Forum Ślub

Piosenki na pierwszy taniec

austeria

austeria

Witajcie :)

Jakie znacie piosenki na pierwszy taniec weselny? Która Wam się najbardziej podoba, jaką chciałybyście mieć na swoim weselu, a na jaką nigdy się nie zgodzicie? Bardzo mnie ciekawi Wasza opinia. :)

15475 austeria Kobieta, 13 lat, Gliwice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Trick

~Trick

Mi się podobał walc z Nocy i Dni, wiem że to banał ale mi się strasznie podoba tylko musi byc bez słów.
A do czego nigdy bym nie zatańczyła? do żadnej piosenki Bajmu

~Jasmi

~Jasmi

moja ukochana piosenka to Dancing to the end of love leonard cohen

dziewczyna_jak_malina

dziewczyna_jak_malina

~Trick
Mi się podobał walc z Nocy i Dni, wiem że to banał ale mi się strasznie podoba tylko musi byc bez słów.
A do czego nigdy bym nie zatańczyła? do żadnej piosenki Bajmu

To ja też jestem zwolenniczką tego banału ;)
Strasznie się wzruszam jak na weselach grają tego walca.

87619 dziewczyna-jak-malina Kobieta, 35 lat, Kraków
irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

My np mamy do wyboru,że tak powiem takie discopolowe piosenki, w takich się najlepiej czujemy a chcemy, żeby to było nie na pokaz tylko takie nasze jakieś piękne słowa w piosence, która jak zagra orkiestra to poruszy nasze serca :D
Dlatego mamy do wyboru :
Drossel- Już na zawsze razem
Albert- Pierwszy taniec
Ciebie jedną mam dziś przed oczyma
oraz świat bajek.- Kramer.
Nie jesteśmy jeszcze zdecydowani a może nam jeszcze jakieś inne wpadną w ucho :))

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 27 lat, malopolska/ Dublin
~Nie bo nie

~Nie bo nie

Mi się bardzo podoba utwór:
- Wlac z ojca Chrzestnego :D
- Motyw przewodni z Jak wytresować smoka?
- Białym latawce

angela325

angela325

Mi się strasznie podoba piosenka Kasi Skrzyneckiej i Roberta Janowskiego "Ten, którego kocham" i to będę miała na pierwszy taniec.
Jest bardzo dużo fajnych piosenek, które można wykorzystać na pierwszy taniec :) Mi się też podoba:
Andre - Tylko z Tobą
Dżem - Chce Ci opowiedzieć
Grażyna Łodaszewska - Brzydcy
Itex - Ślubne życzenia

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 28 lat, Daleka:)
~Rewelka

~Rewelka

Walc z Trędowatej - mało romantyczna nazwa ale walc piękny.
Patience - GnR
Hallelujah - wykonanie Bon Jovi

Arabika

Arabika

my mieliśmy tango roxanne z moulin rouge :D
Kiedyś chodziliśmy na kurs tańca i strasznie lubiliśmy tańczyć tango :D.
Przed ślubem trochę przypomnieliśmy sobie kroki, ale sami bez instruktora ani lekcji. Na weselu trochę zapomnieliśmy, trochę improwizacji było ale wyszło super

87742 arabika Kobieta, 32 lata, Suwałki
austeria

austeria

oj tak, przepiękne tango, uczyliśmy się do niej tańczyć na tańcu towarzyskim :) chociaż nie powiem, żeby jakoś bardzo pasowało akurat na pierwszy taniec weselny.

Arabika

Arabika

Oj tam nam się podobało :D A dlaczego uważasz że nie pasuje na pierwszy taniec? Fakt większość tańczy do walców ale przecież to nie jest przymus

austeria

austeria

nieee mi nie chodzi o to czy to walc, czy nie, tylko to, o czym jest ten utwór :)

toffi

toffi

podaję kilka propozycji które przyszły mi do głowy:
When I need you
When a man loves a woman
You are beautiful
Sway (wersja Michaela Bubble)
Zabiorę Cię właśnie tam
Niespokojni
I don't wanna miss a thing
Nothing else matters
Piu che puoi

To tak na szybko, może potem coś dopiszę bo swojego czasu długo się zastanawiałam nad tym. Pamiętajcie, żeby zawsze zastanowić się czy słowa pasują bo inaczej może być słabo ;P

85838 toffi Kobieta, 33 lata, Kraków
~Mała__MI

~Mała__MI

bo ja wiem czy tak słabo, byłam sowjego czasu świadkową na ślubie gdzie Państwo młodzi tańczyli do November Rain, które go teledysk kończy się śmiercią Panny Młodej, Nothing else matters też nie należy do optymistycznych utworów. Moim zdaniem pierwszy taniec powinien być do piosenki kóra jest z nimi od początku, jest ,,ich piosenką: I jeśli jest po angielsku to raczej nikt się na śłowach skupiać nie będzie

austeria

austeria

Oczywiście, że pierwszą piosenką powinna być ta, która jest z parą od początku. Ja tylko powiedziałam, że nie pasuje za bardzo, bo nie chciałabym na pierwszy taniec utworu o przesłaniu.. no niepozytywnym. U mnie bardzo się zwraca uwagę akurat na to (mimo, że dla niektórych może to być głupotą). To, czy goście będą wiedzieli o czym jest piosenka, czy nie będą wiedzieli, nie robi mi różnicy.Ważne, że ja i mój mąż wiedzielibyśmy o czym to jest i źle tańczyłoby nam się do utworu w którym miłość ukazana jest jako ból, cierpienie, niestałość czy cokolwiek podobnego. To po prostu nie pasuje do sytuacji. Jednak wiem, że są osoby którym to nie przeszkadza i nie mam zamiaru się na nich krzywo patrzeć z tego powodu :)

Arabika

Arabika

kwestia wyboru, myśmy mieli wersję bez słów, sama melodia :D Po prostu nam się podobała. Fakt standardowa piosenka to to nie jest ale cóż jakoś zawsze koło nas była

angela325

angela325

~tinaJ87
ja mialam ;) "z kimś takim jak Ty "

Moja koleżanka to miała, też super piosenka :)

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 28 lat, Daleka:)
irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

eeeh... Piękna piosenka :))
Nie słyszałam jej wcześniej....

A my zdecydowaliśmy się na ALbert- Pierwszy taniec.

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 27 lat, malopolska/ Dublin