Skocz do zawartości
Forum

Depilacja okolic bikini


Gość mirka40

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wykonuję zabiegi laserowego usuwania owłosienia również okolic intymnych laserem diodowym, więc mogę podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie. Ze względu, że laser diodowy działa na melaninę najlepsze efekty uzyskamy u pacjentów z ciemnymi włoskami i jasną karnacją. Zaburzenia hormonalne mogą osłabić efekty zabiegu, dlatego jeżeli pacjent się z nimi boryka w pierwszej kolejności należy ustabilizować gospodarkę hormonalną a następnie zająć się zabiegami. Potrzebna ilość zabiegów to 4-7 i jest w dużej mierze uzależniona od predyspozycji indywidualnych pacjenta. Należy mieć świadomość, że nigdy nie usuniemy 100% włosków. Zawsze jakieś pozostaną, natomiast poprzez działanie wiązki laserowej będą one delikatne i jaśniejsze. Odstęp między zabiegami również jest uzależniony od fazy wzrostu włosa, która jest inna w zależności od danej okolicy i wynosi od 4-8 tygodni. Jeżeli chodzi o sam zabieg okolicy bikini zawsze radzę przed zabiegiem nałożyć znieczulenie w postaci kremu. Pacjent z takim znieczuleniem czeka ok 60minut do zabiegu. Należy wiedzieć, że znieczulenie miejscowe nie zagwarantuje nam bezbolesnego zabiegu. Energia lasera jest na tyle duża, że podczas zabiegu pacjent i tak będzie odczuwał intensywne, bardzo ciepłe kłucie. Po zabiegu okolica jest zaczerwieniona, obrzęknięta oraz mogą pojawić się małe krostki- jest to objaw zupełnie normalny. Zalecam chłodzenie miejsca ice packami czy też spryskiwanie wodą termalną. Do kilku godzin po zabiegu objawy ustępują, jedynie czerwone plamki mogą utrzymywać się przez kilka dni.

Ważne- laser diodowy świetnie sprawdza się u osób, które wcześniej korzystały w epilacji woskiem i mają problem wrastających włosków i stanów zapalnych :)

Gdyby ktoś był zainteresowany dodatkowymi informacjami dotyczącymi zabiegów, proszę o kontakt na maila: mkociatyn@arsestetica.pl

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Tośka86
~angela079
(...)A laser z tego co kojarzę nie usuwa jasnych włosków. to prawda?

Usuwa, usuwa, tylko trzeba więcej zabiegów i doświadczonej osoby, która je przeprowadzi.

Zależy jakie włosy masz na myśli, jeśli jest to blond i występuje w nim barwnik to zgadzam się, że potrzebna jest większa ilość zabiegów w przypadku lasera diodowego. Włosy siwe, rude nie nadają się do zabiegów laserem diodowym. Można wtedy rozważyć inny laser, oparty na innej technologii działania- Nd:Yag.

Odnośnik do komentarza
Gość Malinak

najbardziej nowatorską metodą jest epilacja laserem diodowym. Można pozbyć się niechcianych włosków bardzo szybko, bezpiecznie i na stałe. Laser diodowy jest najnowocześniejszym urządzeniem stosowanym do epilacji laserowej. Dwa innowacyjne rozwiązania zastosowane w urządzeniu: system Skintel oraz Advanced Contact Cooling powodują, że procedura zabiegowa jest bezpieczna i skuteczna. Wbudowany w urządzenie jest czytnik poziomu melaniny w skórze, który powoduje, że zabieg jest przeprowadzany w parametrach idealnie skomponowanych z potrzebami skóry. Na włoski podawana jest dokładnie taka ilość energii, jakiej wymaga usunięcie włosa o danym kolorycie. W efekcie terapii przeprowadzonej w zalecanej przez kosmetologa serii możecie na stałe pozbyć się włosów z wybranej partii ciała. Tak sobie wyczytałam przymierzajac się do zabiegu znalezionego w ofercie. I ja się chyba zecyduję, brzmi przekonywująco, a jak tylko pomysle o ile łatwiej mi bedzie na co dzień przy tej letniej aurze i o ile krócej w łazience siedzieć będę...;) nie wiem czy od tego mogą być uczulenia, ja ie mam takich problemów ale na stronie na pewno jest o przeciwwskazaniach napisane:) dam znać jak bedę po:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...