Forum Uroda

Pękające stopy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Manicurzystka

~Manicurzystka

Jeżeli skóra jest mocno popekana należy najpierw ją wyleczć,a potem tarkować,
~marheva

~marheva

"Manicurzystka" ma w 100% racje, jeżeli zaczniesz tarkować bardzo popękane pięty to przede wszystkim narobisz sobie mnóstwo bólu a efektu nie będzie, no chyba że negatywny. :(
~Wdzieczna

~Wdzieczna

Popękane pięty- koniecznie trzeba coś z tym zrobić. A stosujesz jakieś kremy nawilżające do stóp albo jakieś inne preparaty? Ja mogę polecić Ci "kąpiel brzozową do stóp". Trochę dziwnie brzmi, ale sprawia, że skóra jest miękka i delikatna.

~Grazynka

~Grazynka

Jeśli sprawa jest nawracająca wypada skorzystać z porady kosmetologa, dobrać i stosować odpowiednie kosmetyki, wykonywać pedicure medyczny.
~saRaK

~saRaK

Na bardzo zniszczone stopy polecam starą maść Linomag, natłuścić na noc i nałożyć skarpety. Po kuracji proponuje używanie kremu do stóp Garniera, czerwonej serii.
~tred102

~tred102

Witam , tak jest to przypadłość bardzo bolesna. Robią się rany, przez które nie można chodzić, każdy krok sprawia ból. Dzieje się to dlatego , ponieważ tata najwyraźniej ma suchą skórę (wysuszoną)...sama miałam ten problem....i kiedyś także stosowałam maścią z wit. A , łagodzi ból ale za bardzo nie pomaga. Ja wygoiłam sobie rany oliwą podgrzaną z oliwek , do miseczki z letnią wkładałam nogi , trzymałam około 10,15 minut i owijałam folią , zakładałam skarpetki...najlepiej przed spaniem.
~Sintivianka

~Sintivianka

Moczenie w soli będzie bolesne jeśli pęknięcia są mocne. Polecam zamiast soli do wody dolać jakiś olej, żeby stopy natłuścić. Na noc krem z dużą zawartością mocznika np. SVR seria Xerial lub SVR Bariederm albo Rombalsam Urea, który zawiera 30 % mocznika i oliwę z oliwek, do kupienia w aptece.
~kocieoko

~kocieoko

Ja też używam kremów z mocznikiem, ale w codziennej pielęgnacji. Nie wiem jak sprawdzi się przy pęknięciach. Przy suchej skórze pomaga bardzo...
~bozenao

~bozenao

Ja stopy codziennie smaruję (wieczorem) kremem, a właściwie maścią z masłem shea i mam stópki jak niemowlak, więc polecam
~emilka888

~emilka888

masklo shea jest ok, ale ja teraz przerzucilam sie na serie comfort z bielendy, skarpetki zluszczajace zdecydowanie najlepsze

~rozalka899

~rozalka899

tez mam serie comfort z bielendy- tylko że krem :) swietny jest :) skora jest gladka, mila w dotyku, a wcześniej nie mogłam się uporać z szortkością stóp :)

Minionka

Minionka

Z tej serii Comfort Bielendy mam krem opatrunek na pękające i zrogowaciałe pięty. Ma on dużą zawartość gliceryny i lanoliny , bardzo dobrze radzi sobie z szorstkością stóp. Jak na krem do stóp szybko się wchłania.

161521 minionka Kobieta, 35 lat, Warszawa
heylena

heylena

dla mnie popękane i szorstkie stopy to standard. Naprawdę ten temat dręczy mnie odkąd zmieniłam pracę. Niestety, ale ze względu na nowe warunki pracy właśnie moje stopy obrywają najwięcej. Nie pomagały żadne kremy i peeelingi. Zdecydowałam się na kurację zabiegami wspierającymi w Gabinecie Satin w Warszawie. Efekty były już po 2 zabiegu. Powtarzam zabieg 2 razy w roku, bo więcej nie ma konieczności. Stopy wyglądaja na zadbane i spokojnie mogę wkładać sandałki latem

190846 heylena Kobieta, 32 lata, Bydgoszcz
CiekawskaK

CiekawskaK

Krem z mocznikie w stężeniu 30% pomaga na codzień ale raz na czas trzeba udac się na pedicure do salonu kosmetycznego lub do podologa.

192813 ciekawskak Kobieta, 35 lat, Kraków
~ZDROWA STOPA

~ZDROWA STOPA

Kochani , znalazłem aptekę w Pruszkowie na ul. Promyka ,Tutaj są personalizowane balsamy, peelingi, dezodoranty ,kremy robione w recepturze aptekarskiej PERSONALIZOWANE i to EKOLOGICZNE DLA ZDROWEJ PIELEGNACJI. Unikalne ,bo SKUTECZNE !!!! łatwo dostępne ,na twoje zamówienie.
Można zamawiać telefoniczne i mieszkać poza Pruszkowem.
Popękane pięty to wielki ból i zmora. Moje były az czarne.!!!
Wielkie podziękowanie dla Apteki z ul PROMYKA W PRUSZKOWIE za bardzo skuteczny krem z receptury aptekarskiej,cudowny ,który szybko i skutecznie zadziałał
mam zdrowe teraz pięty. Piszę,bo nie warto tak cierpieć,a w tutaj pomoc jak marzenie. WARTO przekonać sie na własnej skórze, bo to jedyne kremy swojego rodzaju bez sztucznej chemii , bez doprawiaczy, bez parabenów, bez produktów z ropy naftowej i tej całej szkodliwej chemii.

~allbertyna

~allbertyna

Mi moja kosmetyczka poleciła bardzo fajną nawilżającą pianę do stóp colorful black. Jestem bardzo zadowolona z jej działania. Zawiera mocznik, naturalny ekstrakt z czarnej perły, czarnego kawioru i wodę morską, które w połączeniu dają niesamowity efekt :) Stopy są nawilżone, delikatne i miękkie. Dodatkowo ma ładny, delikatny zapach, który odświeża stopy ;)