Skocz do zawartości
Forum

Zaproszenia ślubne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka podstawowych pytań co do zaproszeń:
1. Gości wpisujecie ręcznie czy zamawiacie gotową personalizację
2. Czy odmieniacie nazwiska
3. Jak ujmujecie dzieci w zaproszeniach (piszecie imiona dzieci czy piszecie na końcu z dziećmi, z dzieckiem)
4. Jak ujmujecie związki nieformalne (piszecie Jana Kowalskiego i Annę Nowak czy Jana Kowalskiego z osobą towarzyszącą)

No i pytanie takie ode mnie: Moja kuzynka bierze ślub 2 miesiące po mnie, jej narzeczonego raz na oczy widziałam i nie wiem jak ich ująć czy jak małżeństwo już, czy imiona nazwiska, czy ją samą z osobą towarzyszącą?

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Więc tak
1, zaproszenia zamawiałam z personalizacją,ale na wszelki wypadek zamówiłam też 10 bez wpisania nazwisk w razie jakbym kogoś zapomniała wpisać bądź źle wpisała. Było to w cenie zaproszenia więc dlaczego nie skorzytać? Wygląda elegancko.
2,odmieniałam tylko imię tzn w zależności jak masz sformułowaną treść ja np miałam. Narzeczeni wraz z rodzicami mają zaszczyt zaprosisić : Sz.P. Annę i Mateusza Nowak chyba,że nazwisko wymaga tego np Sz.P. Weronikę i Igora Kowalskich ( przykłady wymyślone).
3,Jeśli jest jedno dziecko wpisywałam imię dziecka a jeśli więcej to pisałam z dziećmi.
4. Miałam dwa takie przykłady ponieważ znajomi są naszymi wspólnymi znajomymi to pisałam Jana Kowalskiego i Anne Nowak, ale jeśli była np kuzynka moja ze swoim chłopakiem pisałam z osobą towarzyszącą, ponieważ prosiłam kuzynkę a ze znajomymi to ciężko kogoś zignorować skoro są wspólnymi znajomymi. Mam nadzieję,że coś z tego zrozumiesz:)

Jeśli kuzynka bierze 2 mce po Tobie - a u mnie tez tak jest że bierze 105 mca później to pisałam ją z osoba towarzyszącą.

Odnośnik do komentarza

1. jak chcesz. napisane ręcznie wygląda bardziej "z serca", a wydrukowane bardziej elegancko.
2. tak, nazwiska powinno się odmieniać.
3. jeśli chodzi o dzieci to częściej się pisze "z dziećmi", bo po prostu mniej roboty, ale to też zależy od ich wieku. Ja bym wypisała imionami, zawsze to bardziej osobiście.
4. związki nieformalne: to zależy. Jak jest to związek długoletni, to dużo bardziej wypada wymienić obie osoby. Jeśli trwa z kilka miesięcy, to lepiej napisać "z osobą towarzyszącą".

Co do problemu z kuzynką: nie ujmuj ich jako małżeństwo, bo nim jeszcze wtedy nie będą. Skoro biorą ślub, to najlepszą formą będzie wymienić ich oboje, np. "Annę Olszowską i Jana Stańczyka".

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

U mnie to idzie tak:
- Zaproszenia mamy bez personalizacji. Wypisywać będę ja. Uważam to za bardziej osobiste :D
- Co do dzieci to ja pisze po prostu wraz z dziećmi. Dzieci powyżej 18 roku zycia zapraszamy osobami towarzyszącymi
- Nazwiska odmieniam
- Związki nieformalne wpisuje - wraz z osobą towarzyszącą. Bo skąd mam wiedziec czy ten związek do czasu mojego ślubu się nie rozpadnie. No chyba że mam sytuację taką, że związek trwa już bardzo długo, albo znam dobrze obydwoje.
Co do kuzynki to ja bym pisała : Anna Nowak i Jan Kowalski

Odnośnik do komentarza

wszystko zalezy od tego jakie to mają być zaproszenia. Moja siostra cioteczna sama robiła. Pomysł naprawdę był super, kupiła papier czerpany z listkami w środku, kremową wstążkę no cudo ale jak dostałam to zaproszenie to już pięknie nie było.... Pomimo jej dobrych chęci nie wyszło dobrze...
A rulony są koszmarne

Odnośnik do komentarza

Odpowiadając na swoje pytania:
1. Gości wpisywałam sama, według mnie i mojego męża tak było dużo bardziej elegancko niż gotowa personalizacja
2. Nazwiska odmieniałam. Tu świetną pomocą była strona odmieniająca nazwiska :)
3. Jeżeli znałam imiona dzieci i nie było ich dużo (do 3) to pisałam imiona, jeżeli nie znałam imion pisałam lub nie byłam pewna to pisałam z dzieckiem/dziećmi lub z synem/ z córką
4. Tylko w 1 przypadku zaproszenie miałam Jan Kowalski i Anna Nowak (w przypadku naszych świadków) a resztę pisałam z osoba towarzyszącą bo różne rzeczy mogą się wydarzyć do czasu ślubu :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość pannakasia

My zamówiliśmy zaproszenia na https://copyfestival.pl/. Dokładnie nie wiedzieliśmy, jakie chcemy, więc skorzystaliśmy z gotowych wzorów. Znalazłam bardzo fajny projekt, którego w życiu nie wymyśliłabym sama. Co do zaproszeń to były nawet ładniejsze w rzeczywistości niż na stronie. Jeszcze warto zaznaczyć, ze papier był bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem z tym, którzy uwielbiają ręcznie robione rzeczy, gdyż uważam, że mają o wiele więcej duszy w sobie! No i ręcznie robione zaproszenia ślubne możecie znaleźć właśnie tutaj: https://fabrykartka.pl/pl/p/Zaproszenie-z-klosem-wiejskie/417. Ja z racji tego, że właśnie zastanawiam się nad zaproszeniami na swoje wesele, to właśnie robię mały research i chyba zdecyduję się na FabryKartkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...