Forum Uroda

Cellulit i rozstępy

~diaanax

~diaanax

Hej! mam problem, proszę pomóżcie... jestem szczupłą osobą, mam 18 lat i od jakiegoś czasu cellulit, włoski na piersiach i dzisiaj zauważyłam pierwsze rozstępy :( jestem załamana, nie wiem co robić, bo to nienormalne, żeby tak szczupła dziewczyna w moim wieku miała takie problemy... do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie badania zrobić? czy to mogą być jakieś zaburzenia hormonalne? Proszę o pomoc! :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

laurette

laurette wpis edytowany

Wiesz to nic nienormalnego wcale nie musi byc. Jesli np intensywnie cwiczylas lub uprawialaś jakis sport to wystarczy zeby zrobily sie rozstępy. Na to niestety niewiele mozna poradzić.Wylacznie stosować cos zewnętrznie np masci lub preparaty typu suplementy diety ktore moga nieco złagodzic ich powstawanie. Kolor rowniez swiadczy o tym czy zostaną juz z Toba na stałe. Np te w kolorze skory juz zostaną.Nie wyeliminujesz ich juz tak do konca. Sama sie borykam z rozstępami na udkach a jestem nieco starsza od Ciebie;-)

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 24 lata, Kraków
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Rozstępy i cellulit to zmiany skórne, które często dotykają osób w twoim wieku. Cellulit pojawia się nie tylko u osób otyłych i z nadwagą, ale również u tych bardzo szczupłych. Z kolei rozstępy są często efektem szybkiego wzrostu, który ma miejsce w czasie dojrzewania.

Natomiast co do włosków - czy pokrywają one całe piersi czy tylko brodawki?

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Jeżeli niepokoi Cię nadmierne owłosienie to powinnaś udać się do endokrynologa, który skieruje Cię na badania określające poziom hormonów we krwi. Zaburzenia hormonalne są częstą przyczyną nadmiernego owłosienia u kobiet.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa