładką cerę. No i oczyszczanie twarzy raz na jakiś czas również na pewno nie zaszkodzi. Dzięki tego typu zabiegom twarz na pewno od razu wygląda lepiej.
~aldente

~aldente

Rozmawiałam z kosmetologiem z Elite i okazuje się, że teraz odchodzi się od mechanicznego oczyszczania twarzy na rzecz zabiegów z medycyny estetycznej. Pomocne w tym są np. lasery, zabiegi kwasami, mikrodermobrazja.
~Dorota84

~Dorota84

Ja mam serię z Sanoflore, kosmetyki naturalne, żel do mycia twarzy, krem, maseczka i roll-on na wypryski. W sumie fajne kosmetyki, nie uczulają, wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego, ładnie pachną i nie uczulają, polecam jeśli ktoś ma problemy z cerą
~Nail_Enamel

~Nail_Enamel

Ja mam gładziutką twarz i stosuję krem tradycyjny nawilżający i płyn z kwiatu pomarańczy marki Fitomed. Szczególnie polecam płyn!

I krem i płyn kosztują po 11,50 zł i kupic można w sklepie firmowym- fitomed.pl
~sawyer

~sawyer

Raz na jakiś czas warto pojechać do SPA i tam skorzystać z różnych zabiegów. Na przykład w Hotelu Głęboczek większość zabiegów opartych jest na winoterapii. Mają one naprawdę zbawienny wpływ na cerę plus niesamowicie odprężają. Warto czasami zafundować sobie taki wypoczynek.
dorota_61176

dorota_61176

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to również odpowiednie kosmetyki. Wiadomo, że każda cera potrzebuje czegoś innego ale ja postawiłam na Pure Effect z linii Nivea (http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegnacja-twarzy/pure-effect)
Moja skóra wygląda bardzo dobrze i jest gładka. Może komuś też będzie odpowiadała ta linia. Wystarczy spróbować.

143063 dorota-61176 Kobieta, 26 lat, Grajewo
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Efektu gładkiej skóry nie osiągnięcie poprzez stosowanie samego kremu do twarzy. Poza tym, wskazane jest regularne stosowanie peelingów (enzymatyczne, chemiczne lub ziarniste) oraz masek kosmetycznych raz na tydzień. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby kosmetyki te były odpowiednio dobrane do typu skóry.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Janka341

~Janka341

Dla mnie sprawdzony i niezawodny jest class a collagen z rybim kolagenem i kwasem hialuronowym. Świetnie odżywia i nawilża skórę, dodatkowo dba o włosy i paznokcie :))

~sameoldstory

~sameoldstory

ok, tabletki, tylko ktoś tu pisał, że po łykaniu tabletek z rybim kwasem hialur. tył, jak to jest?

anetamska

anetamska

i nie zapominajcie o odpowiednim nawodnieniu! skóre trzeba nawilzac od zewnątrz ale przede wszystkim od wewnątrz - zwlaszcza w takie upały. warto zeby woda ktora wybieramy byla jeszcze bogata w minerały, to tez pomaga, dlatego ja wybieram Piwniczankę. efekty widac :D

148587 anetamska Kobieta, 31 lat, Kraków
anitamickiewicz

anitamickiewicz

Witam
Przede wszystkim WSZYSTKO regularnie, a nie raz na jakiś czas ! peelingi, kremy, maseczki, toniki, żele ! cokolwiek używamy używajmy regularnie aby mogło działać, jeżeli bierzemy tabletki na cerę to też tylko regularnie ! warto jest robić sobie również domowe maseczki na twarz, takie wygładzające, w internecie mnóstwo jest przepisów jak je samodzielnie wykonać samemu w domu bez wychodzenia do kosmetyczki :) z mojej strony polecić moge aloes, taki prawdziwy aloes w postaci liści, okładać tym sokiem buźke, efekty są niesamowite ! dodatkowo można pić aloes ze sklepu spozywczego taki zwykly w butelce, rowniez bardzo dobrze dziala, mozna go spotkac w roznych drogeriach, np w rossmanie itp .
Goraco pozdrawiam !
Anita : )

152226 anitamickiewicz Kobieta, 43 lata, Świerczów
~Karoliniak

~Karoliniak

Optymalne, czyli zdrowe odżywianie się w tym picie dużej ilości wody i ruch - to ma ogromny wpływ na kondycję skóry.
Bardzo ważna jest również systematyczność w zabiegach.
Musisz dobrać odpowiednie kremy do swojego rodzaju skóry.
Poszukaj dermokonsultacji, np. Sylveco ma takie, ja na nich poznałam ponad rok temu ich kosmetyki i kosmetyki Biolaven.
Mam do twarzy: peeling oczyszczający, płyn micelarny, krem pod oczy, tonik hibiskusowy, tymiankowy żel do mycia twarzy i krem na noc oraz na dzień z Biolaven.
Ważne jest oczyszczani skóry z makijażu i "dnia codziennego", a później przywrócenie jej równowagi (np. tonikiem).
Kiedyś myślałam, że 2 kosmetyki wystarczą (do mycia i nawilżania), ale moje problemy skończyły się dopiero jak wprowadziłam kompleksową pielęgnację skóry (oczyszczanie, nawilżanie, odżywianie).

Cynamonka1

Cynamonka1

Ja w ostatnim czasie dowiedziałam się o zasadniczej różnicy pomiędzy mleczkiem do twarzy a żelem. Generalnie osoby, które podobnie jak ja posiadają suchą skórę powinny używać wyłącznie mleczek, bo niestety żele owszem oczyszczają, ale też i działają wysuszająco.

138571 cynamonka1 Kobieta, 37 lat, Warszawa
~Mariczke

~Mariczke

Sama staram się wprowadzić w swojej codziennej pielęgnacji kilka zasad:
Dokładnie oczyszczam skóre
Regularnie przeprowadzam peelingi
oraz regularnie masuję skórę ( dzięki temu masazowi wygląda o wiele lepiej oraz jest jędrna)

W zeszłym roku jednak po raz pierwszy wybrałam się na zabieg na twarz.Mianowicie na osocze bogatopłytkowe
https://cliniqmed.pl/oferta/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe-wampirzy-lifting/

I efekt bardzo dobry, naturalny Skóra wygląda jak odmłodzona. W tym roku równiez idę.