Forum Ślub

Zaproszenia ślubne

angela325

angela325

Mam kilka podstawowych pytań co do zaproszeń:
1. Gości wpisujecie ręcznie czy zamawiacie gotową personalizację
2. Czy odmieniacie nazwiska
3. Jak ujmujecie dzieci w zaproszeniach (piszecie imiona dzieci czy piszecie na końcu z dziećmi, z dzieckiem)
4. Jak ujmujecie związki nieformalne (piszecie Jana Kowalskiego i Annę Nowak czy Jana Kowalskiego z osobą towarzyszącą)

No i pytanie takie ode mnie: Moja kuzynka bierze ślub 2 miesiące po mnie, jej narzeczonego raz na oczy widziałam i nie wiem jak ich ująć czy jak małżeństwo już, czy imiona nazwiska, czy ją samą z osobą towarzyszącą?

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 28 lat, Daleka:)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

Więc tak
1, zaproszenia zamawiałam z personalizacją,ale na wszelki wypadek zamówiłam też 10 bez wpisania nazwisk w razie jakbym kogoś zapomniała wpisać bądź źle wpisała. Było to w cenie zaproszenia więc dlaczego nie skorzytać? Wygląda elegancko.
2,odmieniałam tylko imię tzn w zależności jak masz sformułowaną treść ja np miałam. Narzeczeni wraz z rodzicami mają zaszczyt zaprosisić : Sz.P. Annę i Mateusza Nowak chyba,że nazwisko wymaga tego np Sz.P. Weronikę i Igora Kowalskich ( przykłady wymyślone).
3,Jeśli jest jedno dziecko wpisywałam imię dziecka a jeśli więcej to pisałam z dziećmi.
4. Miałam dwa takie przykłady ponieważ znajomi są naszymi wspólnymi znajomymi to pisałam Jana Kowalskiego i Anne Nowak, ale jeśli była np kuzynka moja ze swoim chłopakiem pisałam z osobą towarzyszącą, ponieważ prosiłam kuzynkę a ze znajomymi to ciężko kogoś zignorować skoro są wspólnymi znajomymi. Mam nadzieję,że coś z tego zrozumiesz:)

Jeśli kuzynka bierze 2 mce po Tobie - a u mnie tez tak jest że bierze 105 mca później to pisałam ją z osoba towarzyszącą.

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 27 lat, malopolska/ Dublin
austeria

austeria

1. jak chcesz. napisane ręcznie wygląda bardziej "z serca", a wydrukowane bardziej elegancko.
2. tak, nazwiska powinno się odmieniać.
3. jeśli chodzi o dzieci to częściej się pisze "z dziećmi", bo po prostu mniej roboty, ale to też zależy od ich wieku. Ja bym wypisała imionami, zawsze to bardziej osobiście.
4. związki nieformalne: to zależy. Jak jest to związek długoletni, to dużo bardziej wypada wymienić obie osoby. Jeśli trwa z kilka miesięcy, to lepiej napisać "z osobą towarzyszącą".

Co do problemu z kuzynką: nie ujmuj ich jako małżeństwo, bo nim jeszcze wtedy nie będą. Skoro biorą ślub, to najlepszą formą będzie wymienić ich oboje, np. "Annę Olszowską i Jana Stańczyka".

15475 austeria Kobieta, 13 lat, Gliwice
~Mała__Mi

~Mała__Mi

U mnie to idzie tak:
- Zaproszenia mamy bez personalizacji. Wypisywać będę ja. Uważam to za bardziej osobiste :D
- Co do dzieci to ja pisze po prostu wraz z dziećmi. Dzieci powyżej 18 roku zycia zapraszamy osobami towarzyszącymi
- Nazwiska odmieniam
- Związki nieformalne wpisuje - wraz z osobą towarzyszącą. Bo skąd mam wiedziec czy ten związek do czasu mojego ślubu się nie rozpadnie. No chyba że mam sytuację taką, że związek trwa już bardzo długo, albo znam dobrze obydwoje.
Co do kuzynki to ja bym pisała : Anna Nowak i Jan Kowalski

Arabika

Arabika

U mnie było tak:
1. Zaproszenia robiłam ręcznie więc i personalizacja była ręczna
2. Nazwiska odmieniałam, bo jakoś tak mi pasowało.
3. Jak ktoś miał dzieci to pisałam wraz z dziećmi
4. Pisałam osobno jeśli wiedziałam kto z kim idzie, a jak nie wiedziałam to pisałam osobą towarzyszącą

87742 arabika Kobieta, 32 lata, Suwałki
~Kosmatka

~Kosmatka

No własnie Arabika zahaczyla o dość ostatnio modny temat - własnoręcznie robione zaproszenia. Co o nich sądzicie? Mi się one bardzo podobają, byle nie był to typ zaproszenia zwiniętego w rulon...

angela325

angela325

No mi się też nie podobają rulony. Jak masz talent i zdolności artystyczne to możesz zrobić sama zaproszenia, zawsze to taniej będzie :) No ja takowych nie posiadam :) ale my wybraliśmy zaproszenia o charakterze wezwania do sądu na rozprawę.

--

~Jasmi

~Jasmi

wszystko zalezy od tego jakie to mają być zaproszenia. Moja siostra cioteczna sama robiła. Pomysł naprawdę był super, kupiła papier czerpany z listkami w środku, kremową wstążkę no cudo ale jak dostałam to zaproszenie to już pięknie nie było.... Pomimo jej dobrych chęci nie wyszło dobrze...
A rulony są koszmarne

Reyka

Reyka

ja miałam ręcznie robione zaproszenia ale nie przeze mnie tylko przez koleżankę plastyczkę, wyszły piękne

91325 reyka Kobieta, 31 lat, Za górami za lasami
~Asia00

~Asia00

ja bym chyba wolała takie z drukarni niż ręczne. W ręcznych zawsze coś może nie wyjsć, coś będzie krzywo i będzie wyglądać brzydko

angela325

angela325

Odpowiadając na swoje pytania:
1. Gości wpisywałam sama, według mnie i mojego męża tak było dużo bardziej elegancko niż gotowa personalizacja
2. Nazwiska odmieniałam. Tu świetną pomocą była strona odmieniająca nazwiska :)
3. Jeżeli znałam imiona dzieci i nie było ich dużo (do 3) to pisałam imiona, jeżeli nie znałam imion pisałam lub nie byłam pewna to pisałam z dzieckiem/dziećmi lub z synem/ z córką
4. Tylko w 1 przypadku zaproszenie miałam Jan Kowalski i Anna Nowak (w przypadku naszych świadków) a resztę pisałam z osoba towarzyszącą bo różne rzeczy mogą się wydarzyć do czasu ślubu :)

--

~georgiaa

~georgiaa

Hej, macie jakieś namiary na fajne sklepy z zaproszeniami?

~samsmiths

~samsmiths

Ja zamawiałam zaproszenia z artedesinger - zaproszenia piękne, ręcznie robione, bardzo eleganckie. Gościom się bardzo podobały, podobnie jak inne elementy weselne z tego sklepu (zawieszki na wódkę, winietki, menu i podziękowania dla gości) :)

Kora80

Kora80

Ja sama wpisywałam osoby, jak zapraszani mieli dzieci tez je wpisywałam by nikt się nie obraził. Moi znajomi mieli zamawiane personalizację - w sumie jak kto co woli.

122574 kora80 Kobieta, 36 lat, wrocław
~teskka

~teskka

Tu znajdziecie trochę informacji praktycznych o tym, kiedy zamawiać zaproszenia i co warto wcześniej wiedzieć. Może się Wam przyda :)