Skocz do zawartości
Forum

Spanie z makijażem


Gość Mazelinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam jasne rzęsy przez co moje oczy są optycznie nie wyraźne. Codziennie rano maluje je zwykłym czarnym tuszem ponieważ nie lubie widzieć siebie w lustrze z nieufarbowanymi rzęsami. I to do tego stopnia nie lubie, że nie zmywam tuszu na noc. Sypiam z umalowanymi rzęsami. Zmywam tusz zawsze rano po przebudzeniu (wtedy jest lekko rozmazany/pokruszony po śnie) i znów go nakładam na rzęsy.
Wiem, że do snu powinno się zmywać makijaż (te wszystkie pudry, szminki, cienie do powiek) ale czy tusz do rzęs też trzeba? Spanie z tuszem jest szkodliwe dla rzęs? Chciałabym mieć zawsze ciemne rzęsy i zastanawiam się czy są jakieś zdrowe domowe sposoby na przyciemnienie ich bez używania tuszu abym mogła chętniej patrzeć na siebie w lustrze rano po przebudzeniu ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardka87

spanie w tuszu do rżes to masakra - zapalenie spojówek, łamanie się rzęs, podrażnienia, pełen asortyment. Kiedy moja koleżanka zapomniała zmyć tuszu i poszła spać następnego dnia nie mogła oczu otworzyć bo się jej rzęsy pokleiły...

Odnośnik do komentarza

Mi nigdy nic sie nie dzieje z oczami od spania z tuszem na rzęsach. Nie mam sklejonych rzęs i zaczerwienionych oczu. I dlatego nie mam oporów przed takim spaniem, ale martwi mnie to, że w przyszłości moje rzęsy mogą się osłabić i zacząć wypadać...
Co do henny to dzięki za pomysł ;) Wypróbuje ją.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...