Skocz do zawartości
Forum

Jak pielęgnować włosy suche?


Gość uczenianka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uczenianka

Zawsze mam włosy suche i bardzo plątliwe. Po umyciu szamponem są szorstkie w dotyku i przypominają natapirowane. Bardzo ciężko jest je rozczesać i kończy się połamaniem i wyrywaniem włosów. Jak nałożę odżywki to jest trochę lepiej. Od razu mówią,że muszę je myć codziennie, jestem w okresie dojrzewania i przytłuszczają mi się. Mam całkiem inne niż moje koleżanka one mają lśniące, delikatne w dotyku, miękkie. A ja mam suche, rzadkie, plączące się. I od razu mówię nie farbuję, nie rozjaśniam, nie prostuję, nie suszę suszarką. Jak powinna wyglądać pielęgnacja ?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze stosuj odżywkę po każdym myciu i to najlepiej taka do spłukiwania. A oprócz tego kup sobie jakąś maskę do włosów i stosuj ją np. raz na 2 tyg. (Gdy nałożysz maskę owiń ręcznikiem lub załóż czepek jesli posiadasz i pochod tak przez ok 20min, a potem porządnie spłucz) To powinno ci trochę zregenerowac włosy. Aczkolwiek piszesz, że z włosami nic nie robisz w sensie, że nie suszysz suszrka, ani nie prostujesz to wygląda na to, że już taki rodzaj włosów masz, że są plątliwe i suche. Może po okresie dojrzewania Ci się to zmieni, a może i już takie pozostana.
PS: Pamietaj zeby nie nakładac odżywki ani maski na całą długośc włosó tylko od połowy po końce. ;)

Odnośnik do komentarza

Dobre też są wcierki ziołowe w skórę głowy, ale przy przetłuszczaniu skóry raczej nie na spirytusie, żeby nie pobudzić wydzielania tłuszczu, a na końcówki olej arganowy zielony nurt bardzo odżywczy, ja smaruję nim też paznokcie i twarz, jest bardzo wydajny i chociaż może wydawać się drogi to w efekcie na długo wystarcza. Żeby włosy nie czepiały się, plątały trzeba pozamykać łuski włosów i olej arganowy w tym pomoże. Uważam że z biegiem lat sytuacja się poprawi i używaj łagodnych szamponów

Odnośnik do komentarza

oram
Dobre też są wcierki ziołowe w skórę głowy, ale przy przetłuszczaniu skóry raczej nie na spirytusie, żeby nie pobudzić wydzielania tłuszczu, a na końcówki olej arganowy zielony nurt bardzo odżywczy, ja smaruję nim też paznokcie i twarz, jest bardzo wydajny i chociaż może wydawać się drogi to w efekcie na długo wystarcza. Żeby włosy nie czepiały się, plątały trzeba pozamykać łuski włosów i olej arganowy w tym pomoże. Uważam że z biegiem lat sytuacja się poprawi i używaj łagodnych szamponów

Ogólnie lepiej nie stosować wcierek na bazie spirytusu, ponieważ działa on drażniąco i wysuszająco na skórę.

Odnośnik do komentarza

weronika24
Ja słyszałam, że najlepsze są takie naturalne kosmetyki. Np. www.bogutynmlyn.pl/olej-lniany bardzo fajnie nawilża włosy...

Kosmetyki naturalne są dobre, ale raczej nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że są najlepsze :). Tak naprawdę to kwestia indywidualna czy dany produkt nam pasuje czy nie. Poza tym, kosmetyki naturalne zawierają w składzie wiele związków roślinnych, które mogą działać uczulająco i dlatego powinny na nie uważać osoby o wrażliwej i alergicznej skórze. Kosmetyki bazujące na składnikach syntetycznych są zazwyczaj lepiej tolerowane przez skórę.

Odnośnik do komentarza

osobiście mam dobre doświadczenia z kosmetykami naturalnymi oraz na bazie naturalnych składników...szczególnie upodobałam sobie masło kokosowe...stosuję je jako maseczkę do włosów....ostatnio też załamałam ciekawą markę kosmetyków minus417 z Izraela....trzeba przyznać że się cenią, ale zamówiłam sobie u nich błoto z minerałami z Morza Martwego i mam zamiar użyć go do skomponowania własnego mydła :D już nie mogę się doczekać przesyłki :)

Odnośnik do komentarza

Przed myciem włosów polecam na 2 -3h nałożyć olej tzw. olejowanie włosów, może to być oliwa z oliwek, olej kokosowy bądź inny- najlepiej wypróbowac kilka i zdecydowac, którey bedzie dla Pani najlepszy. Wystarcza ok 2 łyżki.
Potem myjemy włosy delikatnym szmaponem
Nakłdamay maske np . Al latte firmy Kallos i zawijamy z foliwoy czepek i recznik na 20min. Zmywamy letnia wodą.

Odnośnik do komentarza

matylda91
Ja stosuje na włosy olejek arganowy, poleciła mi kiedyś fryzjerka i się nie zawiodłam. Dużo jest sklepów w necie z naturalnymi kosmetykami, ja kupuję zawsze tutaj: http://naturadlapiekna.pl/pl/p/Olej-arganowy-organiczny/3

Olej arganowy świetnie się sprawdza zarówno w pielęgnacji włosów jak i skóry. Zawarte w nim składniki wykazują działanie silnie nawilżające i poprawiają kondycję struktury włosów.

Odnośnik do komentarza

Olejowanie pewnie też, ale trzeba uważać, zwłaszcza jeśli ma się osłabione włosy. Niektóre z używanych olejów potrafią bardzo mocno na nie działać. Efektem będzie ich nadmierne wypadanie.

Generalnie u mnie sprawdziły się domowe sposoby:) Korzystałam m.in. z opisanych tutaj: https://porostwlosow.pl/domowe-sposoby-na-przesuszone-wlosy.html Ważne, aby stosować je regularnie. Generalnie takie sposoby zwykle nie mają skutków ubocznych, ale oczywiście nie zaszkodzi ich wcześniej sprawdzić. Ja to robiłam nakładając je na skórę zaraz przy dłoni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...