Skocz do zawartości
Forum

Sucha i wrażliwa cera


Gość IWONECZKA5810

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hibiskus012
Bardzo fajny jeżeli o nawilżanie chodzi jest krem Vichy z serii Aqualia Thermal. Ja osobiście jestem z niego bardzo zadowolona, skóra jest dobrze nawilżona przez cały dzień i co ważne, krem rozsmarowuje się łatwo, szybko się wchłania no i nie natłuszcza tylko nawilża a o to mi najbardziej chodziło szukając tego jedynego ;)
Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanna12

niestety mam suchą cerę wiem jakie problemy są związane z dbaniem o nią. Jest kilka złotych zasad przy dbaniu o ten typ cery:
- zamiast wodą i mydłem myj twarz łagodnym mleczkiem lub śmietanką,
- używaj toniku bezalkoholowego dla suchej cery,
- stosuj krem do twarzy o działaniu odżywczo-nawilżającym lub regenerującym,
- nie używaj zbyt często peelingów ziarnistych,
- nie stosuj maseczek o działaniu ściągającym,
- chroń skórę przed słońcem przez cały rok,
- zimą chroń skórę przed mrozem i wiatrem,
- zrezygnuj z potraw i napojów, które mogą podrażniać skórę (np. mocnej kawy i herbaty, napojów gazowanych, ostrych przypraw, alkoholu),
- nawilżaj powietrze w domu i w pracy,
- nie pal i unikaj zadymionych pomieszczeń.
Kupując kosmetyki szukaj takich, które zawierają witaminy, szczególnie A,E i panthenol (witamina A regeneruje naskórek i zmniejsza zrogowacenia, wit. C rewitalizuje, wit. E chroni przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych),
filtry przeciwsłoneczne, substancje mające wpływ na uzupełnianie wody, jak np. sole mineralne i sole kwasu mlekowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Berenika26
sucha skóra i wrażliwa potrzebuje delikatnych ale za razem mocnych kosmetyków które dogłębnie ją nawilżą. Warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone dla atopików, oni zmagają się z drastycznie suchą skórą i kosmetyki dla nich są mocno nawilżające i natłuszczające. Jak na przykład Dermaveel. Krem do kupienia w aptece. Dość łagodny naturalny skład, ale działa super.
Odnośnik do komentarza
Ja też mam problem suchą skórą twarzy zwłaszcza teraz kiedy mamy okres typowo zimowy i skóra szybko się wysusza. Jakiś czas temu w aptece zauważyłam Cetaphil MD Dermoprotektor który jest nie tylko do twarzy ale i całego ciała. Powiem wam że sprawdza się bardzo dobrze i długotrwale nawilża :) do tego wielkim plusem moim zdaniem jest skład który nie zawiera żadnej substancji drażniącej z czym mam dość częsty problem niestety. Bo często jakieś balsamy czy kremy mnie po prostu uczulają.
Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka889

Do cery naczynkowej używam kremu przeciwstarzeniowego https://e-naturalne.pl/pl/c/Gotowe-zestawy/34 i mam efekt podobny, jak po wizycie w salonie medycyny estetycznej. Wampirzy lifting, coś w tym stylu. Przed zastosowaniem kremu wyglądałam, jakbym ciągle chodziła niewyspana. Teraz jakby mi się kolor wyrównał. Staram się mniej, ale lepszych jakościowo kosmetyków stosować. Polecam podobne podejście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...