Skocz do zawartości
Forum

Jaki zabieg kosmetyczny na blizny potrądzikowe?


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej ocenie w tej chwili najskuteczniejszym i najsilniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu jest uzależniona od jakości sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian, przeważnie wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie czasowym co 4-6 tygodni. Ze względu na fakt, iż po zabiegu skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa (podatna na przebarwienia) zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno zimowym. Bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF zarówno latem jak i jesienią. Trzeba również uwzględnić okres rekonwalescencji, który trwa do 7dni. Więcej informacji na temat procedury zabiegu eCO2 w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-mosaic-co2/

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie w tej chwili najskuteczniejszym i najsilniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu jest uzależniona od jakości sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian, przeważnie wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie czasowym co 4-6 tygodni. Ze względu na fakt, iż po zabiegu skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa (podatna na przebarwienia) zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno zimowym. Bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF zarówno latem jak i jesienią. Trzeba również uwzględnić okres rekonwalescencji, który trwa do 7dni. Tekst linka

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja chodziłam do Beauty Tower
https://beautytower.pl/modelowanie-sylwetki/karboksyterapia/

Daję tutaj adres miejsca. Aczkolwiek nie na usuwanie blizn potrądzikowych ale na modelowanie sylwetki. Nie wiem jak zabiegi poradzą sobie z bliznami ale jak czytam na ich stronie to owszem - zabieg stosuje sie równeiz na blizny potrądzikowe.

Jest to nowoczesny osrodek medycyny estetycznej , tak więc jeśli się tam zapiszesz, to będziesz miała pewność,ze trafiłaś w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej skutecznym zabiegiem na pozbycie się blizn potrądzikowych jest zabieg Carbolift, który jest połączeniem karboksyterapii i mezoterapii mikroigłowej - jest to jedyne takie rozwiązanie na świecie. Zabiegiem osiągamy bardzo dobre efekty liftingu. Byłam na tym zabiegu w SC Beauty Clinic w Sosnowcu, aczkolwiek mają też gabinet w Warszawie. Wykonywali mi je urządzeniem Dual XT. Jestem pod wrażeniem efektów!

Odnośnik do komentarza

W przypadku blizn potrądzikowych warto udać się do specjalisty, który rozplanuje odpowiednio dobrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Terapia niwelująca blizny jest rozłożona w czasie i wymaga cierpliwości. Bardzo skuteczne efekty można uzyskać dzięki terapii łączonej np. laseroterapii laserem frakcyjnym wykonanej w serii oraz mezoterapii mikroigłowej. Zabiegi te zalecane są w okresie jesiennym, gdyż ekspozycja na słońce w trakcie kuracji jest zabroniona.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam laser. To jest najbardziej skuteczne i tego się będę trzymać. Miałam i kwasy i jakieś inne rzeczy ale nic nie pomogło. Laser tak. Tylko trzeba iść do kompetentnych specjalistów, ja chodzę nadal do Kliniki Krajewski i mogę polecić szczerze.

Odnośnik do komentarza
Gość elleground879

Ja byłam zdesperowana i umówiłam się na wizytę w klinice medycyny estetycznej Panek Clinic... a to wszystko przez moje straszne blizny potrądzikowe, na które żaden specyfik nie działał. Serio, cokolwiek by nie zrobiła to moja twarz wyglądała naprawdę kiepsko... Wizytę mam jutro, dlatego trzymajcie kciuki, aby wszystko poszło dobrze. Jak dowiedziałam się po wstępnej konsultacji dla mnie najlepszą metodą będzie laseroterapia http://panekclinic.pl/laseroterapia/. Mam nadzieję, że w końcu doczekam się efektów!

Odnośnik do komentarza
Gość Weronkia44

Sama zastanawiałam się nad laserem, ale ostatecznie wybrałam się na zabieg kwasami i jak dla mnie kwasy okazały się bardzo dobre. Zabiegow miałam 3 i w trakcie tych zabiegów
twarz się rozjaśniła
zniknęły przebarwienia spowodowane przez słońce latem (które najbardziej mi doskwierały)
oraz pozbyłam się blizn potrądzikowych na brodzie, które sama sobie porobiłam przez namiętne wyciskanie pryszczy
Peelingi robiłam w tym salonie medycyny estetycznej w Warszawie https://www.beautyaddress.pl - polecam serdecznie, pracujący tam kosmetolodzy maja mega wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Gość laseroterapia

Od czasów młodzieńczych miałam blizny po trądzikowe, szczególnie w obrębie policzków. Było to dla mnie bardzo wstydliwe, a nawet mogę powiedzieć, że uważałam to za oszpecające. Może i to za mocne słowo, ale jestem jedną z tych dość krytycznych osób. Miałam kilkoro znajomych, którzy podjęli się wcześniej laseroterapii blizn po trądziku. Jednak ja sama długo zwlekałam. Obawiałam się skutków ubocznych, zbyt dużego podrażnienia. Ostatecznie przekonała mnie moja przyjaciółka (jedna z tych osób, które przez to przeszły), no i poleciła mi klinikę Uniestetica oraz dr. Klaudię Libondi- niesamowita kobieta. Zdecydowałam się na parę mniejszych zabiegów, więc mogę śmiało polecić Panią doktor, z którą miałam dość sporą styczność. Mówiąc krótko i zwięźle, otrzymałam zamierzony efekt, nie było to tak straszne jak uważałam. Oczywiście Pani dr. Klaudia także doskonale mi doradziła odnośnie późniejszego dbania o skórę. Jestem zadowolona! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia

Zamiast kwasu usieciowanego celowałabym w hydroksyloapatyt wapnia— dłużej się wchłania i dodatkowo stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych.
Prawdopobnie masz zrosty, które przydałoby się przed podaniem fillera usunąć np za pomocą zwykłego subcision albo metoda bsb. W wielu przypadkach pomaga również laser

https://www.derma-med.pl/ablacyjny-laser-frakcyjny/

Mogę polecic dobry gabinet w Krakowie, do którego można zapisac się na takie zabiegi. Polecam się skontaktować, powinni dobrać moc oraz odpowiednia ilosć zabiegów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...