Skocz do zawartości
Forum

Częste mycie włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w okresie dojrzewania. Chciałabym się zapytać, czy częste mycie włosów szkodzi im? Dodam jeszcze, że mam przetłuszczające się włosy ze skłonnością do łupieżu. Próbowałam mnóstwo szamponów, tak, abym mogła przy nich myć włosy co 2 dni, lecz miałam baardzo tłuste włosy i muszę teraz myć codziennie. Do tego zauważyłam, że bardzo dużo włosów mi teraz wypada? Jak o nie dbać? Zaznaczam, że mam długie włosy - jakiej szczotki używać, odżywek, szamponów oraz proszę o odpowiedź na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

myj włosy co drugi dzień, jeśli się przetłuszczą to zwiąż je w warkocz czy kucyk. Do tego radzę uzywać grzebienia o szeroko rozstawionych zębach tak by nie wyrywać włosów. Co do odżywek to mi najbardziej podpasowała seria z loreala ( różowa z zieloną nakretką)

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to włosy myje się tak często jak tego potrzebują. Twoje potrzebują dziennego mycia, a więc myj codziennie.
Szampon nie szkodzi włosom.
Przerzuć się na te, które nie mają silikonów i innych oblepiaczy, które potęgują przetłuszczanie, np. polecam szampony z Alterry( tylko kupisz je w rossmanie) bez SLS, barwników itp, itd. Moja siostra ma ten sam problem i ten szampon jest pierwszym, który utrzymał jej włosy w świeżości przez 2 dni :)
Z odżywek na Twoim miejscu bym zrezygnowała, lub jak musisz, używaj ich przed myciem włosów a nie po, np. odżywka garnier awokado i masło karite.
Ewentualnie kup sobie odżywkę bez spłukiwanie, np. CHI lub jedwab i nałóż kropelkę na dłonie, rozetrzyj i następnie na same końcówki nałóż.

Odnośnik do komentarza

Pielęgnacje włosów należy dobierać zgodnie do ich typu. W przypadku włosów przetłuszczających się konieczne jest częste stosowanie szamponów oraz odżywek o lekkiej formule. Mycie głowy raczej nie szkodzi włosom. Co więcej, w czasie masażu głowy pobudzamy krążenie skóry i tym samym usprawniamy transport składników odżywczych do cebulki włosa.

Szkodliwy wpływ na włosy może mieć późniejsze czesanie, suszenie i modelowanie. Nawet wycieranie włosów ręcznikiem może niekorzystnie działać na ich strukturę i powodować mikrouszkodzenia. Z tego względu dla dobra włosów po myciu lepiej zawinąć je w turban i odczekać, aż nadmiar wody wchłonie się w ręcznik :-)

Odnośnik do komentarza

W przypadku wypadania włosów dobrze sprawdzają się szampony i odżywki zawierające w składzie żeń-szeń, witaminy z grupy B, chininę czy rzepę. Działanie szamponu warto również uzupełniać za pomocą ampułek, które wcieramy w skórę głowy. Jeżeli obserwujesz u siebie wzmożone wypadanie włosów więcej niż (100-150 dziennie) udaj się koniecznie na wizytę do dermatologa lub trychologa.

Odnośnik do komentarza

również polecam szczotkę tangle teezer. Świetnie rozczesuje włosy, nie wyrywa ich a przede wszystkim nie ciągnie. :) Nadaje się do każdej długości włosów. Z szamponów poleciłabym Ci kupic jakiś dobry szampon do włosów przetłuszczających się, antomiast jeśli masz skłonnośc do łupieżu, to kup sobie szampon head & schoulders do włosów przetłuszczających się. Bądz jakiejs innej firmy który byłvy jednocześnie i przeciwłupieżowy i do przetłuszczających się włosów. Plus dodatkowo jakąs nie obciążajaca włosy odżywkę stosuj ją przy każdym myciu. (najlepsze są takie do spłukiwania) Pamiętaj aby nie nakładac odżywki na całe włosy, tylko mniej więcej bardziej od połowy włosów na końce. Nakładanie odzywki na całą długośc włosów powoduje szybsze przetłuszczenie ich. :)

Odnośnik do komentarza

Mam taką szczotkę. Czy ona jest zła? Zazwyczaj jak rozczesuję włosy, to trochę je ciągnę, ponieważ w żaden inny sposób nie mogę rozczesać włosów tą właśnie szczotką. Teraz "przerzuciłam" się na grzebień, rozczesuję włosy kiedy są mokre, ale bardzo delikatnie. Od grzebienia elektryzują mi się włosy. Muszę z tego zrezygnować, bo rozczesywanie włosów na mokro szkodzi im. (włosy są bardziej delikatne, tak wyczytałam)

monthly_2014_06/czeste-mycie-wlosow_1711.jpg

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam o jednym. Rzadko rozpuszczam włosy. Najczęściej wiążę je w kucyka. Po rozczesaniu włosów zbieram je w kucyk, jednak wymagają pewnej poprawki, ponieważ okropnie mi się zwijają. Inne dziewczyny potrzebują szczotki tylko do rozczesania włosów, a później nie mają takich problemów jak ja. Szczotka z poprzedniego mojego komentarza jest niewygodna (ponieważ ciągnie)
do rozczesywania tego zebranego kucyka, więc używam cienkiej szczotki mojej mamy do modelowania. Ma takie ostre włokna? (nie wiem jak to nazwać) i podejrzewam, że to też może negatywnie wpływać na moje włosy. Jakiej szczotki używać, abym mogła pogodzić i rozczesywanie i spinanie kucyka?

Odnośnik do komentarza

Okres dojrzewania to wzmożona praca hormonów co wiąże się z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Warto byłoby udać się na wizytę u trychologa, aby skontrolować pod mikrokamerą stan skóry głowy, zobaczyć jaka warstwa keratyny jest nadbudowana na skórze głowy. Trycholog powinien przeprowadzić z Tobą wywiad, zbadać skórę głowy, dobrać odpowiednią pielęgnację, udzielić wskazówek jak dbać o włosy oraz jaką dietę zastosować.

Odnośnik do komentarza

Justyna731
Mam taką szczotkę. Czy ona jest zła? Zazwyczaj jak rozczesuję włosy, to trochę je ciągnę, ponieważ w żaden inny sposób nie mogę rozczesać włosów tą właśnie szczotką. Teraz "przerzuciłam" się na grzebień, rozczesuję włosy kiedy są mokre, ale bardzo delikatnie. Od grzebienia elektryzują mi się włosy. Muszę z tego zrezygnować, bo rozczesywanie włosów na mokro szkodzi im. (włosy są bardziej delikatne, tak wyczytałam)

W momencie, gdy włosy są mokre lub wilgotne, ich struktura jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zwykłe czesanie włosów na mokro może wyrządzić im więcej szkody niż czesanie na sucho. Dlatego lepiej po umyciu głowy odczekać do całkowitego wyschnięcia włosów ;)

Odnośnik do komentarza

Justyna731
Zapomniałam o jednym. Rzadko rozpuszczam włosy. Najczęściej wiążę je w kucyka. Po rozczesaniu włosów zbieram je w kucyk, jednak wymagają pewnej poprawki, ponieważ okropnie mi się zwijają. Inne dziewczyny potrzebują szczotki tylko do rozczesania włosów, a później nie mają takich problemów jak ja. Szczotka z poprzedniego mojego komentarza jest niewygodna (ponieważ ciągnie)
do rozczesywania tego zebranego kucyka, więc używam cienkiej szczotki mojej mamy do modelowania. Ma takie ostre włokna? (nie wiem jak to nazwać) i podejrzewam, że to też może negatywnie wpływać na moje włosy. Jakiej szczotki używać, abym mogła pogodzić i rozczesywanie i spinanie kucyka?

Szczotka do długich włosów powinna być przede wszystkim płaska i szeroka. Dobrze by było, aby jej końcówki były wykonane z naturalnego włosia, które jest delikatniejsze dla włosów...metalowe końcówki są bardziej niekorzystne dla struktury włosów i mocniej je uszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Gość BbOF3cHiRhZd

Kiedy mf3j syn zaczął wychodzić sam z domu i do niego wracać (za duży na świetlicę, a poza świetlicą nie wolno ucionzm przebywać na terenie szkoły poza własnymi lekcjami), to zdarzyło mu się wyjść bez klucza... Wrf3ciłam, a tu jedne drzwi otwarte, drugie... zrobiło mi się "ciepło", bo pomyślałam, że mieliśmy "wizytę" pod naszą nieobecność, ale na szczęście nic nie zginęło, a młody nigdy więcej nie zapomniał zabrać klucza.Kinga

Odnośnik do komentarza
Gość obawienie

Dziecko drogie, mycie włosów szkodzi tylko elbanowskim, ewentualnie jest wersja onr-owa, można ściąć na glacę.
Używasz delikatnych szamponów do mycia codziennego, np. Ultra Doux czy Fructis, albo botaniczny z Tea Tree Oil i myjesz codziennie. Jeśli odżywka to tylko delikatny balsam na same końcówki, maksymalnie od połowy włosa-nie wsmarowuj w skórę głowy i dobrze wypłucz. Szczotka drewniana będzie najlepsza. I się nie przejmować! Unikaj szamponów 2in1, z dużą iloscią slsów, silikonów, wszelkie reklamowane usilnie pantenty i sajosy tylko cię zamęczą :P Zawsze najlepszy szampon przejrzysty, ale np. od niektórych Yves Rocher(np. botanical 2in1) dostaniesz łupieżu-takie życie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...