Skocz do zawartości
Forum

Wory pod oczami;(


Gość martcia10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mrs_Zelmerlow
Hmm.. Też mam worki pod oczami, ale jak nałoże korektor to problem znika.. Jeśli w Twoim przypadku korektory nie dają oczekiwanych efektów to może powinnaś spróbować jakiś kremów? Np. Ziaja Herbika Plant. Podobno jest skuteczny i niedrogi (ok. 4 zł).
Odnośnik do komentarza
Gość Alisson24
Ja też miałam worki pod oczami i nie mogłam ich zamaskować. Ale pomyślałam sobie że przecież cytryna rozjaśnia więc posmarowałam wory na noc świeżą cytryną rano patrzę: nic nie widać! Bez żadnego maskowania :)
Ale jeśli ktoś ma wrażliwą skórę pod oczami to może bardzo piec a wogóle nie pomóc. Ale mi sposób z cytryną pomógł :)
Odnośnik do komentarza
z domowymi sposobami to trochę czasu schodzi...i przeważnie kończy się na tym, że odkładasz to na później... dlatego najlepszym sposobem na ten problem są okulary żelowe!!! chwila moment schłodzisz je i nakładasz na oczy...przy systematycznym ich używaniu problem znika! polecam!!!
Odnośnik do komentarza
jesli mowa o "worach pod oczami" z powodu nieprzespanej nocy czy zmeczenia to pomoga plasterki swiezoego zielonego ogorka (najlepiej prosto z lodowki) polozone na 5-10min na powieki i tuz pod okiem (oczywiscie zmieniac oplasterki na swieze co jakkis czas). ja natopiast zawsze w lodowce trzymam 2lyzki stolowe aby po nieprzespanej nocy zawsze miec je pod reka. opuchlizna schodzi szybko (szybciej niz w wypadku tego ogora). a z tymi okularami zelowymi to nie wiem jak jest bo nigdy nie uzywalam ale wydaje mni sie ze to co pomoglo jednemu nie zawsze musi pomoc i drugiej osobie;)
Odnośnik do komentarza
Gość krzychu121
Witam chciałbym odświeżyć ten temat :p otóż mam wory pod oczami, jak inne osoby w innych tematach
i co mam na to poradzić tzn. do kogo mogę z tym pójść oraz jakieś domowe sposoby znacie ? Hmm mam nietypowe wory pod oczami bo są jakieś dziwne jak zrobię zdjęcia wstawię i sami zobaczycie.
Odnośnik do komentarza
Jeśli to taki typ urody, to może warto rozważyć zabieg medycyny estetycznej? Na tzw. dolinę łez najlepszy jest kwas hialuronowy. Aplikacja trwa ok. 20 minut, a efekt utrzymuje się 12 miesięcy (oczywiście wszystko zależy od jakości kwasu).
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze do tego tematu ale może komuś pomogę. Sam zmagam się z worami i jak dla mnie jedynym skutecznym środkiem jest żel z arniki taki zwykły najzwyklejszy z flosleku za 9 zł chyba, tylko nie jest to ta mała tubka specjalnie pod oczy tylko dość duża tubka w której głownym składnikiem jest tylko ekkstrakt z arniki i chyba 4 inne substancje. Nakładany rano i wieczorem przed spaniem BARDZO wyraźnie zmniejsza wory!! Żadne drogie kremy nie zdziałały tak wiele jak ten żel. Oprócz tego stosowałem zabiegi laserem i mezoterapie ale są dość drogie i efekt jest krótkotrwały jak dla mnie. Pozdrawiam wszystkich z tym problemem.

Odnośnik do komentarza

martcia10, masz na myśli worki pod oczami czy może cienie? Jeżeli chodzi o te pierwsze to dobrze by było, abyś upewniła się, że w okolicy oczu nie występuje u ciebie przepuklina tłuszczowa. Ocenić to powinien lekarz. Jeżeli worki są spowodowane nagromadzeniem wody w okolicy oczu to możesz je zredukować przy pomocy kosmetyków drenujących z kofeiną. Składnik ten sprawdzi się również w przypadku cieni pod oczami ;)

Odnośnik do komentarza

~krzychu121
Witam chciałbym odświeżyć ten temat :p otóż mam wory pod oczami, jak inne osoby w innych tematach
i co mam na to poradzić tzn. do kogo mogę z tym pójść oraz jakieś domowe sposoby znacie ? Hmm mam nietypowe wory pod oczami bo są jakieś dziwne jak zrobię zdjęcia wstawię i sami zobaczycie.

Najlepiej wybrać się z problemem do lekarza. Początkowo może to być internista, który ewentualnie może wypisać ci skierowanie do innego specjalisty. Czekamy na ewentualne zdjęcie ;)

Odnośnik do komentarza

Katrin3
Mi pomagają płatki żelowe, które zazwyczaj nakładam na kilkanaście minut rano.

Jeżeli powodem opuchlizny pod oczami jest zmęczenie bądź nieprzespana noc to takie płatki mogą pomóc. Zaradzić problemowi można również stosując zimne kompresy na oczy. Może na przykład włożyć na kilka minut do lodówki dwie łyżeczki, a po upływie tego czasu przyłożyć je do powiek (również na kilka minut).

Odnośnik do komentarza

Witam, również odświeżam temat.

Po pierwsze nie mylcie worków pod oczami z cieniami !!!

Worki pod oczami są wypukłe, wyglądają jak by koś Wam oczy podzelował tylko bez sińców, są opuchnięte- czasem również pod łukiem brwiowym.

Mam z tym problem od dzieciństwa, czyli już 25 lat. Bardzo mi to przeszkadza, jak to mówi moja mama- mam to po babci. Stosowałam już prawie wszystko: żele, drogie kremy, maseczki, herbaty, diety, nakładki, zimne okłady z ziemniaków, ogórków, łyżek.. również płatki kolagenowe. Nic, dosłownie nic nie pomogło.
Nie próbowałam jeszcze mezoterapii igłowej, której chciałam się podać ale jest to koszt 300 zł co 3 tygodnie, powtarzany przez 4/5 miesięcy w zależności od problemu. Rozważałam tą opcje, ale... (i tu moje pytania do ekspertów)

..była szefowa napomknęła mi o zabiegu kwasem hialuronowym, jest to koszt 200 zł i może skończyć się na dwóch zabiegach, oczywiście nie jest to efekt trwały. Czy jest to bezpieczne?
druga opcja to wypełnianie "worków" osoczem- tu nie jestem w stanie zweryfikować efektywności zabiegów, bo nie znam nikogo kto wybrał tą metodę.

Dodam jeszcze, że operacja plastyki okolic oczu nie wchodzi w grę, nie dosyć że mnie nie stać to bardzo się boję komplikacji. Byłam również któregoś razu u alergologa, który stwierdził że to może być spowodowane przez zatoki- niestety... miałam 3 punkcje w przeciągu 2- tygodni i mukoplastyke nosa- ZERO EFEKTÓW!!- a lekarz rodzinny stwierdził że mam "taki typ urody".

Chcę się tych worów pozbyć, źle się z tym czuję, dokuczają mi z tego powodu ludzie, w dodatku w przeciągu roku planujemy ślub z narzeczonym, chcę być ładną panną młodą a nie wyglądać jak (przepraszam za wyrażenie) "ćpun" bo i takie epitety słyszałam w swoim kierunku. Jest mi przykro oraz mam bardzo niską samoocenę.
Czym prócz plastyki mogę sobie pomóc?

monthly_2015_10/wory-pod-oczami_3341.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...