Skocz do zawartości
Forum

Naturalne kosmetyki


Gość Emileczka_MmM

Rekomendowane odpowiedzi

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej popularne, ponieważ ich przyswajalność jest większa od kosmetyków drogeryjnych. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków naturalnych o właściwościach lipofilnych, ponieważ błony komórkowe znacznie łatwiej pochłaniają substancje rozpuszczalne w tłuszczach. Dlatego polecam naturalne olejki i maski. Zawarte w nich witaminy E i kwasy Omega-3 działają przeciwzapalnie, regenerująco in odżywczo.
Odnośnik do komentarza
Gość andzelika87
uwielbiam kosmetyki naturalne, zupełnie nie ma porównania pomiędzy ich działaniem a tych drogeryjnych. Ja jestem na etapie testowania różnych marek, na razie mam sprawdzoną jedną - ze sklepu taovital.pl Testowałam ich balsam do ciała i krem i jestem bardzo zadowolona z efektów:)
Odnośnik do komentarza
Ja polecam naturalne oleje, np. arganowy, kokosowy. Świetnie się sprawdzają, nie tylko do włosów, ale jako kremy do twarzy. Ostatnio też natrafiłam w aptece na szampon firmy Biokap. Z naturalnych składników, zero silikonów, parabenów etc. Szczerze, jestem zachwycona, bo na prawdę spełnia obietnice zawarte na opakowaniu. Trochę drogi, ale warto.
Odnośnik do komentarza
Gość mleczna_kraina
dla mnie naturalnym kosmetykiem o świetnym działaniu jest olej :) jest tak wszechstronny, że aż ciężko to sobie czasem wyobrazić. nawilża skórę, regeneruje włosy, dodaje blasku, kokosowym super robi się demakijaż, a ostatnio z arganowym mam nawet maskarę
Odnośnik do komentarza
Ja za to bardzo lubię krem i serum z serii skin clinic professional z bielendy, mam z retinolem, nawilżają i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Super są te kosmetyki bo skóra jest po nich mięciutka i wygładzona, nie zapychają wcale
Odnośnik do komentarza
rosiehw napisał/a:
ja najbardziej lubie od bielendy olejki arnanowe, mam taki argan cleansing face oil i jest na prawde super, poniewaz wszelkie zmiany tradzikowe zawsze po oczyszczaniu byly czerwone i podraznione, a po tym wrecz przeciwnie, jakby lagodzi:)


tez to stosuję, a na noc kładę argan face oil :)
Odnośnik do komentarza

Ja do tej pory nie używałam naturalnych kosmetyków i nigdy nie czytałam składów. Jakiś czas temu rozmawiałam z koleżanką i uświadomiła mnie ile chemii jest w kosmetykach. Dlatego postanowiłam bardziej zwracać uwagę na to co w siebie wklepuję. Mam zamiar wymienić swoje kosmetyki, zacznę od maseczki do twarzy. Upatrzyłam sobie naturalną na stronie Farmana i zastanawiam się nad jej zamówieniem. Skład ma całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza
Ja też lubię używać naturalnych kosmetyków, a wybieram je pod względem składu, aby nie miały sztucznych i szkodliwych konserwantów, lubię kosmetyki od EcoWipes, dostępne są w Rossmannie czy np. Hebe, teraz kupiłam tej marki patyczki higieniczne Tami MyCare, są bardzo delikatne, świetnie nadają się do demakijażu.
Odnośnik do komentarza
Jesteście zwolenniczkami naturalnych kosmetyków? Może któraś poleci coś dobrego do włosów? :) Tyle się teraz czyta o tych sztucznych zmiękczaczach do włosów i solach, że szkodzą - najwyższy czas znaleźć altalternatywę dla moich włosów.
Odnośnik do komentarza
Gość ZdrowoZyc_com_pl
Naturalne kosmetyki to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie jeżeli chcemy mieć pewność co do skuteczności ich działania i u mnie nigdy nie spowodowały żadnych podrażnień co jest olbrzymim plusem.
Odnośnik do komentarza
Gość beautypink
Naturalne kosmetyki to świetnie rozwiązanie dla osób, które mają bardzo delikatną skórę. Ja właśnie taką mam, ale od naturalnych kremów jeszcze nigdy nie wyszło mi uczulenie. Na bardzo przesuszoną skórę dla pań powyżej 30 polecam stosowanie kremów Aminocare zwłaszcza tych z olejem arganowym i kwasem hialuronowym, bo zmniejszają też zmarszczki:)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...