Skocz do zawartości
Forum

znamiona , pieprzyki


Loq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
mam na twarzy 4 pieprzyki i jedno takie ciemniejsze znamie i jeszcze 2 pieprzyki na szyji ktore mi przeszkadzaja poniewaz jak sie gole to nie raz zdarza mi sie na nich zaciac .
i mam pytanie wiem ze trzeba do dermatologa ze skierowaniem teraz , ale czy dermatolog bez problemu zleci je do usuniecia ?
jak wyglada przebieg takiego usuniecia ?

Odnośnik do komentarza

Idź do dermatologa - dermatolog powie Ci, które są do usunięcia. Być może nie tylko te na szyi trzeba usunąć. Zabieg nie jest bolesny, więc się nie obawiaj, trwa kilkanaście minut. Nie wiem, skąd jesteś - ja u dermatologa byłam w Wawie, bo tam wtedy studiowałam, w klinice Dermedicus.

Odnośnik do komentarza

W trakcie wizyty kontrolnej dermatolog bada znamiona przy pomocy dermatoskopu. Jeżeli, któreś z nich budzi w lekarzu jakiekolwiek podejrzenia to wystawia on skierowanie na chirurgiczne usunięcie zmiany. W trakcie wizyty poinformuj lekarza, że w czasie golenia często zacinasz znamiona. Nawet jeżeli znamiona nie będą wykazywały podejrzanych cech to lekarz może zlecić ich usunięcie, gdyż są drażnione mechanicznie w czasie golenia.

Odnośnik do komentarza

Znamiona są usuwane chirurgicznie. Polega to na usunięciu pieprzyka wraz ze stosownym marginesem skóry. Następnie zakłada się szwy - w przypadku twarzy na okres tygodnia, natomiast w przypadku skóry ciała na okres dwóch tygodni. Po upływie tego czasu szwy są ściągane. Proces gojenia skóry po takim zabiegu może trwać wiele miesięcy. W związku z tym, w przypadku obszaru skóry poddanej zabiegowi, zaleca się ograniczenie do minimum ekspozycji na promieniowanie UV. Poza tym, wskazane jest stosowanie filtrów słonecznych oraz kosmetyków przyśpieszających regenerację skóry, które zmniejszają widoczność blizny.

Odnośnik do komentarza

segna
Są różne metody usuwania znamion i pieprzyków, najlepsza jest laserowa. Zabieg wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym, więc w ogóle nie boli, trwa ok. kwadrans.
Potem lekarz powinien zlecić badanie histopatologiczne usuniętej tkanki.

Raczej odradzałabym laserowe usuwanie znamion. Po zabiegu nie ma możliwości wykonania badania histopatologicznego i sprawdzenia czy usuwana zmiana była łagodna. Takie zabiegi powinno się wykonywać wyłącznie u chirurga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...