Forum Uroda

Naturalne kosmetyki

~Emileczka_MmM

~Emileczka_MmM

Stosujecie kosmetyki ekologiczne? Jakie firmy polecacie? Ja stosuje od niedawna z lavery i z logony:D Kupuje je przez intrnet na Soeco.pl:D Fajne firma, kosmetyki szybko przychodzą i jest duży wybór:D

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Gabi27P

~Gabi27P

Używam tylko kosmetyków naturalnych i ważne aby miały certyfikaty. Ostatnio znalazłam przez gazeta.pl fajny blog o tej tematyce i-naturalnie.blogspot.com :) z niego kupiłam kilka kosmetyków naturalnych i jestem bardzo zadowolona - szczególnie , że pozbyłam się problemów z bardzo suchą i łuszczącą się skórą.

A i na tym blogu jest kod rabatowy na zakupy w sklepie - co wykorzystałam :lol:

~zofija

~zofija

Moda na ekokosmetyki nie mija. Sprawdzacie certyfikaty, skład??
~akanka

~akanka

verimma napisał/a:
Teraz wszystko co eko modne i 3xdroższe :D

Coś w tym jest patrząc na ceny zagranicznych kosmetyków ekologicznych. Próbowałaś coś z serii beECO? Jeszcze tak droga nie jest. :)
~kalinas15

~kalinas15

Ale nie wszystkie są super hiper drogie z naturalnych, ja mogę polecić spojrzeć na sklepik salex, gdzie sama czasem kupuję eko z certyfikatami, np. są wcale nie droższe niż te w drogeriach na mieście, balsamy do ciała na bazie roślin. Jak się dobrze poszuka to można wyznaleźć fajne kosmetyki naturalne i to wcale bez dokładania nie wiadomo-ile :)

~teczowy motylek

~teczowy motylek

Ja stosuję krem z wyciągów kwiatowych. Nie podrażnia skóry trądzikowej. Działa nawilżająco - właśnie zapomniałabym dodać nazwę - jest to rescue ckrem, który kupiłam pierwszy raz kilka miesięcy temu na stronie Dr Bach - Centru terapii
~Alterffka

~Alterffka

Byłam na prezentacji kosmetyków naturalnych Helan i co mnie zaskoczyło to to, że można dobrać krem naturalny po zapachu! Jeśli zapach odpowiada to własnie tego kremu nalezy używać, nigdy wcześniej nie spotkałam się z czyms takim. a oprócz tego w kosmetykach tej włoskiej firmy na opakowaniach jest procentowa ilość składników naturalnych, wszystkie mają powyżej 90%, a sa nawet takie które mają 99%. Jestem pod wrażniem!!!
~sylwiaori

~sylwiaori

Bardzo ciekawe jest to co piszesz, ale ja raczeni nie zdecydowałabym się na wybór kremu po jego zapachu.

Firma Oriflame produkuje kosmetyki na bazie naturalnych składników, mamy teraz taką bardzo fają serię Ecobeauty (krem na dzień, na noc oraz podkład). Polecam
~Alterffka

~Alterffka

Powiem szczerze, że tez miałam mieszane uczucia, ale Pani prowadząca (swoja drogą z ogromnym doświadczeniem!!!) zasłoniła kilku Paniom oczy i dała im powąchać kilka kremów Helan i rzeczywiście wybierały ten który był odpowiedni dla ich cery, gdybym tego nie widziała na własne oczy też bym nie uwierzyła!!
~atletka

~atletka

ja odkryłam w Rossmannnie ekologiczną serię Alterra - kosmetyki kosztują grosze, a mają fajne składy, ładnie pachną, a poza tym są dobre w działaniu, np. odżywkę z granatem mogę szczerze polecić :)
~Alterffka

~Alterffka

atletka napisał/a:
ja odkryłam w Rossmannnie ekologiczną serię Alterra - kosmetyki kosztują grosze, a mają fajne składy, ładnie pachną, a poza tym są dobre w działaniu, np. odżywkę z granatem mogę szczerze polecić :)

Boję się kosmetyków, które niewiele kosztują, myślę, że za jakość trzeba zapłacić, dlatego szukam kosmetyków, które nie za zbyt drogie, ale też nie są zbyt tanie, tak pośrodku.
~monia222

~monia222

Ja używam naturalnych kosmetyków mineralnych do makijażu
Bez nich ani rusz bo cerę mam okropną- tłusta, z zaskórnikami i pryszczami. po tych mineralnych mam o wiele lepiej - skóra gładsza, nie mam wyprysków no ale jak czytałam to nie zatykają porów i działają antybakteryjnie. Kupuje w internecie, próbowałam z 3 firm i najbardziej sprawdzają mi sie kosmetyki z annabelle minerals mają świetny podkład i róże no i cena nie powala

~Fakebake_pl

~Fakebake_pl

Witam na forum. Jeżeli masz tłustą cerę,to faktycznie kosmetyki na bazie naturalnej będą odpowiednie. Ja próbowałam sporadycznie i moja opinia na ich temat jest jak najbardziej pozytywna.
~otella

~otella

nie używam kosmetyków eko bo mnie na nie nie stać... ale miałam okazję wypróbować kilka z nich i przyznam, że odpowiadają mi bardziej niż zwykłe drogerniane produkty
~akanka

~akanka

Tylko pamiętaj, że niektóre osoby mogą mieć uczulenie na naturalny składnik. Wyciągi z ziół, roślin czasem są alergenami. Nie zgadzam się, że kremy z alterry są złe - kupiłam i spox. Jak masz ochotę na eko-pielęgnację to zdecydowanie powinnaś zasmakować w peelingu z beECO, fantastycznie ściera naskórek. A kostki mydła naturalne, która lubi?
~lagenko

~lagenko

Witajcie, ja od dłuższego czasu stosuje kosmetyki oparte na naturalnym kolagenie i jestem zadowolona :) Cienie pod oczami, "skórka pomarańczowa", czy nawet rozstępy po ciąży, to nie problem dla takiego kosmetyku.
Polecam :)
lagenko
~Alterffka

~Alterffka

lagenko napisał/a:
Witajcie, ja od dłuższego czasu stosuje kosmetyki oparte na naturalnym kolagenie i jestem zadowolona :) Cienie pod oczami, "skórka pomarańczowa", czy nawet rozstępy po ciąży, to nie problem dla takiego kosmetyku.
Polecam :)
lagenko

To prawda, kolagenem naturalnym zmniejszyłam rozstępy po ciąży tak, że stały sie nie widoczne.
~niteczka

~niteczka

Jaki preparat stosowałaś dokładnie? Oglądałam program i opinie specjalistów były podzielone odnośnie kolagenu. Wydaje mi się, że jego "sława" jest delikatnie nadmuchana.
~dzorczq

~dzorczq

Przetestuj sobie kosmetyki scincode - same dobre produkty, naprawdę godne polecania, więc polecam ;-)

~kolekcjonerkakosci

~kolekcjonerkakosci

dla mnie super opcją jest seria flosleku - beECO. peeling bardzo dobry :)