Forum Uroda

Jak się pozbyć kurzajek?

~luminelle

~luminelle

nie wiem jak pozbyć się kurzajki którą mam na palcu. musze się zgłosić do dermatologa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Elodie

~Elodie

Możesz iść do dermatologa, albo spytać w aptece o jakiś skuteczny płyn. Ja miałam kilka lat temu z nimi duży problem, ale żaden mi nie pomagał. Nie uwierzysz, ale wyleczyłam je zwykłym płynem na.. odciski:).
~kOoOstka_

~kOoOstka_

Kiedyś moja kuzynka też miała i nie udała się do dermatologa, sama można powiedzie sposobem leczniczym sobie wyleczyła, po prostu wystarczy smarowac kurzajki sokiem z galistnika jaskółcze ziele:) (zlamac np. łodygę i jest tam taki żółty sok i nim smarowac) regularnie aż zobaczysz jakies efekty:p
A Glistnik jaskółcze ziele spotkasz na polu lub podwórku :)
ja kiedyś tez mialam i wyleczyłam ja płynem na odciski i wlasnie galistnikiem jaskółcze ziele :D:)

pozdro :)
~Karolla

~Karolla

zgadzam się z kostka.. albo to jaskółcze ziele i można nawet zerwać dłuuugą gałązkę i zabrać do domu trzymac w lodówce.. i smarować kurzajkie nim kilka razy dziennie :) ... i codzienne przed "zabiegiem" odrywać starą część gałązki :):) .. albo potraktować ją sposobami chemicznymi dotępne w aptekach bez recepty
~Cati

~Cati

Ja na kurzajki polecam Wartix. To preparat wymrażający kurzajki łatwy w użyciu i bezpieczny. Samo wymrażanie trwa chwilkę a kurzajka odpada w ciągu 14 dni.
~anamikana

~anamikana

najlepiej do dermatologa, ale tez sa naturalne metody jak jaskolcze ziele ktorym smarujesz i zazwyczaj kurzajki schodza.
~brzydulka

~brzydulka

Wartner nie wartix :) nic lepszego w tej chwili nie ma, trzeba tylko dobrze przymrozić
~piinkaa

~piinkaa

To jaskółcze ziele to zuuoo . ;DD
Czego ja się przez nie nabawiłam to lepiej nie mówić :D .
Trujące to chyba jest . o__O . A raczej nie chyba tylko napewno :D .
~bezkonca

~bezkonca

Faktycznie, moja koleżanka też wyleczyła kurzajki preparatem na odciski ;) Kosztuje śmieszne ok. 3 zł i na większość działa... proponowałabym najpierw spróbować usunąć ją preparatami, w aptece Co coś doradzą, a do dermatologa iść na sam koniec - wizyta może się skończyć wypisaniem recepty lub nawet zaleceniem jakiegoś leku....więc fatyga może okazać się niepotrzebna;/
~gejsza19

~gejsza19

Domowe sposoby są do bani szybciej by mi palec odpadł niż kurzajka zniknęła. Mnie też wartix pomógł, wartner za drogi, a według farmaceutki oba preparaty działają tak samo.
~karolka79

~karolka79

Ja miałam na szczescie tylko jedną kurzajkę - wymroziłam faktycznie wartixem. Ziela nie szukałam, jestem z natury leniwa i wolałam jednak podjechać do apteki :-)
~Welonka

~Welonka

Najlepsze i najbardziej skuteczne są zabiegi wymrażania ciekłym azotem w gabinetach dermatologicznych. Wszystkie te apteczne preparaty likwidują brodawki, jako problem estetyczny, ale kurzajki mają długie korzenie, więc mają tendencje do odrastania.
~Mar-Kos_pl

~Mar-Kos_pl

ja też dość często walczę z kurzajkami, bo gdy pozbędę się jednych pojawiają się drugie. I zawsze stosuję Brodacit bądź taki domowy sposób ze skórką od cytryny. Oba sposoby jak dla mnie są sprawdzone i tak usuwanie kurzajki trwa około tygodnia. Tylko, że za jakiś czas wyskakują nowe w innych miejscach;/
~shuya

~shuya

Polecam Wartner Krioterapia Preparat do usuwania brodawek, szybko i w domu. Jesli nadal bedziesz miec problemy i beda sie nowe kurzajki pojawiac wtedy idz juz do lekarza na konsultacje.

~SimplyNails

~SimplyNails

ja kurzajki na dłoniach usuwam preparatem Brodacid, dostępny on jest w aptekach bez recepty. Mniej więcej w tydzień pozbywam się kurzajki. Smaruje tym kilkanaście razy dziennie, gdy pierwsza warstwa zaschnie, smaruje kolejną i kolejną, pozostawiam na trochę zrywam całość i znowu smaruję. Innym sposobem jest też przyłożenie kurzajki skórką od cytryny, zaklejenie plastrem i pozostawienie na 12 godz. ( skórka wcześniej musi leżeć 24 godz. w occie, a i przykładamy tą żółtą stroną)
~saRaK

~saRaK

Ja moje usunęłam zwykłą maścią cynkową (zaleconą przez lekarza), ale radziłabym Ci iść najpierw do dermatologa.
~csaaw

~csaaw

Kurzajek naprawdę bardzo ciężko się pozbyć. Wiem co mówię, bo sam się z nimi długo męczyłem. Leczyłem się wszystkimi możliwymi sposobami. Jak już zwątpiłem w to, że cokolwiek mi pomoże to przez przypadek dowiedziałem się o preparacie Wartix. W końcu zniszczył te wstrętne kurzajki!

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Nie musisz specjalnie zgłaszać się do dermatologa, aby usunąć kurzajkę. Wystarczy internista, który wypisze ci receptę na silnie złuszczające środki do stosowanie miejscowego, dzięki którym pozbędziesz się kurzajki.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Dodam tylko, że proces usuwanie kurzajek w warunkach domowych jest długotrwały i może potrwać nawet kilka tygodni. Ważne jest to, aby stosować preparat, aż do momentu usunięcia wszystkich korzeni kurzajki zlokalizowanych w głębokich warstwach skóry.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Jagnaz

~Jagnaz

Witam!Ja próbowałam różnych sposobów na kurzajki ,latanie po dermatolochach i nic ,a mialam ich bardzo sporo iiii najlepszy sposób na nie przekazała mi starsza Pani.Trzeba wziąść kawałek zwykłej słoniny i nią wysmarować kurzajki i wyrzucić za siebie i po trzech miesiącach znikną same