Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się wągrów?


Gość le loulou

Rekomendowane odpowiedzi

A był ktoś u kosmetyczki i jaki zabieg polecacie? Chciałabym się wybrać z powodu wągrów, które zalegają mi w porach (tak, one są w porach?) już od niepamiętnych czasów, zawsze były i ciągle są. Byłam u dermatologa, drożdże- nie potrafię być systematyczna, okropnie śmierdzą, żadne kosmetyki nie pomagają. Nawet nie wiem jaki mam typ skóry. Mam wągry na nosie i trochę po bokach. Trochę zaczerwieniony nos i policzki. Od czasu do czasu (zwłaszcza przed miesiączką) pojawiają się pryszcze. Poza tym moja skora robi się tłusta po jakimś czasie (może dwie godziny), głównie czoło, policzki i nos (nos najbardziej). Może ktoś mi odpowie, bo dermatolog ani słowa nie powiedział (spieszył się), tylko przepisał antybiotyk- brałam 2 tygodnie i twarz wyglądała jeszcze gorzej.
Odnośnik do komentarza
Gość anetap_86
Próbowałaś maseczek gotowych? Ja zazwyczaj kupuję takie w saszetkach, Tobie poleciłabym oczyszczające i matujące. Dużo firm je produkuje, koszt jdnej saszetki nie jest duży- 2-3 zł, dzięki małym ilościom (mi starczają na ok. 3 razy) zdecydujesz, która będzie najlepsza dla Ciebie. Co do skóry, to nie jestem specjalistką, ale powiedziałabym, że masz mieszaną cerę. No i oczywiście kremy matujące, ja używałam Nivea, były niezłe. Powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
nic nie robic samemu bo mozna sobie tylko zaszkodzic. nie stosowac zadnych podejrzabych domowych metod tylko udac sie do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. moja kumpela chodzi na oczyszczanie raz na 2miesiace. ma teraz ladna, swierza i czysta bez zadnych niedoskonalosci
Odnośnik do komentarza
Gość patrycjaaa0
swietnym sposobem jest maseczka z jajka...:yes: nie zoltko tylko troche bialka (surowego!) nalozyc na twarz na okolo 15 minut i splukac ciepla woda. UWAGA! strasznie sciaga skore i lepiej zebyscie nic nie mowily przez te 15 minut.Polecam:smilewinkgrin:
Odnośnik do komentarza

hm. myślę, że te wszystkie metody mogą być skuteczne jedynie z konsultacją kosmetyczki albo dermatologa...

Wągrów rzeczywiście nie da się szybko zlikwidować, ale pomogła mi właśnie wizyta u kosmetyczki, nie wiem dokładnie co to były za zabieg, ale muszę go powtórzyć..... Chyba standardowo jakaś para? czyszczenie, kwasy, kremy?? ja tam się na tym nie znam,,, myślę, że mikrodermabrazja, która ściera naskurek pomoże też na wągry,,,

Odnośnik do komentarza
Gość gabii9993
hej dziewczyny ;p
moja rada na wągry to taka : umyć twarz ( mleczkiem 3 w 1 z wyciągu z aloesu i imbiru to mleczko znajdziecie w AVON koszt około 8 zł) puźniej gdy skóra wyschnie przemyć tonikiem na początku może piec i to nawet bardzo ( z firmy Clean & Clear jest to tonik przeciw wągrą. koszt też około 8 zł ) i na sam koniec jak tonik już wsiąknie w twarz po jakiś 30 minutach użyć kremu-żelu odświeżającego z wyciągiem z ogórka i zielonej herbaty (z Avonu koszt 7-9 zł bardzo tani ) Mi to pomaga mam nadzieje że wam też. krem jest bardzo dobry ponieważ nawilża sucha skórę i wągry wybiela.... zapomniałam dodać ten tonik ją bardzo wysusza więc krem ją nawilży i jest jak nowa. i nie zapomnijcie o mleczku który oczyszcza, tonizuje i nawilża :) pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
O tym sposobie z woskiem nie słyszałam, ale jakoś chyba nie miałabym ochoty go wypróbować. Wydaje mi się dość dziwny i niehigieniczny. Maseczka z drożdży jest bardzo popularna. Sama ją stosowałam, ale nie pomagała mi ani trochę. Używałam też maseczki z aspiryny. Zawiera kwas salicylowy dzięki czemu działa też kojąco na pryszcze. Jeśli chodzi o plastry na wągry to słyszałam, że jest to pic na wodę. Sama miałam wągry, ale z czasem jakoś ich ilość się zredukowała i sama nie wiem dlaczego, ale cieszy mnie to :P
Odnośnik do komentarza
peelingi enzymatyczne mozna sobie robić w domu, i po nich maseczki, po około miesiącu powinno być mniej wągrow, i cena jasniejsza gładsza. Mnie pomaga kawitacja, ale nie jeden zabieg tylko kilka, po jednym na miesiąc.Maseczki swoją drgoą robię w tygodniu na twarz, kupuje w saszetkach. Na zwezeniem porów miałam serum z Loreala, ale stosowałam krotko bo pjemność była mała a krem drogi wydawało mi sie ze pory byly mniej widoczne
Odnośnik do komentarza
Gość Bogna_1988

Ja próbowałam wielu sposobów ale na nic się zdały więc szkoda Twojego czasu. Lepiej wybierz się do sprawdzonej kosmetyczki albo jakiejś kliniki. Mi dopiero zabiegi w Centrum Zdrowej Skóry pomogły. To kosztuje grosze więc zdecydowanie lepiej pójść na taki zabieg raz na jakiś czas niż katować się maseczkami, kremami czy peelingami.

Odnośnik do komentarza

Na dłuższą metę nic się nie da zrobić, są naturalne. Świadczą o tym, ze pory nie są przytkane i sebum ma swobodny dostęp powierza, więc utlenia się na ciemny kolor.
Można je usuwać czy to kwasami, czy np. kawitacją, ale za chwilę pojawią się znów, a duża szansa, że walcząc z nimi w końcu rozregulujesz skórę.
Jeśli są bardzo duże, to może masz po prostu rozszerzone pory bo, np. naruszyłeś barierę hydrolipidową skóry. Ale jeśli są małe to bym zostawił, bo możesz narobić więcej szkód niż pożytku. Jeśli jednak chcesz zmniejszyć ich widoczność polecam
regularne wykonywanie peelingów w domu, enzymatycznych jak również tych delikatniejszych mechanicznych - zerknij sobie szczególnie na kosmetyki do twarzy iossi , mają bardzo dobry peeling https://iossi.eu/pl/c/OCZYSZCZANIE/286
wybranie się raz na jakiś czas na peeling kawitacyjny do jakiegos salonu kosmetycznego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...