Skocz do zawartości
Forum

Manicure w gabinecie kosmetycznym


Gość Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do specjalastów odnośnie manicure salonowego. (mam nadzieje, ze w dobrym miejscu dodaję).
Robiłam sobie biologiczny manicure dosłownie klika razy w róznych salonach w mieście wiekszym, mniejszym natomiast nigdy nie byłam z niego zadowolona. Ponieważ nie znam się na tym, nie chcę osądzać w ciemno,dlatego ma kilka pytań
1) Czy kosmetyczka powinna najpierw umieścić dłonie w kąpieli wodnej (oczywiście dłonie klientki;)
2) Czy w przypadku skaleczeń- cążkami np. powinna kosmetyczka przemyć krwawiace miejsce czymś "odkażajacym"?
3) czy dla klientow do wycierania rąk powinny być jednorazowe ręczniczki?
4) co powinno a co nie powinno znaleźć się na stanowisku wykonywania manicure?
5) czy kosmetyczka może uzywac frezarki do "prawdziwych" paznokci?
Zadałam te pytania, ponieważ mam poważne wątpliwości co do poprawności wykonywania takiego zabiegu jak i stosowania się przez kosmetyczkę do zasad higieny. Tak naprawdę, to nie zapytałam o rzeczy które są oczywiste, a które nieststy również miałam okazję zaobserwować podczas wizyt w salonach- brudny (nieświeży) fartuch kosmetyczki, znajdujace się na biurku przy którym robi sie paznokcie brudne ręczniki kuchenne oczywiście umiejscowione na "wieszaku" również kuchennym, brak ręczników jednorazowych- jedynie mały już wysłużony zwykły ręcznik, oczywiście niezbyt czysty.
Niestety- wzorowe strony internetowe salonów oraz ich położenie i wygląd z zewnątrz przyciągają klientów, wydaje się, że dobra wizytówka idzie w parze z jakością. Nie chcę wydawać końcowego osądu, chociaż moje wrażenia po wyjściu z takich "salonów" mówią same za siebie. Chciałabym, aby podniósł się standard usług świadczonych w salonach. Nie wiem kto za to odpowiada. Każdy mniej więcej zna ceny- nie są to tanie przyjemności, ale uważam, że za ceną powinna iść odpowiednia jakość.
czytelniczka abczdrowie

Odnośnik do komentarza

Ad. 1. Dłonie umieszcza się w kąpieli wodnej w celu zmiękczenia skórek okalających paznokieć. Dzięki temu można je w łatwy sposób odepchnąć z powierzchni płytki i wyciąć przy użyciu cążków.

Istnieją jednak preparaty kosmetyczne, które nakłada się bezpośrednio na skórki, za pomocą których można uzyskać podobny efekt. Wtedy nie ma konieczności umieszczania dłoni w kąpieli wodnej.

Odnośnik do komentarza

Ad. 4. Na stanowisku pracy manicurzystki powinny się znaleźć przedmioty i akcesoria, takie jak: pilniczki, polerka do paznokci, cążki, kopytko bądź patyczek do odsuwania skórek, krem do zmiękczania skórek lub miseczka zawierająca roztwór wodny połączony z mydłem, zmywacz do paznokci, poduszka pod dłoń, płyn do dezynfekcji skóry, sterylne gaziki, proszek tamujący krwawienie, oliwka do skórek, baza pod lakier, lakier i utwardzacz.

Oczywiście dobór akcesoriów może być zależny od typu manicure'u. Inne przedmioty stosuje się przy manicurze klasycznym i inne przy biologicznym.

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
Ad. 2. W momencie, gdy dojdzie do skaleczenia manicurzystka powinna odkazić skórę za pomocą odpowiedniego płynu, np. Skinseptem. Poza tym, dobrze by było, aby skaleczony obszar został obsypany proszkiem tamującym krwawienie.

Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
Ad. 4. Na stanowisku pracy manicurzystki powinny się znaleźć przedmioty i akcesoria, takie jak: pilniczki, polerka do paznokci, cążki, kopytko bądź patyczek do odsuwania skórek, krem do zmiękczania skórek lub miseczka zawierająca roztwór wodny połączony z mydłem, zmywacz do paznokci, poduszka pod dłoń, płyn do dezynfekcji skóry, sterylne gaziki, proszek tamujący krwawienie, oliwka do skórek, baza pod lakier, lakier i utwardzacz.

Oczywiście dobór akcesoriów może być zależny od typu manicure'u. Inne przedmioty stosuje się przy manicurze klasycznym i inne przy biologicznym.

Dziekuję za odp.
Nigdy jeszcze kosmetyczka ( a byłam u kilku) nie dezynfekowała rąk...ostanio też miałam wątpliwości co do "jednorazowych" rękawiczek kosmetyczki. Według mnie na rękawiczkach założonych po raz 1 nie powinno być takich żółtych zacieków...no, ale cóż...
Dziwię się, jak takie gabinety mają jeszcze klientów.

Odnośnik do komentarza

~Lilla
kosmetolog Joanna Hirszler
Ad. 4. Na stanowisku pracy manicurzystki powinny się znaleźć przedmioty i akcesoria, takie jak: pilniczki, polerka do paznokci, cążki, kopytko bądź patyczek do odsuwania skórek, krem do zmiękczania skórek lub miseczka zawierająca roztwór wodny połączony z mydłem, zmywacz do paznokci, poduszka pod dłoń, płyn do dezynfekcji skóry, sterylne gaziki, proszek tamujący krwawienie, oliwka do skórek, baza pod lakier, lakier i utwardzacz.

Oczywiście dobór akcesoriów może być zależny od typu manicure'u. Inne przedmioty stosuje się przy manicurze klasycznym i inne przy biologicznym.

Dziekuję za odp.
Nigdy jeszcze kosmetyczka ( a byłam u kilku) nie dezynfekowała rąk...ostanio też miałam wątpliwości co do "jednorazowych" rękawiczek kosmetyczki. Według mnie na rękawiczkach założonych po raz 1 nie powinno być takich żółtych zacieków...no, ale cóż...
Dziwię się, jak takie gabinety mają jeszcze klientów.

Prawidłowo przechowywane rękawiczki jednorazowe powinny mieć jednolity kolor. Przebarwienia bądź odbarwienia na ich powierzchni mogą świadczyć o nieodpowiednim przechowywaniu.

Odnośnik do komentarza

srzepa1994
łoo matko! Do jakich ty kosmetyczek chodziłaś?? Na szczęście nie wszystkie salony tak mają.

Hej, dzięki za odp.
Niestety, byłam u kilku, w 3/4 przypadków tak to wygląda. oczywiście nie zawsze popełniane są te same błędy. Ale np. ostatnio byłam umówiona na depilację woskiem. Kosmetyczka miała najtańszy, chyba chiński (wiem, bo kiedyś szukałam, zeby kupić) podgrzewacz wosku, ale najbardziej mnie zraziło to, że był niedoczyszczony. Przylepiony kurcz, do tego postawiła to urządzenie na podłodze, jakby szafeczki nie można było do salonu wstawić...eh...załamują mnie te kosmetyczki. Ręcznik oczywiście na leżance już strasznie zużyty, może i czysty, ale już taki powycierany, ze nitki z niego wisiały. Chciałam umyc sobie ręce, bo ubrudziłam jak wlewałam paliwo, a jak chciałam je wytrzeć, to nie było żadnego innego, oprócz tego który leżał na tej leżance....fajnie...umywalka bez ręczników. w jednym z gabinetów bardzo zraził mnie brudny fartuch kosmetyczki, z tego co wiem, to była pracownica. Gdybym ja była właścicielką takiego salony, nie pozwoliłabym jej pracować w takim fartuchu, ale jak sie przekonuję, nie każdemu to przeszkadza. Mieszkam w nie dużym mieście, ale z 20 "salonów" to u nas jest. Narazie jeden jest w miare ok- jeśli chodzi o kosmetyke, bo fryzjerka nie bardzo:P, ale oczywiście ceny 2 razy takie. 60 zł za zwykły manicure (usunięcie skórek, skrócienie paznokci) z malowaniem odzywką to troche drogo jak dla mnie. Ceny za różne maseczki na twarz są od 150zł, dużo ejst w cenie ok 300.... Ceny reszty salonów to od 20-35zł za taką usługę (zwykły, podstawowy manicure).

Odnośnik do komentarza

Wybierając odpowiedni salon kosmetyczny, w którym chcemy zrobić sobie manicure, warto jest zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
na sterylizację oraz zachowanie higieny ( obecnie obowiązkowe jest posiadanie autoklawu w gabinecie, ale i tak warto jest się o to dopytać)
na jakość stosowanych produktów - nie warto jest chodzić do gabinetów, w których maluje się paznokcie tanimi chińskimi lakierami z uwagi na to, ze mogą powodować uczulenia
oraz dobrze jest zobaczyć zdjęcia stylizacji na stronie gabinetu

https://natalialarina.pl/ Nl Slowianka Nataliia Larina ul. dr. Józefa Babińskiego 71A
30-393 Kraków NIP: 6783147460 Regon: 122833197
tel. 732 705 007 szkolenia@slowianka-nails.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...