Forum Uroda

Lakier do paznokci

~mamilotka

~mamilotka

To prawda, że częste malowanie paznokci lakierem osłabia je? Że żółkną i rozdwajają się? Ja maluje paznokcie tylko u stóp ponieważ mam taką pracę która wymaga czystych nieumalowanych paznokci u dłoni. Jak często mogę malować paznokcie aby były jednocześnie ładne i zdrowe? Nie ukrywam, że rzadko pozwalam paznokciom "oddychnąć" od lakieru.. Jak zmywam z nich lakier to tylko po to żeby go zastąpić w innym kolorze. Czy taki nawyk wiecznego mienia pomalowanych paznokci może mieć jakieś poważne konsekwencje?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~terska456

~terska456

Pierwsze słyszę.... Ja od kilku lat maluję i moje paznokcie są w dobrym stanie :)

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Rzeczywiście paznokcie mogą ulec osłabieniu na skutek regularnego stosowania lakierów do paznokci. Mogą one również zżółknąć, jeżeli malując paznokcie ciemnymi (najczęściej czerwonymi) lakierami nie zabezpieczamy ich wcześniej lakierem bazowym.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie własnych paznokci bez lakieru to postaraj się chociaż zapewnić im jeden wieczór w tygodniu podczas, którego zafundujesz im kąpiel w ciepłym olejku rycynowym i porządnie je natłuścisz przy pomocy oliwki lub olejku do paznokci.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~mamilotka

~mamilotka

No właśnie ja maluje samymi ciemnymi kolorami (granat/fiolet/bordo) ponieważ jeden z moich paznokci doznał kiedyś urazu..Nieładnie się zagoił i próbuje to zakamuflować lakierem... A kompletnie nie pomyślałam o odżywce (!) Dziękuję za odpowiedź i na pewno skorzystam z porady. Pozdrawiam ;)