Skocz do zawartości
Forum

Bardzo rzadkie włosy i zakola


Gość ToNieIstotne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ToNieIstotne

Cześć wszystkim,

Może na początek podam parę informacji o sobie, które mogą mieć jakieś znaczenie. Mam 18 lat, nie zwracam szczególnej uwagi na to co jem, bo jestem szczupły, ogółem nie jem zbyt dużo. Zakola mam już od jakiegoś czasu, rzadkie włosy miałem zawsze - mój tata dość wcześnie zaczął łysieć, aktualnie tj. w wieku 50 lat ma łysego placka na głowie. Pojawia się tutaj pytanie do Was, czy mogę coś wskórać? Jakieś odżywki, szampony cokolwiek żeby włosy były gęstsze i żeby jakoś opóźnić łysienie (już się z tym pogodziłem, że jest duża szansa. Nie mam pewności, że będe jak ojciec ale patrząc na moje włosy obecnie to tak będzie). Drugie pytanie, jaką fryzurę dla takich włosów? Najbardziej podobają mi się dłuższe włosy, no ale przy tych moich rzadziutkich włoskach... Co byłoby dobrym wyborem? Zapuścić trochę dłuższe włosy i spróbować "ukryć" te zakola przy tym stosując jakieś środki na gęstość czy lepiej sobie darować i ścinać się bardzo krótko czy nawet na łyso?
Poniżej dwa zdjęcia

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Odnośnik do komentarza
Gość Hairologist

Jezeli Twoj tata łysieje, to moze być kwestia genetyczna. oczywiscie, ten proces da się opóźnić i zminimalizować. Z preparatów kosmetycznych polecam tonik i szampon Novoxidyl - i najlepiej stosowac oba razem. Ponadto dieta - powinna być bogata w krzem, miedź, żelazo, witaminy A, H, E i te z grupy B. Ogólnie poczytaj o tym, które składniki wpływają na stan wlosów. Jesli chodzi o fryzurę radzę ogolic się po prostu na łyso. Tacy faceci potrafią wyglądac bardzo fajnie. Łysiejący (w widoczny sposób) już trochę mniej... ;)

Odnośnik do komentarza

Genów nie zmienisz i na pewno czeka Cię taki los jak ojca, póki co włosy nie wtglądają źle.
Możesz próboać witaminy, wcierki itp, ale nie wiem czy Ci to coś da.

Zawsze w przyszłości możesz sobie przeszczepić włosy( zabieg drogi wiadomo), ale przynajmniej łysy nie będziesz.
To już Twój wybór.

Mnie osobiście nie podobają się łysi faceci, jak już to starsi, a nie nastolatkowie i dobrze zbudowani.
Szczupłym nie polecam.
Ale to moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo często jest tak, że dziecko dziedziczy w genach łysienie, które dotknęło jego rodzica. Niestety to nieunikniony proces i możesz podjąć działania, które go znacząco opóźnią. W Twoim przypadku wskazane jest stosowanie szamponów wzmacniających i pobudzających krążenie w obrąbie skóry głowy. Zwróć uwagę na to, aby zawierały one w składzie substancje, takie jak: witaminy z grupy B, żeń-szeń, chinina czy ekstrakt z rzepy.

Dobrze by było również, abyś udał się na konsultację do dermatologa. Lekarz po wykonaniu badań może ci przepisać środki dostępne na receptę, które hamują proces wypadania włosów. Jedynym minusem tej terapii jest to, że łysienie powraca w przypadku odstawienia tego preparatu. Z tego względu najlepiej stosować go regularnie.

Odnośnik do komentarza
Gość ToNieIstotne

No cóż, w takim razie chyba czas przejść się do dermatologa i zacząć coś stosować. Natomiast z fryzurą, niby chciałbym mieć dłuższe włosy, ale jest też druga strona medalu, o dłuższe włosy trzeba bardziej dbać, żeby dobrze wyglądały, po spaniu - układać czy czesać i tak dalej a ja jestem dość wygodny... Kolejna sprawa to, że jakieś dwa lata temu chciałem zapuścić nieco dłuższe włosy to zaczęły mi się kręcić.

Odnośnik do komentarza

~ToNieIstotne
No cóż, w takim razie chyba czas przejść się do dermatologa i zacząć coś stosować. Natomiast z fryzurą, niby chciałbym mieć dłuższe włosy, ale jest też druga strona medalu, o dłuższe włosy trzeba bardziej dbać, żeby dobrze wyglądały, po spaniu - układać czy czesać i tak dalej a ja jestem dość wygodny... Kolejna sprawa to, że jakieś dwa lata temu chciałem zapuścić nieco dłuższe włosy to zaczęły mi się kręcić.

Tak jest, dłuższe włosy trzeba niestety układać. Musisz sobie rozważyć ogólne zalety i minusy takiej fryzury oraz to co jest dla ciebie ważniejsze: ukrycie zakoli czy komfort związany z tym, że nie trzeba układać włosów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...