Skocz do zawartości
Forum

Metody na gęstszy zarost


hesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i mam swój osobisty problem. Chodzi o to, że mam częśćciowy zarost tzn. na szyji, koło uszu, lecz mam wolną przestrzeń między ustami a brodą, i mam rzadki zarost na policzkach. Wiem że za to odpowiadają geny jaki mamy zarost, lecz u mnie się bardzo wolno pokrywa twarz. Od ponad 3 lat bardzo wolno pokrywają mi się pewne części twarzy. Czy znacie jakieś sposoby, aby zaczął mi rosnąć gęstszy zarost na "całej twarzy"? Może jakieś suplementy diety, maseczki, naturalne sposoby, preparaty? Często się spotkałem, że po przyjęciu testosteronu zaczyna rosnąć włosy, ale od razu mówię, że sterydów nie chcę brać bo z czasem od nich wypadają włosy. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość brodaty.szkurwel

"...zagęścisz zarost często się goląc. Golenie przy pomocy maszynki powoduje wzmocnienie struktury włosa."

No to golenie zagęszcza zarost czy w końcu wzmacnia strukturę włosa? Pani ekspert jakaś nie zdecydowana ;)

Częste golenie wcale nie spowoduje, że zarost będzie gęstszy lecz tylko sprawi, że włos będzie twardszy.

Odnośnik do komentarza
Gość brodaty.sukinsyn

~brodaty.szkurwel
"...zagęścisz zarost często się goląc. Golenie przy pomocy maszynki powoduje wzmocnienie struktury włosa."

No to golenie zagęszcza zarost czy w końcu wzmacnia strukturę włosa? Pani ekspert jakaś nie zdecydowana ;)

Częste golenie wcale nie spowoduje, że zarost będzie gęstszy lecz tylko sprawi, że włos będzie twardszy.

Fajny nick :-)
Zarost zagęszcza się z wiekiem, jeśli teraz twój zarost jest rzadki to koło 30-tki prawdopodobnie będzie gęstszy.

Odnośnik do komentarza
Gość kamil12345aak

Ja mam wrazenie że odkąd regularnie przycinam zarost to włosy mam gęstsze, kupiłem sobie trymer babyliss taki z szufladką na włoski i zacząłem od formownia 3 dniowego zarostu, teraz przycinam trochę rzadziej ale też w regularnych odstępach żeby mieć nie za długi zarost, warto też olejki stosować do brody

Odnośnik do komentarza

Warto regularnie się golić wtedy zarost odpowiednio szybciej rośnie. Dobrze też odpowiednio dbać o kondycję włosów i skóry. Ja codziennie używam do mycia brody mydła Masveri. Włosy stają się mocniejsze i zarost robi wrażenie gęstszego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...