Skocz do zawartości
Forum

Jaki zabieg kosmetyczny na blizny potrądzikowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Długi czas borykałam się z trądzikiem. Trądzik znikał i pojawiał się na nowo i znikał i znowu.... Na tą chwilę, na mojej twarzy sporadycznie pojawiają się zaskórniki. Niestety po tej przygodzie pozostały mi blizny potrądzikowe, które pragnę usunąć. Blizny te znajdują się na policzkach, nie są dramatyczne, ale jednak widoczne. Nie wierzę już w to, że są w stanie usunąć je jakieś kremy czy peelingi. Wiem, że istnieje cały wachlarz zabiegów dermatologicznych. Chciałam się więc doradzić, który z tych zabiegów:
- jest najskuteczniejszy
- jest najdroższy
- jest najtańszy
- który daje najszybsze efekty
- i ok ile zabiegów jest wymaganych?
Po prostu, który najbardziej polecacie? Wiem, że zabiegi te są wykonywane zimą, więc czy jest sens podejmować się ich w tym roku, czy czekać do następnej zimy? Wiem sporo pytań :) Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam:P

Odnośnik do komentarza

Na początku to znaczy na przełomie podstawówki i gimnazjum stosowałam antybiotyk na powierzchnie skóry. Trądzik zszedł mi po nim i miałam gładką skórę. Kiedy wrócił z max siłą w trzeciej klasie gimnazjum żadne antybiotyki mi nie pomogły, zaczęłam stosować terapię hormonalną ponieważ okazało się, że mój układ dokrewny jest rozregulowany. To właśnie po tym "ataku" trądziku powstały mi blizny. Po trzech latach terapii hormonalnej trądzik znowu wrócił mimo, że wyniki hormonów były w normie. Nie był on jednak tak nasilony jak ostatnio. Jestem po trzymiesięcznej do ustnej terapii antybiotykowej, mam już 21 lat więc czuję, że to już koniec, ale kto wie :P Czuję, że moja skóra jest już nieco inna niż za tych nastoletnich czasów, mniej tłusta. Wydaję mi się, że z trądziku, jeżeli oczywiście nie wynika on z problemów np. hormonalnych, trzeba wyrosnąć. Zachęcam do wizyty u dobrego dermatologa, ponieważ tylko w ten sposób można sobie jakoś poradzić z trądzikiem. Żadne żele czy kremy temu nie podołają i są moim zdaniem stratą pieniędzy.
A jeżeli chodzi o tą maseczkę to wydaję mi się, że ona może jedynie poprawić wygląd skóry, a mi chodzi o coś bardziej drastycznego:P Ale bardzo dziękuję i będę wdzięczna jak napiszesz mi jak ją dostać, czy zrobić:)

Odnośnik do komentarza

Terapia przeciwko bliznom potrądzikowym jest długa i złożona. Najlepiej ją rozpocząć jesienią. Skuteczne zabiegi to laseroterapia, dermabrazja oraz peelingi medyczne (te wykonywane przez lekarzy). Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie, na podstawie wyglądu i głębokości blizn.

Efekty końcowe będą najszybciej widoczne po dermabrazji. Metoda ta polega na kontrolowanym złuszczaniu warstw naskórka oraz górnej warstwy skóry właściwej. Po zabiegu pacjent wymaga niestety kilku tygodniowej rekonwalescencji. Ponadto, przez okres kilku miesięcy partie skóry w obrębie których wykonywano zabieg mają nienaturalnie różowy koloryt.

Stosunkowo szybko widoczne efekty będą również po intensywnie działającym laserze (np. Fraxel Re:pair). Niestety w tym przypadku również konieczny jest okres rekonwalescencji.

Odnośnik do komentarza
Gość W.Stępień

Laser frakcyjny erbowy albo CO2, ilość zabiegów zależy od głębokości blizn, kilka - kilkanaście, ceny różne, zależy od gabinetu, trzeba szukać. Lasery dostępne są w dobrych gabinetach dermatologicznych (dermatologii estetycznej). WS.

Odnośnik do komentarza

Dobre efekty może dać peeling medyczny. Złuszcza ona stary naskórek i pobudza do regeneracji nowy. Przez dwa tygodnie wygląda się niezbyt ciekawie, ale potem podobno skóra jest jak nowa. Moja koleżanka pracuje jako pielęgniarka w gabinecie medycyny estetycznej i zachwalała ten peeling (jest mocniejszy niż u kosmetyczki). Kosztuje ok. 500zł.

Odnośnik do komentarza

kwiatostan
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ilości zabiegów. Rozumiem, że nie jest możliwe ich dokładne określenie, ale czy przypuszczalnie jest to np. 10 zabiegów, czy raczej poniżej 10 zabiegów?

Wszystko jest kwestią indywidualną i zależną od ilości blizn, ich głębokości, a także zdolności skóry do regeneracji. Tak naprawdę efekty będą się uwidaczniać stopniowo i dopiero z czasem możliwe jest określenie szacunkowej liczby zabiegów. W końcu dąży się do tego, aby uzyskać optymalne efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Marlena90

Po trądziku pozostały mi brzydkie blizny na twarzy, które jeszcze bardziej uwidaczniają się podczas wysiłku fizycznego. Lekarz powiedział, że po wygojeniu rany mogę pomyśleć o jakiś maściach na blizny. Mój wybór padł na żel silikonowy Alpena. Jest bezbarwny i bezzapachowy. Po miesiącu stosowania moje blizny są mniej widoczne i płaskie. Co więcej, jak żel wyschnie, można na niego nakładać makijaż. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza

Preparaty na bazie silikonu zapobiegają powstawaniu przerosłych blizn. Raczej nie sprawdzają się one w przypadku blizn potrądzikowych, które mają charakter "ubytku". Zdecydowanie w tym przypadku polecam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które wyrównają powierzchnię skóry i pobudzą jej regenerację. Dzięki temu widoczność blizn zostanie znacząco zmniejszona.

Odnośnik do komentarza

Na blizny polecam zdecydowanie karboksyterapię. Naprawdę działa. Robiłam w Sosnowcu u Karoliny Martin, w jej gabinecie kosmetologii. Mają takie urządzenie carboksytherapy dual mc2 z gazem co2 - certyfikowany oczywiście. Jak zobaczyłam to się przestraszyłam. Muszę powiedzieć że bardzo zdziwiona byłam, ale chciałam za wszelką cenę pozbyć się blizn więc byłam zdeterminowana. Podczas zabiegu już się trochę rozluźniłam. Nie bolało, a patrząc na końcowy efekt było warto!

Odnośnik do komentarza

Na moje blizny potrądzikowe zadziałał zabieg scarlet RF - połączenie lasera z igłami, skuteczne połączenie, to trzeba przyznać. Na mojej skórze efekty widoczne były już po 1 zabiegu, a miałam ich 2. W Poznaniu wykonywałam w Profemedzie.

Odnośnik do komentarza

Ja również długo zmagałam się z bliznami po trądzikowymi i udało mi się wygrać, dzięki zabiegom mikrodermabrazji, polecam każdemu kto zmaga się z tym okrutnym problemem. Korzystałem z kilku salonów, ale jeśli chodzi o cenę, a przed wszystkim o jakość polecam Samui Spa w Warszawie. Bardzo korzystne ceny a dodatkowo relaksujący masaż szyi, twarzy i maseczka!

Odnośnik do komentarza
Gość ludekkkka

nie wiem co Ci poradzić ale wiem gdzie możesz się wybrać- Centrum Zdrowej Skóry otwarte przez Centrum Medyczne Damiana. Tam Ci udzielą profesjonalnej pomocy, jak nikt inny. Sama się borykałam z trądzikiem, dzisiaj już się z nim żegnam.

Odnośnik do komentarza

moja siostra chodziła na laser do Coco-time. ona oprocz plamek, miala tez takie malutkie dziurki ( glownie na policzkach), nie wiem czy tez borykasz sie z takim problemem? u niej zabieg pomogl- widac, ze skora jest spłycona, równa i taka gladka po prostu :) ile zabiegow miala to juz nie pamietam, ze 3 na pewno ;) ale rezultat jest naprawde rewelka, ma skore jak pupa niemowlaka :P cenowo tez ją to nie uczynilo zbyt duzo, bo przy serii zabiegow wyszlo calkiem tanio w tym salonie :)

Odnośnik do komentarza

W tej chwili, w mojej ocenie najskuteczniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jak i najsilniejszym jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu zazwyczaj uzależniona jest od sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia problemu- zazwyczaj jest to 3-6 zabiegów. Ze względu że skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i delikatna bezwzględnie należy ją chronić przed słońcem. Z tego właśnie powodu rekomendowanym okresem na wykonanie zabiegu jest jesień-zima. Oczywiście o tej porze roku również należy pamiętać o kremach z filtrami. Trzeba uwzględnić okres rekonwalescencji po zabiegu, który trwa do 7 dni. Więcej na temat procedury zabiegu laserem eCO2 w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-mosaic-co2/

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie w tej chwili najskuteczniejszym i najsilniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu jest uzależniona od jakości sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian, przeważnie wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie czasowym co 4-6 tygodni. Ze względu na fakt, iż po zabiegu skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa (podatna na przebarwienia) zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno zimowym. Bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF zarówno latem jak i jesienią. Trzeba również uwzględnić okres rekonwalescencji, który trwa do 7dni. Więcej informacji na temat procedury zabiegu eCO2 w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-mosaic-co2/

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie w tej chwili najskuteczniejszym i najsilniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu jest uzależniona od jakości sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian, przeważnie wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie czasowym co 4-6 tygodni. Ze względu na fakt, iż po zabiegu skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa (podatna na przebarwienia) zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno zimowym. Bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF zarówno latem jak i jesienią. Trzeba również uwzględnić okres rekonwalescencji, który trwa do 7dni. Więcej informacji na temat procedury zabiegu eCO2 w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-mosaic-co2/

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie w tej chwili najskuteczniejszym i najsilniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu jest uzależniona od jakości sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian, przeważnie wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie czasowym co 4-6 tygodni. Ze względu na fakt, iż po zabiegu skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa (podatna na przebarwienia) zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno zimowym. Bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF zarówno latem jak i jesienią. Trzeba również uwzględnić okres rekonwalescencji, który trwa do 7dni. Więcej informacji na temat procedury zabiegu eCO2 w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-mosaic-co2/

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

W mojej ocenie w tej chwili najskuteczniejszym i najsilniejszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny eCO2. Cena zabiegu jest uzależniona od jakości sprzętu, polecam laser firmy Lutronic (odradzam chińskie podróbki). Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zmian, przeważnie wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie czasowym co 4-6 tygodni. Ze względu na fakt, iż po zabiegu skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa (podatna na przebarwienia) zaleca się wykonywanie zabiegów w okresie jesienno zimowym. Bezwzględnie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem SPF zarówno latem jak i jesienią. Trzeba również uwzględnić okres rekonwalescencji, który trwa do 7dni. Więcej informacji na temat procedury zabiegu eCO2 w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-mosaic-co2/

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...