Skocz do zawartości
Forum

Przygotowania do ślubu


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obecnie w momencie kiedy za 173 dni poślubię mężczyznę swojego życia. Postanowiłam założyć to forum aby dowiedzieć się od innych dziewczyn bądź też mężczyzn jak to właśnie wy przygotowujecie się do slubu. Ile wam zostało jeszcze czasu ? Co macie juz załatwione, a co jeszcze przed wami. Czy wasze wesele bedzie w restauracji, hotelu , domu weselnym czy może tradycyjnie tak jak moje w strażnicy (u mnie pod Krakowem tak mówi się na remize) Czekam na wasze odpowiedzi :) mam nadzieję,że wzajemnie dużo sobie tutaj podpowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

Ja biorę ślub we wrześniu tego roku:)
Salę już mam, załatwiałam w tamtym roku, można powiedzieć, że zaraz po zaręczynach. Teraz poszukuje Dj bo z zespołu zrezygnowaliśmy. Mam tez już wybraną i zamówioną sukienkę. Teraz zastanawiam się nad kwiatami, obrączkami i menu na weselu. A i transportem gości i oczywiście nas:)
Wesele odbędzie się w domu weselnym i bedzie na 120 os.

Odnośnik do komentarza

A czemu zrezygnowaliście z zespołu ?
Ja natomiast sobie nie wyobrażam wesela bez zespołu;) uwielbiam wesela dlatego też sobie postanowiłam,ze dopnę wszystko na ostatni guzik :)u nas zaproszonych będzie około 200 osób z dziećmi włącznie. Zespół na wesele już mamy, wesele dwudniowe. Sale i zespół i kucharki mamy zarezerwowane z dwuletnim wyprzedzeniem.

A jak będzie wyglądać twoja sukienka ;) Biała czy ecru ? Którego września bierzecie ślub ;) ??

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

Czemu nie zespół, bo jak posłuchała tysiąca zespołów i nie potrafiłam poznać jaka to piosenka to dałam sobie spokój... I z moim lubym daliśmy sobie spokój. Będzie DJ, bedą oczepiny - których ja nie znoszę, ale u mojego jest taka tradycja więc cóż...
Wesele też będzie 2 dniowe z tym, że drugi dzień bedzie już w domu :)
Co do sukni to kość słoniowa:)
Ślub bierzemy 14 września :D A wy kiedy? No i jaka sukienka?

Odnośnik do komentarza

Oj te sukienki się mi podobały jak je oglądałam,ale jak przymierzyłam to już nie to samo. Źle wyglądałam w takiej sukience, nie widziałam się w niej. Zdecydowałam się na rybkę ;)) z przyjemnością dodam zdjęcie ;) będę czekać na szczery komentarz ;))
U mnie poprawiny również jak wesele, z zespołem na remizie ;) Już się nie mogę doczekać :) A ślub 29.06.2013 ;) Mój narzeczony ma 30.06 urodziny i nie wiem jaki prezent mu zrobić z tej okazji,że to urodziny i ślub :) Może masz jakiś pomysł :)

monthly_2013_01/przygotowania-sie-do-slubu_387.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

No u mnie suknia w rybkę nie bardzo bo jestem niska i trochę śmiesznie w niej wyglądałam. Moja ma krój litery A z trenem, który potem można podczepić. Welon jest do łokci taki wpinany od dołu. :) Zdjęcie potem dodam jak znajdę jakieś
Teraz myślę nad kwiatami. Podobają mi się hortensje, goździki lub cantadeski albo ostatecznie eustomy. koleżanka namawia mnie na słoneczniki ale jakoś nie jestem przekonana.
co do prezentu to wydaje mi się że szalona noc poślubna bedzie w sam raz :D

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego ale jakoś nad kwiatami nie myślę, ciężko jest sobie mi wyobrazić jakiś bukiet dlatego doszłam do wniosku,że jak pójdę do dekoratorki o ubiór sali- to jest kwiaciarka to wtedy zdecyduję jak zobaczę wszystko na własne oczy ;)
Mój welon będzie długo,aż metr za sukienkę, ale będzie z dodatkową opcją odpięcia ;) I po kościele czy po pierwszym tańcu odepnę i będę miała do pasa, taka optymalna długość,żeby na nim nie siadać,żeby nie ciągnął fryzury. Założę go potem jeszcze na plener ten cały długi.
Słoneczniki miała moja kuzynka i jakoś nie specjalnie się prezentowały.

Będę czekać na zdjęcie twojej sukienki :)) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A ja powiem tak. Z chłopakiem planowaliśmy ślub w 2014 roku jaj będę kończyć studia. Tak cały czas rozmawialiśmy o tym jak. to będzie gdzie co. jak ile gości itd. tym czasem jestem 7 miesięcy po ślubie i mam 4 miesięczna córkę. całość załatwilismy w niespełna 3 miesiące sale orkiestrę kościół sukienkę jedzenie i było fantastycznie. cały tydz przemysłu ślubem padał deszcz a w dzień mojego ślubu świeciło piękne słońce pogoda była piękna i byk to najpiękniejszy dzień w moim życiu. biała. sukienka welon mój mąż taki przystojny. i tak na prawdę tyle się planuje tyle szykuje z wyprzedzeniem 2 czy nawet 3 lat się zamawia i często jest tak ze nie wszystko jest idealnie. kiedyś myślałam ze się nie da załatwić tego w kilka miesięcy ale jak się chce pobrać przed narodzeniem dziecka to wszystko się da i to w trzy miesiące a nie dwa lata.

Odnośnik do komentarza

~mariet
A ja powiem tak. Z chłopakiem planowaliśmy ślub w 2014 roku jaj będę kończyć studia. Tak cały czas rozmawialiśmy o tym jak. to będzie gdzie co. jak ile gości itd. tym czasem jestem 7 miesięcy po ślubie i mam 4 miesięczna córkę. całość załatwilismy w niespełna 3 miesiące sale orkiestrę kościół sukienkę jedzenie i było fantastycznie. cały tydz przemysłu ślubem padał deszcz a w dzień mojego ślubu świeciło piękne słońce pogoda była piękna i byk to najpiękniejszy dzień w moim życiu. biała. sukienka welon mój mąż taki przystojny. i tak na prawdę tyle się planuje tyle szykuje z wyprzedzeniem 2 czy nawet 3 lat się zamawia i często jest tak ze nie wszystko jest idealnie. kiedyś myślałam ze się nie da załatwić tego w kilka miesięcy ale jak się chce pobrać przed narodzeniem dziecka to wszystko się da i to w trzy miesiące a nie dwa lata.

No tak mój brat też w trzy miesiące załatwił ślub, bo też juz do miesiąca czasu będzie dzidziuś ;) Gdyby i nam się tak przydarzyło zapewne też by wszystko przyspieszyło, ale nie mówię,że byłoby źle czy coś :) W dodatku mam nadzieję,że nasze wesele będzie równie dobrze zorganizowane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

co innego jak czas goni co innego jak można wszystko zaplanować. Ja zdaję sobie sprawę że można ślub zorganizować w 3 miesiące ale jeżeli nie goni mnie żadne termin to wolę to zrobić na spokojnie, mieć czas pomysleć poszukać okazji...

Odnośnik do komentarza

Nasz ślub odbędzie się 17 sierpnia 2013 roku;) Mamy już: orkiestre, sale, kucharki i kelnerow, nauki przedmałżeńskie, suknia sie szyje- princessa , gdyz jestem niska i szczupla i takie do mnie pasuja, chodz nie ukrywam , ze bardzo mi sie one podobaja;) , zaproszenia , jestesmy w trakcie wyboru obraczek;) Wiem jak bedzie wygladal wystroj sali weselnej, bo podjelam sie wyzwania i bede sama dekorowac:) alkohol bierzemy z hurtowni tuz przed weselem i dogadalismy sie ze bedziemy mogli zwrocic jesli zostanie reszta. Oprócz wodki kupujemy piwo i wino:)

Odnośnik do komentarza

Anetts93 a mam pytanie do Ciebie, ponieważ ja na drugi dzień tez będę mieć piwo ale chodzi mi o wino. Czy masz jakieś konkretne już na uwadze wino ? Być może i my się zdecydujemy na jakieś wino na stoły ale zupełnie nie wiem jakie.
Jak duże będziesz miała wesele ? To będzie dwudniowe z orkiestrą czy jednodniowe?

Ja nie mogę się zdecydować na fryzurę i na makijaż, wiem,że mam jeszcze czas na to, ale już tak długo przeglądam i ciężki wybór.

Zastanawiam się nad czymś podobnym jak ma tutaj ta Pani Młoda, jednak nie mam tak długich włosów. Moim minusem jest jeszcze to,że noszę okulary. Chciałabym na ten jeden dzień zamienić na soczewki ale nigdy ich wcześniej nie nosiłam i nie wiem jak sobie z nimi poradzę, a chciałabym jakoś inaczej wyglądać w dniu ślubu.

A co myślicie o solarium natryskowym ? Jestem biała bo nie mam dostępu do słońca, na solarium nie chodzę a naturalnym słoneczkiem też nie zdążę się opalić gdyż w Polsce będę dopiero na tydzień przed ślubem. W irl słońca jest mało ;/ a jak już jest to ja całymi dniami jestem w pracy. Dlatego przyszło mi do głowy, aby zastosować to natryskowe. Mam zamiar iść na próbne to solarium w marcu jak będę w Polsce, ale chciałabym zasięgnąć opinii tutaj jeśli ktoś miał już kontakt z tym.

Odnośnik do komentarza

Irlandzka konczynko,

nasze wesele jest dwu-dniowe na prawie 140 osób;) Wina i piwo zamierzamy dać na jakiś osobny stoliczek wraz z lampkami i pokalami;)
Na stoły podana będzie wódka;) Proponowałabym wino półwytrawne bądz półsłodkie i nasze właśnie takie będą ;) Wytrawne jest zbyt ciężkie i je naprawde trzeba lubic zeby je pic, dlatego tego nie kupujemy;) Nie mamy jeszcze konkretnej marki ale będzie to normalne o przeciętnej cenie wino;) Kupujemy ok 10 butelek max. , dlatego , że u nas raczej pije sie wodke albo piwo. Wino to taki dodatek ;) Fryzura z filmiku zupełnie w moim stylu, sama chcialabym cos luzniejszego, nie lubie sztywnych spięć ;) Obrączki też już mamy białe złoto połączone z żółtym , bardzo mi sie podobaja:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...