Skocz do zawartości
Forum

Sucha skora


Gość sylwia90

Rekomendowane odpowiedzi

ja uzywam iwostinu, jest naprawde wysmienity, natomiast moj facet chylkiem bo chylkiem ale dax men do twarzy, bo tez ma problem z przesuszona skora ale jak juz ma uzywac kremu to takiego meskiego. oba wyjscia sa dobre bo stan naszej skory bardzo sie poprawil
Odnośnik do komentarza
Ja mam zawsze przesuszoną skórę na nogach,ale nie używam do tego żadnych specyfików z apteki tylko mojego balsamu dove z ogórkiem i zieloną herbatą,poprostu jak mam bardziej suchą to się smaruję kilka razy dziennie i to wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Ja mam natomiast taki problem ze skórą twarzy:

Niby jest przesuszona, ale gdy jej dotykam to wyraźnie czuję, że jest tłusta i okropnie się łuszczy! To nawet zbyt delikatnie określone, że się łuszczy, schodzi mi jak po oparzeniu słonecznym! A zaznaczam, że nie jestem opalona i cerę w ogóle mam bardzo bladą! Używałam już wielu kremów i żaden mi nie pomógł! Co możecie poradzić ??
Odnośnik do komentarza
Gość magdalenaa
Ja mam podobny problem jak moja poprzedniczka. Kilka miesiecy temu mialam dosc duzy tradzik. Najpierw uzywalam zelu do mycia twarzy ktory wysusza krostki. Niestety nie wysuszyl jedynie pryszczy ale i reszte skory. Pozniej zdecydowalam ze umowie sie na wizyte z dermatologiem. Przypisal mi kremy na noc i na dzien oraz zlecil farmacelcie przygotowanie dla mnie toniku z jakis ziol czy cos tam z duza iloscia spirytusu. Fakt ze tradzik prawie calkowicie znikna juz po tygodniu ale moja skora po uzywaniu tych kremow i rosnych zelow do mycia twarzy (takze te z peelingiem) okropnie wysuszyly mi skore. Teraz brzydko sie luszczy i schodzi. To strasznie wyglada. Najgorsze jest tez to ze mam chyba wrazliwa cere bo jak smaruje ja kremami nawilzajacymi to skora strasznie piecze. Prosze poradzcie mi jakies masci, kremy, odzywki czy maseczki ktore nawilza moja skore i zapobiegna jej schodzeniu i luszczeniu sie....:(:(:(
Odnośnik do komentarza
Gość elasaidai
ja biorę Incree ,suplement który niweluje niekorzystne zmiany wyglądu skóry ,zaczęłam stosować z zamiarem usunięsia drobnych pryszczyków (kaszki) ale przy okazji to i suche miejsca zniknęły ,polecam:)
Odnośnik do komentarza
Gość wdzieczacasie
polecam na suchą skórę kremy dardia, które są do kupienia tylko w aptekach. zawierają mocznik i są hipoalergiczne. ja używam od pół roku i moja skóra stała się gładka i bez suchych, łuszczących się miejsc.naprawdę polecam
Odnośnik do komentarza
Ja polecam na suchą, łuszczącą się skórę kremy z wiesiołkiem, natłuszczające. Ale moim zdaniem, jeśli skóra jest problemowa, najlepiej jest kupować kremy w aptece, czy sklepie zielarskim, gdzie można się poradzić farmaceutki/ekspedientki, która umie doradzić coś do takiej cery. Taka pielęgnacja na chybił trafił, gdy nie znamy potrzeb cery, a kupujemy kremy w drogerii z myślą "a może mi pomoże" jest bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Gość CzarnyAniol
Greenland napisał/a:
Ja polecam na suchą, łuszczącą się skórę kremy z wiesiołkiem, natłuszczające. Ale moim zdaniem, jeśli skóra jest problemowa, najlepiej jest kupować kremy w aptece, czy sklepie zielarskim, gdzie można się poradzić farmaceutki/ekspedientki, która umie doradzić coś do takiej cery. Taka pielęgnacja na chybił trafił, gdy nie znamy potrzeb cery, a kupujemy kremy w drogerii z myślą "a może mi pomoże" jest bez sensu.

Ja tam kupilam niedawno w Marksie i Spencerze,ale trafilam naprawde na switny nawilzajacy krem. I jeszcze pachnie przepieknie. Ale to przypadek. Tez polecam kosmetyki apteczne, nie uczulaja i sa chyba najpewniejsze co do dzialania.
Odnośnik do komentarza
Gość Halina56
Ja mam skórę suchą i wrażliwą. W ogóle musiałam zrezygnować z pudru. Kremy używam z tych lekkich i wcale nie z górnej półki: ziajki, bielendy. Do tego maseczki. Stosuję również ceranova z algami, tran i kwas hialuronowy. One odżywiają skorę od wewnątrz i wzmacniają.
Odnośnik do komentarza
Na bardzo sucha skórę La Roche Posay ma krem NUTRITIC. Można dostać w aptekach. Warto się zainteresować, bo aktualnie trwa promocja- obniżki cen i przy zakupie 5 kosmetyków dostaje się wybrany kosmetyk za darmo:)
Odnośnik do komentarza
Na bardzo suchą skórę dobrze działają kosmetyki Merino z Nowej Zelandii. Zawierają lanolinę, która bardzo dobrze nawilża i natłuszcza skórę.
Lanolina wytwarza naturalną, silną barierę, która chroni naszą skórę przed wnikaniem brudu wgłąb skóry oraz pozwala na szybkie usunięcie go z naszych rąk.
dobrze jest stosować te kosmetyki przed wykonywaniem prac, kiedy skóra narażona jest na podrażnienia ( czyli przed większością praco domowych, jak sprzątanie mycie naczyń, etc. ). Dzięki tym kosmetykom skóra zachowuje odpowiednie nawilżenie.
Odnośnik do komentarza
Bardzo dobre kosmetyki nawilżające ma marka Merino, więc może warto wypróbować, jak ktoś ma sucha skórę. Marka sprowadzana z Nowej Zelandii - bardzo dobra, kremy na bazie lanoliny, do tego z filtrami i witaminami. Na aanatural.pl można cos takiego kupić - myślę, że warto.
Odnośnik do komentarza
hej Sylwia90! Na bardzo suchą skórę mogę polecić miód odżywczy Sanoflore :) Bardzo tłusty kremik, daje świetne efekty - skóra odżywiona, nawilżona i natłuszczona :) Ślicznie pachnie, a do tego jest to biokosmetyk z certyfikatem ECOCERT. Nie ma żadnych składników, które są w normalnych kremach i tak naprawdę niszczą skórę. ;) Polecam szczerze :) Udanej walki z suchą skóra! :)
Odnośnik do komentarza
Na suchą skórę polecam bardzo skuteczny Żel Atoderm PP firmy Bioderma ogólnie kosmetyki tej firmy są bardzo dobre chociaż niestety drogie. Ale na własnej skórze wypróbowałam je i nie znam bardziej skutecznych, a muszę podkreślić że wiele przetestowałam. Zaś do złuszczenia naskórka polecam kremy z dużą zawartością mocznika ponieważ mają właśnie takie właściwości np kremy firmy Cerko. Dodatkowo proponuję używać zamiast mydła, kostkę myjącą np Isana Med - produkt Rossman nie wysusza tak mocno jak mydło.
Odnośnik do komentarza
Gość kalioppe

Ja jeszcze dodam, że oprócz stosowania kosmetyków bardzo ważne jest też nawilżanie organizmu od wewnątrz. Czyli - pijemy dużo wody, włączamy do diety nienasycone kwasy tłuszczowe oraz biotynę i witaminy A i E. Dobrze jest sięgnąć po suplementy, które mają je w swoim składzie, wtedy będziemy miały pewność, że dostarczamy ich odpowiednią ilość. Generalnie chodzi o to, żeby działać kompleksowo, na kilku frontach. Sam krem to zdecydowanie za mało!

Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Oleju rzepakowego możesz używać w ten sposób: wysmarować solidnie nim dłonie i włożyć w bawełniane rękawiczki na jakiś czas. Po kilku takich zabiegach ręce będą bardzo dobrze nawilżone a skóra jędrna. Olej rzepakowy zawiera dużo witaminy E. Pamiętaj też o stosowaniu delikatnych kremów do rąk. Unikaj silnie chlorowanej wody. Do mycia rąk używaj mydła z kompleksem nawilżającym albo specjalnych płynów. Klasyczne mydła mogą wysuszać skórę. Podczas mycia naczyń pamiętaj o rękawicach.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...