Skocz do zawartości
Forum

Przewóz gości weselnych


Gość Kosmatka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kosmatka

Czym wieziecie gości ze ślubu w kościele do domu weselnego??? Bo nie wiem czy liczyć na to że jakoś sami dojadą czy zamówić autokar czy moze busa. Taki sam mam problem z powrotem z wesela. Nie wiem czy zamawiać autokar? Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

Może podpytaj wśród czy goście woleli by autobus czy jednak na własna rękę dojadą.
Praktycznie każdy posiada swój samochód i podejrzewam, że większość gości będzie korzystała z własnego transportu.
Z autobusem to jest tak, że przyjeżdża i odjeżdża o określonej porze a goście czasem chcą wradzać wcześniej bądź później i są uwiązani.

Odnośnik do komentarza

A u nas będzie tak, że na dzień dobry będzie autobus, który będzie już podstawiony pod domem mojego narzeczonego. Goście zostaną poinformowani, że takowy będzie. Autobus zabierze jego gości i przyjadą do mnie. Tutaj również weźmie moich gości zawiezie do kościoła i na salę i na tym będzie jego koniec.
Natomiast będziemy mieli dwóch kierowców osobowymi autami, jeden będzie od początku wesela drugi gdzieś od 23.
Nad ranem natomiast zwolnimy jednego kierowce i w zamian nadjedzie bus, ponieważ do mojego narzeczonego jest około 30 km więc na osobówkę która zabierze tylko 4 osoby to za daleko, bo musiałaby jeździć tam i z powrotem a wesele będziemy mieć na 160 osób więc tych kursów będzie trochę. Bus będzie podstawiony gdzieś od 3 nad ranem, natomiast nie będzie jechał o konkretnej godzinie tylko jak się ludzie zbiorą to będą już wiedzieć, że ten bus jest i że więcej ludzi się do niego zmieści i nie będą musieli czekać.
Jeśli będzie autobus to nie będzie problemu, że każdy musi przyjechać autem a potem odwozić do domu bądź samemu sobie szukać kierowców. Jeśli już przyjedzie ktoś tym samochodem to będzie kierowca, który z nim ten samochód odwiezie do domu.

Myślę, że tak będzie praktyczniej, nikt nie musi martwić się o dojazd czy o powrót w nocy czy nad ranem.
Tak jest na każdym weselu u mnie w rodzinie i sposób się sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza

U mojej koleżanki było tak:
Z pod kościoła był autokar który zawiózł gości do domu weselnego. Częsć gości pojechała tym autokarem a część własnymi samochodami.
Z wesela gdzieś od godziny 22-23 była wynajęta duża taksówka, Taki miniwan w którym miescilo się 6-7 osób i on kursował przez całą imprezę do samego rana.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś byłam na weselu na wsi pod Krakowem i para młoda właśnie zorganizowała dla gości transport autobusowy. Firma się nazywała jakoś z mikrobusami czy autokarami - autokary i mikrobusy chyba po prostu. Uważam, że to jest duże ułatwienie gościom całej ekspedycji. Nie muszą się o nic martwić. Zostaje im tylko dobra zabawa :). Oczywiście wtedy nocowaliśmy na miejscu. W innym wypadku lepiej chyba zapłacić za mniejszego busika, który robiłby parę kursów w nocy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Gości mieliśmy przewieźć z Wawy do Grójca na ślub. Samochód, autobus, pochodził od Dar-trans. Wybieraliśmy na podstawie standardu i stawek. Już kiedyś trafiliśmy na zniszczony autokar przy innej imprezie. Tym razem to dokładnie sprawdziliśmy. No i co jeszcze istotne - wszystko odbyło się terminowo.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że dużo osób szuka pewnej firmy przewozowej na wesele czy inną imprezę. Wrzućcie nazwę polecanej firmy albo wystawcie dobrą opinię w jakimś serwisie dużym np. www.opiniafirm.pl W necie nie brakuje ogłoszeń osób, które nie oferują usług na wysokim poziomie i szkoda czasu na czytanie ich oferty. Później ciotka będzie narzekać, że jechała starym gratem z wesela, a po co paniom młodym takie recenzje gości ;)

Odnośnik do komentarza
Gość grzegoorz101

My korzystaliśmy z firmy z Żyrardowa, choć obsługują całą Polskę - Emka Trans. Cennik mają dobry, nowe busy i dobrych kierowców. Firma porządna, sprawdzili się bardzo dobrze, tak więc śmiało można korzystać.

Odnośnik do komentarza

No tak, jak goście z daleka to nocleg jest najlepszą opcją. Ale jak odległość jest powiedzmy do 50 km, to lepiej wynająć transport. Wiadomo, że po imprezie każdy woli się obudzić u siebie w domu, niż w obcym miejscu i dopiero myśleć o powrocie. U mojej siostry, która robiła wesele pod Warszawa, a sporo gości było z Warszawy, jeździł od godziny 1.00 do praktycznie ostatniego gościa, taki mały kilkuosobowy bus, wynajęty z tej firmy http://www.autobuswynajem.pl/. Na salę natomiast gości przywiozły po ślubie dwa duże autokary. I było to bardzo wygodne rozwiązanie. Zarówno dla gości jaki i dla młodych, którzy byli spokojni o bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Gość Mirka0190

Zależy czy goście są przyjezdni czy tylko miejscowi. Ja miałam sporo przyjezdnych gości i zorganizowałam transport z Krakowa do Tarnowa podobnie powrót. I goście byli bardzo zadowoleni bo nie było problemów kto ma kierować wszyscy dobrze się bawili i mieli komfortową podróż. Koleżanka poleciła mi tą firmę https://ajmtransport.pl/ i byłam bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka101

Ja tez korzystałam z firmy przewozowej (AJM Transport) jeżeli chodzi o przewóz gości. Wszyscy byli bardzo zadowoleni że nie muszę się martwić kto ma jechać i czuwać tylko wsiadali do busów w odpowiednim kierunku i sprawa załatwiona. A na weselu nikt nie siedział jak zbity pies bo musi wracać samochodem.

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie, że takie kwestie są już raczej na porządku dziennym. Przecież rynek bardzo mocno się rozwinął w tym aspekcie i dzisiaj wiele osób korzysta z takich usług. Moim zdaniem dla przykładu wynajem autokaru na wesele nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Jeśli szukacie takich rozwiązań, to na pewno powinniśćie zajrzeć do https://intrans.net.pl/transport-na-wesele/ Tam znajdziecie najlepsze pojazdy, które najlepiej sprawdzą się na Wasze wesele. 

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu jechaliśmy na wesele mojego kuzyna, gdzie panna młoda pochodziła z miejscowości oddalonej o 200 km... Każdy jechał na własną rękę, lekko sfrustrowany. Na dodatek po drodze z kościoła na wesele duża część się pogubiła, ogólnie kwestia transportowa wyszła słabo. Dlatego jestem jak najbardziej za zorganizowaniem transportu dla gości weselnych. Znowu na kolejnym weselu, mimo, że wszyscy miejscowi, mieliśmy zorganizowany transport od firmy Bus Transfer. Problem zawiezienia/przywiezienia na wesele rozwiązany, a my mogliśmy cieszyć się super imprezą w rodzinno-przyjacielskim gronie bez żadnych zmartwień. Więcej o firmie dowiecie się na stronie https://bustransfer.com.pl/kontakt/. Super sprawa! 

Odnośnik do komentarza
Gość czarnadama

Jeśli do organizacji tego typu integracji potrzebujecie firmę świadczącej usługi przewozu osób, powinniście zerknąć na tę ofertę https://intrans.net.pl/wynajem-busa/. Mają naprawdę bardzo komfortowe autokary, ja korzystałam z ich usług w czasie mojego wesela, przewozili oni moich gości z kościoła na salę i wszyscy byli naprawdę zadowoleni, ale zajmują się też przewozem pracowników, także ja polecam! wynajem busów w dzisiejszych czasach jest dość proste jednak musimy trafić na dobrą firmę transportową 

Odnośnik do komentarza

Zpewniałam nocleg dla wszystkich przyjezdnych gości.

Są to moi goście więc nie wyobrażam sobie ich nie ugościć. Dla tych co mieli bliżej był nocleg z soboty na niedzielę. Dla tych co mieli do nas po 500-600 km nocleg był od piątku do poniedziałku. Dla osób z rodzinnego miasta był powrotny bus ( 21 km)  Polecam przewozy w Krakowie w tej firmie https://www.migdaltrans.pl/ swoją drogą. 

Sami organizowalismy wesele i też liczyliśmy wszystkie koszty ale moim zdaniem lepiej opłacić nocleg dla gości niż wydawać kasę na foto budkę czy inne zbędne atrakcje

Odnośnik do komentarza

Ze względu na to że duża część rodziny mojej i mojego męża jest z poza Krakowa zdecydowaliśmy się na organizację transportu/ I spokojnie mogę powiedzieć  że to bardzo dobry pomysł. Wybrałyśmy firmę AJM Transport. Świetnie wszystko przygotowali. Pani z obsługi pomogła nam wszystko ogarnąć ile i jakie pojazdy podstawić. Jak ułożyć powrót gości. W rezultacie goście byli mega zadowoleni i szczęśliwi że mieli transport. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...