Skocz do zawartości
Forum

Mikrodermabrazja diamentowa


Gość jente

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z kolei przerzuciłam się z mikrodermabrazji na abrazję wilgotną w DS Instytut w Warszawie i mam wrażenie, że efekty są dużo lepsze. Naskórek złuszczany jest w abrazji za pomocą płynu pod ciśnieniem, a nie twardej głowicy a`la "papier ścierny" ;) - dlatego nadaje się świetnie również do cieniutkiej i bardzo wrażliwej skóry na twarzy. Świetnie wygładza np. blizny po trądziku - miałam tendencję do pastwienia się nad pryszczami na twarzy i zostały mi po nich ślady, które ta abrazja bardzo ładnie usuwa.
Odnośnik do komentarza
Robiono mi mikrodermabrazję we Wrocku. Niestety efektów nie było widać. Skóra wyglądała tak samo źle jak przed zabiegiem :/ Wtedy uznałam, że zacznę stosować peeling brzoskwiniowy hb i powiem Wam, że rzeczywiście przynosi fajne efekty. Skóra jest oczyszczona i wygląda naprawdę dobrze. Jedyne czego teraz żałuję to pieniędzy wydanych na mikrodermabrazję.
Odnośnik do komentarza
Chciałabym tylko powiedzieć że lubię te stronę jest fajniejsza niż WIZAŻ gdzie za byle co cię mądrale zjadą -zaglądam tu czasami ale dopiero teraz się zalogowałam . Redakcjo rozruszaj to forum wiele osób ma już dość wszechmocnego wizazu!

Pod koniec tylko powiem że mogla by być bardziej usability - bardziej nowoczesna i ciut lepiej czytelna ale.. nie poddawaj się jest wiele rzetelnych artykułów , nie sponsorowanych jak na wizażu.
Odnośnik do komentarza
Cześć, Zabieg ten chyba można przeprowadzić na każdej skórze. Ja mam skórę tłustą i nie było żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Zresztą najlepiej zapytać kosmetyczkę. Ja miałam mikrodermabrazję w krakowskim Artclinique i pani kosmetyczka wyjaśniła mi wszystkie aspekty zabiegu. Ogólnie byłam bardzo zadowolona z efektów.
Odnośnik do komentarza
Gość jokurek00

ja miałam kiedyś robioną mikrodermabrazję i byłam, w sumie do tej pory jestem bardzo zadowolona. bardzo mi pomogło, ale to chyba też kwestia salonu w którym Ci to profesjonalnie zrobią i dobiorą do Twoich problemów. ze swojej strony mogę Ci polecić zdecydowanie to miejsce bo panie naprawdę znają się na rzeczy mikrodermabrazja w warszawie

Odnośnik do komentarza

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który oczyści skórę, ale nie można liczyć na spektakularne spłycenie blizn potrądzikowych czy całkowite usunięcie przebarwień. Jest to dobry zabieg dla skóry tłustej czy mieszanej - osobą z cerą wrażliwą czy naczyniową odradzam tę formę złuszczania. Osobiście preferuje mikrodermabrazję laserową - jest silniejsza i daje lepsze rezultaty przy mniejszej liczbie zabiegów. Ale i tak podstawą jest konsultacja, najpierw trzeba obejrzeć skórę by dobrać to, co najlepsze :)

Odnośnik do komentarza

Tak tak, wszystko zależy od rodzaju cery, nie każdy może się zdecydować na mikrodermabrazję. Ja miałam pewne problemy skórne, które trzeba było wyeliminować i dopiero mogłam poddać się zabiegowi. Druga ważna kwestia to dobry gabinet kosmetyczny. Ja wybrałam Studio Tamka w Warszawie i jestem bardzo zadowolona, kompetentna obsługa to podstawa, nigdy nie oddałabym cery w złe ręce.

Odnośnik do komentarza

~entapienta
A czy osoby z trądzikiem też mogą robić sobie mikrodermabrazję czy to tylko zaszkodzi skórze? ktoś coś wie na ten temat?

Odradzam wykonywanie mikrodermabrazji diamentowej osobom zmagającym się z trądzikiem. Jeśli nie jest to trądzik aktywny może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji laserowej (nie ma zasysania oraz ciągnięcia skóry). W przypadku trądziku aktywnego warto pomyśleć nad zabiegami antybakteryjnymi, które zahamują rozwój bakterii a także ograniczą nadmierne wydzielanie sebum. Rekomenduje tutaj laserowy peeling węglowy. Poprawę może również Pani uzyskać stosując peelingi chemiczne. Podstawą do jakiegokolwiek zabiegu jest bezpośrednia konsultacja ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja wybrałam duobrazję. Jest to zabieg dwojakiego złuszczania mikrodermabrazji diamentowej i peelingu chemicznego. Mikrodermabrazja diamentowa polega na zdrapywaniu naskórka za pomocą specjalnej głowicy pokrytej kryształkami diamentów. Zabieg pobudza skórę do procesów regeneracyjnych, powoduje pokaźny rozwój produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza i idealnie przygotowana do następnych zabiegów upiększających. Jeżeli macie kłopoty takie jak: pryszcze, rozszerzone pory, blizny, przebarwienia, łojotok, rozstępy, trądzik w takim razie jest to znakomite rozwiązanie. Pomimo iż jest to peeling mechaniczny to zupełnie bezbolesny i pewny, zaś jego korzystny wpływ można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.
Naskórek został złuszczony diamentami zatem w tym momencie pora na przyjęcie kwasów. Ja miałam kwas migdałowy, jednak może to być kwas glikolowy na blizny i zmarszczki, czy kwas askorbinowy na uszkodzenia posłoneczne, zmarszczki. Kwas migdałowy delikatnie piecze, choć myślę że to wrażenie jest swoiste dla każdej z nas. Nie jest to jakieś nadzwyczaj niedogodne, przynajmniej dla mnie nie było. Czas trzymania na skórze też jest uzależniony od rodzaju cery. Po niedługim czasie kwas został zdjęty z mojej buzi i na koniec maseczka kojąca, nadzwyczaj przyjemna. Peeling migdałowy ma nadzwyczaj obszerne działanie, posiada cechy bakteriobójcze oraz przeciwzapalne, dlatego też ją wybrałam, bowiem moja cera jest mieszana i mam kłopoty z trądzikiem. Zabieg wykonywałam w salonie Depilart w Olsztynie. Po zabiegu trzeba cerę nawilżać i pozwolić jej się pomału złuszczać. Tę formę złuszczania w rozróżnieniu od pozostałych można stosować nawet latem. Wspaniale redukuje zmarszczki, wygładza powierzchnie skóry, ogranicza produkcję sebum, rozjaśnia, redukuje liczbę zaskórników. Same plusy w zasadzie, ma się wrażenie że skóra stała się lżejsza i czystsza. Sugeruję niniejszy zabieg wszystkim Paniom i tym starszym i tym młodszym bo o skórę powinno się dbać w każdym wieku.

Odnośnik do komentarza
Gość lethappiness

Wszystko, co powiedziała Ci kosmetyczka jest jak najbardziej prawdą. Mikrodermabrazja diamentowa jest cudownym zabiegiem. Ja go uwielbiam. A gdzie masz zamiar wykonać zabieg? Ja zawsze chodzę do SCM estetic w Krakowie. Bardzo nowoczesna klinika i świetni fachowcy.

Odnośnik do komentarza

myślę, że w Krakowie jest wiele dobrych miejsc. Ja kiedyś wolałam czyszczeni mechaniczne, ale kosmetyczka mi wytłumaczyła jak to może niszczyć cerę. Mikrodermabrazja raz na 3 miesiące w przypadku mojej cery mieszanej sprawdza się genialnie. To jest główny zabieg, z którego korzysta.

Odnośnik do komentarza

no u mnie mikrodermabrazja sprawdziła się rewelacyjnie. Efekty są po prostu WOW. Ale to też kwestia specjalisty i sprzętu/kosmetyków - trzeba o tym pamiętać. Ja akurat mikrodermabrazję robiłam w Beauty Bar z Józefosławiu i mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Gość helena883

Jasne, ja już kilka razy miałam ten zabieg robiony. Za każdym razem jestem tak samo zadowolona, ponieważ zawsze wykonuję go w krakowskiej klinice SCM estetic, która ma fantastyczny sprzęt i osoby wykonujące zabiegi. Bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...