Skocz do zawartości
Forum

Ile płaciliście za ślub kościelny?


Gość Fasolka B

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
mam problem. Biorę ślub w sierpniu i teraz załatwiamy wszystkie formalności z kościołem. I tu jest problem bo za każdy kwiatek muszę płacić, dodatkowo ksiądz stwierdził, że sam ślub bedzie kosztował 900 zł, a jak chcemy coś bardziej to nawet 1200 zł. Szczerze to była zszokowana. Czy wy też płaciliście za ślub tyle? Jeśli nie to ile, bo ja szczerze zastanawiam się na zmianą koscioła w którym będę brała slub

Odnośnik do komentarza

Dużo sobie zażyczył, bardzo dużo. My płaciliśmy 500 zł ( łącznie z muzyką i pięknym wystrojeniem sali). Za zapowiedzi i papierki w żadnej z naszych parafii nikt nic nie chciał, nawet żadnego "co łaska".
Jeżeli chcesz zmienić kościół, to zmień, bo to nieprawda, że trzeba płacić miliony za ślub. Możesz poszukać taki, w którym to będzie tańsze.

Odnośnik do komentarza

Strasznie irytujące jest stwierdzenie, że ślub będzie kosztował tyle i tyle. Mnie by od razu stamtąd wywiało ;)
Sporo jest parafii, gdzie mówią "co łaska", ale dodają, że zwykle pary wpłacają tyle i tyle. To już brzmi trochę lepiej, nieprawdaż?
Ostatnio wśród moich znajomych wysyp ślubów i wiem, że sporo z nich płaciło właśnie w okolicach 500 zł. Z tym, że niestety znam też właśnie takie, w którym trzeba wyciągnąć i 1200 :/ Jeśli nie masz jakieś specjalnego sentymentu do tego kościoła, to wydaje mi się, że można jeszcze przemyśleć tę decyzję, to jednak dużo pieniędzy,a i tak na pewno czeka was sporo wydatków.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

Strasznie dużo...
U mnie ksiądz powiedział co łaska ale większość par daje 600 zł. U mnie papierki nic nie kosztowały, u mojego lubego było co łaska.
Mysmy jednak płacili za nauki przedmałżeńskie 100 zł. Bo musieliśmy szybko je zrobić bo narzeczony na staż jechał za granicę i po powrocie bysmy nie zdążyli. Więc robiliśmy weekendowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmatka

Ale jak do proboszcza ma iść, do kurii się zgłosić? Niesadzę aby to coś dało. Może u Twojej siostry nie chcieli robić zamentu, albo ksiądz rzeczywiście abyt dużo zaśpiewał... U mnie to proboszcz powiedział ile kosztuje ślub i to jemu płaciliśmy

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

U mnie jest zakon ojców paulinów i mają swój cennik. 950zł!!
tyle kosztuje ślub.
Co do jakiegoś wpisu żeby nie płacić - mojej koleżanki siostra dzień przed ślubem poszła uregulować należności z księdzem. Nie była przygotowana na taką kwotę jaką jej ksiądz powiedział (zabrakło jej 50zł) i powiedziała że da jutro po ślubie. To wiece co za to zrobił? Nie wyszedł po parę młodą!! Organista grał i grał a młodzi czekali i się nie doczekali.
Czarna mafia i tyle!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...