Skocz do zawartości
Forum

Starzenie się skóry


Gość gtuszi

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza skóra się starzeje, a my nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić... Oczywiście można to wszystko zahamować tj. spowolnić. Szukajcie odpowiednich dla siebie kosmetyków. Ja zdecydowałam się na BIO LIFT PROFESSIONAL ION JON LIFT EXTRA. Szukałam czegoś naprawdę profesjonalnego, bo co tutaj dużo mówić - problem jest bardzo poważny. Korzysta ktoś jeszcze z tego kosmetyku?
Odnośnik do komentarza
ja się zdecydowałam na nutrikosmetyk poprawiajacy wyglad skóry, głównie na dekolcie i biuście, w końcu dekolt zdradza nasz wiek ;) na inne też partie ciała tez trochę działa, bo na przykład na udach zmniejszył mi się cellulit
Odnośnik do komentarza
Mogę zaproponować jeszcze jeden, bardzo skuteczny kosmetyk. To GUAM Marine Crema Viso Rimpolpante. Jest to krem z kwasem hialuronowym wypełniający zmarszczki. Pozycja nieco tańsza od poprzedniej, ale za to nie niższej jakości. Naprawdę skuteczny produkt.
Odnośnik do komentarza
Gość Hibiskus012

To ja polecę coś na każdą kieszeń ;) Tabletki musujące o smaku żurawinowym dla kobiet po 40. Starannie dobrany skład uzupełnia najczęściej występujące w tym wieku niedobory witamin i mikroelementów. Plusssz Lady zawiera Selen – przeciwutleniacz, który usuwa z organizmu wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia komórek. Cena niska więc każdy może się skusić żeby spróbować, mojej mamie pomaga ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Hibiskus012

akanka napisał/a:
I wierzysz, że jeśli będziesz brała plusza i powstrzymasz starzenie się skóry? Według mnie niewiele to daje, to podobnie jak wiele cudnych kremów pic na wodę.

a no wierze bo widzę po mojej mamie która stosuje to i wygląda i czuje się lepiej. Powstrzymać na pewno nie powstrzyma starzenia się bo czasu nikt nie zatrzyma ale na pewno złagodzi widoczne objawy upływu lat. Preparat zawiera 10 witamin które są najbardziej potrzebne w regeneracji struktury włosów, skóry i paznokci właśnie dojrzałych kobiet. Więc myślę że jak się uda uzupełnić braki witamin w organizmie to już będzie jakaś poprawa.

Odnośnik do komentarza
Na starzenie się skóry, czyli coraz bardziej pojawiające się zmarszczki na twarzy polecam Wam dzieczyny zabiegi z użyciem accent lub harmony. to całkowicie bezinwazyjne zabiegi, accent wykorzystuje terapię ciepłem i świetnie redukuje powstające zmarszczki. Jest teraz taka kampania z accentem na harmonię - tam można sie wszystkiego dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Gość angela079
a może jakieś specjalne suplementy diety poprawiające kondycję skóry, są takie nawet specjalnie dla kobiet dojrzałych, po 40 roku życia. podobno bardzo skuteczne bo zawierają to co ważne w pielęgnacji skóry. uważam że zarówno od wew jak i z zewnątrz trzeba dbać o skórę.
Odnośnik do komentarza
Gość andzelika87

Najlepiej jest unikać czynników, które powodują powstawanie zmarszczek. Gdy już istnieją warto inwestować w kosmetyki naturalne oparte o kwas hialuronowy, np. Argirelina w czystym kwasie hialuronowym powoduje poprawę naprężenia skóry i minimalizację zmarszczek

Odnośnik do komentarza

kwas hialuronowy jest bardzo dobry, ale ja podobnie jak koleżanka powyżej również używam wszelkiego rodzaju olejków, np. olej kokosowy, olej arganowy czy olej z czarnuszki i wszystkie regularnie stosowane, zapobiegają przedwczesnym oznakom starzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość zysiuniaa

Popieram Pani stosujące olejki do pielęgnacji. Co prawda jestem jeszcze w wieku, kiedy poza drobnymi zmarszczkami wokół oczu nie widać jeszcze jakichś większych oznak starzenia się skóry, ale wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż potem się ostrzykiwać :)

Do kremu pod oczy dodaję kropelkę olejku, np. arganowego, rzęsy i brwi smaruję rycynowym przed pójściem do łóżka, zamiast balsamu po kąpieli lubię się smarować olejkiem kokosowym - czuję się potem, jakbym była na egzotycznych wakacjach, co kilka dni zamiast kremów do twarzy stosuję olejki do twarzy - skóra jest po nich miękka, delikatna jak aksamit, pięknie nawilżona i odżywiona. Może to, że jeszcze nie widzę u siebie oznak starzenia się skóry, to właśnie zasługa mojej olejowej kuracji? Polecam zamiast drogich kremów olejki do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza

W jaki sposób można zapobiec starzeniu się skóry? Przede wszystkim stosujmy filtry słoneczne. Promieniowanie UV odpowiada za ok. 70-80% widocznych na skórze objawów starzenia. Poza tym, nie korzystajmy z solarium. Każdego dnia rano i wieczorem poświęcajmy kilka minut na dokładne oczyszczenie skóry oraz jej pielęgnację przy pomocy serum, kremu pod oczy oraz kremu do twarzy.

Odnośnik do komentarza

Zofijak
Unikać solarium :) i nawilżać skórę kremami, maseczkami .... czasem można wybrać się do kosmetyczki na jakiś zabieg na twarz z masażem :) twarzy oczywiście

Unikać wizyt w solarium + nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Poza tym, przez cały rok nie zapominajmy o stosowaniu filtrów ochronnych ;)

Odnośnik do komentarza

Trzeba pamiętać, by codziennie nawilżać skórę i unikać szkodliwych promieni słonecznych (stosować kremy z filtrem UV). Z pomocą przychodzi także medycyna estetyczna :) Przede wszystkim cenię sobie naturalne zabiegi, gdzie moja skóra sama jest w stanie się zregenerować. Od jakiegoś czasu korzystam z zabiegu karboksyterapii Fenix oraz osocza bogatopłytkowego.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Swojego czasu zauważyłam, że moja skóra bardzo osłabła zaczęła się robić jakby stara. Jednak za namową sąsiadki (dzięki ci borze że są dobre sąsiadki) zakupiłam sobie suplement diety Flax Omega 3, Zaczęłam go stosować i co się okazało. Otóż po niedługim czasie okazało się, że moja skóra wróciła do normy. Znów jest świetlista i odżywiona, a ja wyglądam młodziej. Szczerze wam polecam ten suplement diety, poczytać o nim możecie na avitapolska.pl, szczerze zachęcam do wypróbowania.

Odnośnik do komentarza

Starzenie się skóry można opóźnić m.in. przechodząc na zdrową dieta, wprowadzając do codzienności regularny wysiłek fizyczny, oraz dbając o odpowiednią pielęgnację skóry, a także rezygnując z palenia papierosów i opalania się. Należy wybierać kosmetyki bogate w związki neutralizujące wolne rodniki, np. kompozycje witaminy A, C i E - w kremach na noc powinny znajdować się koenzym Q10 i retinol, a w kremach na dzień filtry przeciwsłoneczne. Warto też sięgnąć po kosmetyki zawierające skoncentrowane składniki odżywcze i nawilżające – jednorazowe ampułki lub serum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...