Forum Ślub

Przewóz gości weselnych

~Kosmatka

~Kosmatka

Czym wieziecie gości ze ślubu w kościele do domu weselnego??? Bo nie wiem czy liczyć na to że jakoś sami dojadą czy zamówić autokar czy moze busa. Taki sam mam problem z powrotem z wesela. Nie wiem czy zamawiać autokar? Co sądzicie o tym?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~agusiekszalony

~agusiekszalony

Może podpytaj wśród czy goście woleli by autobus czy jednak na własna rękę dojadą.
Praktycznie każdy posiada swój samochód i podejrzewam, że większość gości będzie korzystała z własnego transportu.
Z autobusem to jest tak, że przyjeżdża i odjeżdża o określonej porze a goście czasem chcą wradzać wcześniej bądź później i są uwiązani.

irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

A u nas będzie tak, że na dzień dobry będzie autobus, który będzie już podstawiony pod domem mojego narzeczonego. Goście zostaną poinformowani, że takowy będzie. Autobus zabierze jego gości i przyjadą do mnie. Tutaj również weźmie moich gości zawiezie do kościoła i na salę i na tym będzie jego koniec.
Natomiast będziemy mieli dwóch kierowców osobowymi autami, jeden będzie od początku wesela drugi gdzieś od 23.
Nad ranem natomiast zwolnimy jednego kierowce i w zamian nadjedzie bus, ponieważ do mojego narzeczonego jest około 30 km więc na osobówkę która zabierze tylko 4 osoby to za daleko, bo musiałaby jeździć tam i z powrotem a wesele będziemy mieć na 160 osób więc tych kursów będzie trochę. Bus będzie podstawiony gdzieś od 3 nad ranem, natomiast nie będzie jechał o konkretnej godzinie tylko jak się ludzie zbiorą to będą już wiedzieć, że ten bus jest i że więcej ludzi się do niego zmieści i nie będą musieli czekać.
Jeśli będzie autobus to nie będzie problemu, że każdy musi przyjechać autem a potem odwozić do domu bądź samemu sobie szukać kierowców. Jeśli już przyjedzie ktoś tym samochodem to będzie kierowca, który z nim ten samochód odwiezie do domu.

Myślę, że tak będzie praktyczniej, nikt nie musi martwić się o dojazd czy o powrót w nocy czy nad ranem.
Tak jest na każdym weselu u mnie w rodzinie i sposób się sprawdza ;)

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 28 lat, malopolska/ Dublin
Brawurka

Brawurka

U mojej koleżanki było tak:
Z pod kościoła był autokar który zawiózł gości do domu weselnego. Częsć gości pojechała tym autokarem a część własnymi samochodami.
Z wesela gdzieś od godziny 22-23 była wynajęta duża taksówka, Taki miniwan w którym miescilo się 6-7 osób i on kursował przez całą imprezę do samego rana.

96601 brawurka Kobieta, 33 lata, Lubelskie
~zygfrydka

~zygfrydka

Kiedyś byłam na weselu na wsi pod Krakowem i para młoda właśnie zorganizowała dla gości transport autobusowy. Firma się nazywała jakoś z mikrobusami czy autokarami - autokary i mikrobusy chyba po prostu. Uważam, że to jest duże ułatwienie gościom całej ekspedycji. Nie muszą się o nic martwić. Zostaje im tylko dobra zabawa :). Oczywiście wtedy nocowaliśmy na miejscu. W innym wypadku lepiej chyba zapłacić za mniejszego busika, który robiłby parę kursów w nocy. Powodzenia!

~hortes

~hortes

Gości mieliśmy przewieźć z Wawy do Grójca na ślub. Samochód, autobus, pochodził od Dar-trans. Wybieraliśmy na podstawie standardu i stawek. Już kiedyś trafiliśmy na zniszczony autokar przy innej imprezie. Tym razem to dokładnie sprawdziliśmy. No i co jeszcze istotne - wszystko odbyło się terminowo.

ingrid.m

ingrid.m

Myślę, że dużo osób szuka pewnej firmy przewozowej na wesele czy inną imprezę. Wrzućcie nazwę polecanej firmy albo wystawcie dobrą opinię w jakimś serwisie dużym np. www.opiniafirm.pl W necie nie brakuje ogłoszeń osób, które nie oferują usług na wysokim poziomie i szkoda czasu na czytanie ich oferty. Później ciotka będzie narzekać, że jechała starym gratem z wesela, a po co paniom młodym takie recenzje gości ;)

177325 ingrid-m Kobieta, 39 lat, miasto
~kondzioP

~kondzioP

Teraz sporo jest firm z busami, ktore przewoza gosci, nie ma z tym problemu.

~grzegoorz101

~grzegoorz101

My korzystaliśmy z firmy z Żyrardowa, choć obsługują całą Polskę - Emka Trans. Cennik mają dobry, nowe busy i dobrych kierowców. Firma porządna, sprawdzili się bardzo dobrze, tak więc śmiało można korzystać.

~kasia lis

~kasia lis

Jeśli goście weselni są z daleka, to polecam wynająć im jakiś nocleg. Jeśli ta uroczystość jest bliżej Wrocławia, to polecam ich szczegóły . Mają dużo pokoi tak więc i całe wesele się zmieści ;)