Skocz do zawartości
Forum

Przebarwienia na twarzy po solarium


Gość Olga235

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pojawienie się przebarwień na powierzchni skóry jest oznaką, że powinnaś ograniczyć do minimum ekspozycję na słońce i każdego dnia chronić skórę przy użyciu filtrów o współczynniku ochronnym nie niższym niż SPF=30. W przeciwnym razie przebarwienia mogą się pogłębiać, a nawet może dojść do ich powstawania w obrębie innych partii skóry.

Poza tym, dobrze by było, abyś stosowała kosmetyki wybielające, które zawierają w składzie arbutynę, kwas kojowy, witaminę C czy kwas azelainowy.

Odnośnik do komentarza

Wystawianie ciała na słońce powoduje czasem zaburzenia w produkcji melaniny – barwnika skóry. To najczęstsza przyczyna przebarwień. Czasem winny jest składnik kremu (np. retinol), perfum (np. olejek bergamotowy) albo stosowane leki (m.in. dziurawiec, antybiotyki, pigułki antykoncepcyjne). Przebarwienia pojawiają się w miejscach najbardziej odkrytych: na twarzy, ramionach, dekolcie, rękach.
Jak pozbyć się przebarwień - w domu?
Jeśli plamki są niewielkie, proszę spróbować rozjaśnić je domowym sposobem, przecierając kilka razy dziennie sokiem ze świeżych ogórków, pomidorów lub cytryny.
Proponuję też do codziennej pielęgnacji wybrać dostępne bez recepty kremy wybielające (np. MelaD, Clarial). Zawierają one najczęściej hydrochinon (albo jego pochodne), związek chemiczny, który hamuje produkcję melaniny w skórze.

Odnośnik do komentarza

Hanneczka12
Cześć :) Przebarwienia na skórze mogą być objawem solarium,a le tez wynikiem branych leków lub tez wskazówką, ze masz problemy z wątroba. Czytałam właśnie o tym. Minimalnei mozesz je zmniejszyć za pomoca kremów z dodatkiem witaminy C, lub czasem zabieg mikrodermobrazji. :) Pozdrawiam.

Dokładnie tak, przebarwienia mogą być również wynikiem stosowanych przez nas leków czy kosmetyków - dlatego zawsze należy czytać dokładnie ulotki tych produktów. Poza tym, może to być wynik zaburzeń hormonalnych czy też stosowania substancji światłouczulających. Niemniej jednak, głównym czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie przebarwień jest promieniowanie UV, gdyż stymuluje ono syntezę naturalnego barwnika w skórze. Dlatego pierwszym ważnym krokiem umożliwiającym redukcję przebarwień jest ograniczenie do minimum tego czynnika.

Odnośnik do komentarza

ewakuc
Tez mialam przestalam chodzic na solarium i uzylam takie kremu ktory sprawil ze jedna wartstwa skory praktycznie mi zeszla z kwasu i zostala ta ladna nei pamietam nazwy polecila mi moja kosmetyczka

Prawdopodobnie był to produkt kosmetyczny zawierający w składzie kwasy w stężeniu powyżej 10%. Kwasy te złuszczają wierzchnie warstwy naskórka, a przy okazji redukują przebarwienia zlokalizowane w ich obrębie. Dzięki temu koloryt skóry zostaje wyrównany. Niemniej jednak, cały czas trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, gdyż skóra ciągle jest podatna na powstawanie plam barwnikowych.

Odnośnik do komentarza
Gość MałgorzataLLLL

U mnie występowały delikatne naloty szarości na policzku. Bardzo nie ładnie to wyglądało i zdecydowałam się z tym pójśc do kliniki Dr Paradowska Klinika Medycyny Estetycznej w Krakowie Polecono mi zabieg mezoterapii który bardzo dobrze się sprawdził i teraz mam już bardziej wyrównany kolor skóry. Zabieg polecam bo warto jak ktoś ma podobny problem do mojego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...