Forum Uroda

Dermokosmetyki

~Barbarrra

~Barbarrra

Dziewczyny, coraz czesciej slyszymy, ze nie wystarczy uzywac "zwyklych" kosmetykow, ze teraz nie wystarczy pielegnowac, cenne sa kosmetyki o wlasciwosciach leczniczych. Co o tym sadzicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Shezze

~Shezze

lepiej zapobiegac niz leczyc- wiadomo! kosmetyki pielegnacyjne sa po ty wlasnie zapobiegac i jeszcze bardziej upieknic cere, zeby wygladala zdrowo i swiezo. a kosmetyki o wlasciwosciach leczniczyc, jak sama nazwa wskazuje, a po to by wyleczyc widoczne juz zmiany w skorze np.tradzik. moim zdaniem jesli ma sie juj jakies problemy to kosmetyki lecznicze sa tutaj niezbedne, a jesli chce sie zachowac piekna, gladka i matowa cere nez niedoskoalosci to tzeba ja pielegnowac codziennie. ot co. troche pokrecilam:lol:
~CzarnyAniol

~CzarnyAniol

Ja tam jestem bardzo za dermokosmetykami. Wlasciwie teraz sa juz dostepne po przystepnych cenach, staram sie wybierac te apteczne, zeby sie nie dac na brac na medialny szal znanych marek, ktore choc sie tak reklamuja to z dermokosmetykami nie maja nic wspolnego. No i mam dosc wrazliwa skore, tak chyba w ogole zaczela sie moja z nimi przygoda. Badzmy eko:D to teraz chyba na topie :uhoh:
~Shezze

~Shezze

o srodowisko trzeba dbac bez wzgledu na mode. i niech tak zostanie. haslo dzisiajszego dnia: BADZMY EKO!:D
~CzarnyAniol

~CzarnyAniol

A jak juz o eko mowa... to jakich zdrowych kosmetykow uzywacie? macie cos godnego polecenia?
~Adresatka

~Adresatka

ja mam. Firma nazywa się Synesis - mają Eco Label. To są chyba też "dermo" kosmetyki, w każdym razie ja jestem uczuleniowcem, a te nie uczulają. Zresztą zobacz sobie: www.synesis.pl/, co ja tu bede komus reklamę za darmo robić:p
~CzarnyAniol

~CzarnyAniol

Reklamy za bardzo nie zrobisz, bo mi sie ta stronka nie otwiera :no: Ale pisz jak dziala, co to za kosmetyki i dlaczego sa fajne. Ja tez mam swoj typ,ale chetnie poznam inne propozycje.. Wiosna idzie, trzeba sie wypielegnowac!
~bramante

~bramante

Ja uzywam dermokosmetyków i bardzo sobie chwalę i moje koleżanki też. Mam skórę bardzo wrażliwą i skłonną do alergii. Moja dermatolog poleciła mi Nanobase, odżwykę regenerującą do skóry, która nawilża twarz i rozprostowuje zmarszczki. Jak dla mnie rewelacja. Podobna jakościowo do kosmetyków z wyższych półek, a o wiele tańsza.
~Sabrina

~Sabrina

Mysle, ze ta linia staje sie coraz bardziej popularna, chyba wlasnie za sprawa przystepnej ceny, tez z niej korzystam i moge same pozytywne rzeczy powiedziec, mam z tej serii kremik na przesuszone stopy i lokcie, rewelka.
~CzarnyAniol

~CzarnyAniol

Ktora linia? Synesis czy Nanobase? A to nie jest zwykly emolient, ktorego celem jest glebokie nawilzenie skory? bo ja chyba nie rozumiem pojecia DERMOKOSMETYKI. Moe ktos wyjasni?
~Sabrina

~Sabrina

Mi chodzilo o nanobase, a co do dermokosmetykow, to uzywa sie ich nie tylko w celach pielegnacyjnych, ale i leczniczych, jak np przy azs. to cos wiecej, niz tylko zwykly kremik. przy jego tworzeniu zminimalizowano substancje konserwujace, nie uczulaja, nie maja zapachu, nie zawieraja barwnikow...
~ksiuncha

~ksiuncha

ja stosuje kosmetyki la roche posay, niektorzy twierdza ze to tez dermokosmetyki ale czy sie roznia od zwyklych nie wiem
~wiki_fiki

~wiki_fiki

Dermokosmetyki to takie ktore przepisuja zawsze dermatologowie chyba
~Sabrina

~Sabrina

Nie, dermokosmetyki to nie tylko te, ktore przypisuje dermatolog, mozesz sama sobie cos wybrac, najczesciej zakupisz je w aptece, ale czasami mozna dostac w dobrych drogeriach. Mysle, ze naprawde warto przerzucic sie na te kosmetyki, bo sa tworzone w specjalnych warunkach, ze specjalnych produktow, czuje po nich specjalna opieke ;) :D :D
~bramante

~bramante

no dokładnie, to nie są leki z przepisu dermatologa. Mają działaniej farmakologiczne, ale sa również środkami do delikatnej pielęgnacji. Ja mam odżwykę do ciała nanobase i wyleczyła mi ona skórę z przesuszenia, teraz używam jej raz na 2,3 dni, zeby skóra była ładnie nawilżona. delikatny kremik, a mimo wszytsko wyjątkowo dba o skórę. Tak jak mówisz dostaniesz w aptece.
~Sabrina

~Sabrina

Ja sobie wlasnie dzis zrobilam taka kuracje przygotowujaca stopki do wakacji :) najpierw kapiel w olejku mietowym, peeling Talasso-scrub z Collistar i na to kremik keranorm, potem tylko pomaluje paznokcie na bordowy i bedzie pieknie :)
~barbara987

~barbara987

ja przeżuciłam sie na dermokosmetyki ,ponieważ mam skórę skłonną do alergii-teraz mam odżywkę nanobase.skóra świetnie oddycha,jest super nawilżona i delikatna.
~mrowcia_zet

~mrowcia_zet

Tez na poczatku myslalam ze nazwa ma cos wspolnego z dermatologiem :-) teraz jest straszna moda na te dermokosmetyki ale to chyba dobrze bo nie niszcza cery jak cala reszta kosmetykow
~Sabrina

~Sabrina

tez sie ciesze, ze zapanowala moda na dermokosmetyki, bo mojej suchej skorze nie wystarcza zwykly balsam, musze miec cos mocnego, a teraz jest coraz wiecej produktow dostepnych na rynku. Polecam keranorm do baaaaaardzo suchej skory
~Alice1234

~Alice1234

Używam kosmetyków avon , ale jakoś tak mi nie podpasowały . Od nie których dostaję wysypek , i nie za bardzo sobie z nimi radzę . Chyba poprostu zacznę używac innych . I właśnie usłyszałam o tych dermokosmetykach, myślicie ,że mi pomogą ? Bo naprawdę mam wrażliwą skórę .
~belizze

~belizze

Też od jakiegoś czasu stosuję dermokosmetyk, w zasadzie od kiedy zaczęły mi się problemy ze skórą głowy i wypadaniem włosów. Zaczęłam używać szamponu Vichy Dercos Aminexil ( jakoś tak to się pisze ), który zalecił mi dermatolog. Byłam trochę sceptycznie do tego nastawiona, zwłaszcza że musiałam się sporo nachodzić zeby go tanio dostać w Łodzi ( ostatecznie kupiłam w manufakturze, w aptece Juventa bo tam było najtaniej ). Ostatecznie jednak nie pożałowałam bo po prostu mi pomógł.