Skocz do zawartości
Forum

Jaki prezent lub ile w kopercie na ślub?


Gość Panna Migotka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o prezent to kup coś orygnalnego, by zaskoczyło i było fajną pamiątką np. album ślubny z Manufaktury Marty, dla mnie sa one świetne, najpiękniejsze te koronkowe!! A o kase to zależy własnie na jaki prezent sie zdecydujesz, jak tanszy prezent to mozesz wrzucic wiecej do koperty. Przyjmuje si etak, ze daje sie tyle by zwrocilo sie parze za Ciebie, czyli za koszt jaki poniesli w restauracji + jeszcze troszke dorzuca.

Odnośnik do komentarza
Gość dariasz.

Z mezem idziemy we wrzesniu na slub kuzynki . na zaproszeniu bylo napisane ze zamiast prezentow wola pieniaze a zamiast kwiatow wino. Wiec wymyslilam na prezent kosz wiklinowy w ktorym bedzie dobre wino dwa grawerowane kieliszki z imionami i data slubu a pomiedzy wloze roze i pamiatka z dedykacja.

Odnośnik do komentarza

W tym roku daliśmy pakiet do spa dla dwojga osób, w sumie niewiele nas to kosztowało, bo na Prezent Marzeń rzucili promocję, a jednak to taki prezent na który zawsze szkoda kasy, a z drugiej strony każdy chciałby z czegoś takiego skorzystać.

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka dostała od nas pakiet z Prezent Marzeń, w sumie kosztował śmieszne grosze, a jednak wrażenie zrobił ogromne. Oczywiście jednocześnie też odpowiednio kosztował, ale generalnie - było warto.

Odnośnik do komentarza

Jest taka zasada jeśli już sie decydujesz na kase żeby dać choć tyle żeby pokryć" talerzyki". Czyli po min. 150 zł od osoby. ale zawsze można coś wymyślić ciekawego. braciszek miał w sierpniu wesele i podostawał jakieś albumy, wyjazd za granice, śliczny zestaw filiżanek z wygrawerowanymi ich inicjałami od spodu. Też zamiast normalnych kwiatów można dać np bukiet z kuponami lotto. anuż coś wygrają ;)

Odnośnik do komentarza
Gość 1983zosia

Mój tata na ślub chrześniaczki brał pożyczkę.... Chce jej dać 1000 złotych i kupić pościel. Jak dla mnie sama pościel by wystarczyła ale jak tam sobie chce.... Moim zdaniem każdy powinien dać to na co go stać bez żadnego wydziwiania.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że skoro to koleżanka z pracy, a nie bliska rodzina to lepiej zamiast kasy dać prezent. Ja ostatnio kupiłam kołdrę 4 pory roku + 2 poduszki. To dobry prezent i wcale nie wychodzi tak drogo :) sprawdź sobie na www.amejzon.pl mi udało się trafić na promocję :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelinaczka

Ja zawsze mam taką zasadę, żeby dać tyle, żeby chociaż trochę się młodym zwrócił ten ślub. Teraz za osobę płaci się koło 200 zł więc przy 2 te 400 zł to minimum. Zawsze też staramy się kupić pamiątkę, np. miesiac temu kupiliśmy album z Janem Pawłem II z księgarni Biały Kruk, para była zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Ja bym zdecydowanie stawiała na prezent. To o wiele bardziej osobiste. Na przykład pościel http://www.fedo.pl/category/posciel tutaj można znaleźć całkiem ładną. Do tego jakieś kwiaty czy losy totka. Naprawdę nie rozumiem dawania nie wiedzieć jak wielkich i drogich prezentów. Prezenty powinny być symboliczne, świadczyć o ciepłych uczuciach. Ślub to święto miłości a nie liczenia kasy.

Odnośnik do komentarza

Ktos dal pustą kopertę??Ale jaja... no maskara co to ludzie potrafia zrobic. Pewnie sie jeszcze dobrze bawili hahha

Nie wiem ile sie daje ale duzo zalezy czy idziesz jako znajomy/a czy jako rodzina a najgorzej jak jakis chrzestny...

Mialam wesele niedawno i tata byl chrzestnym to dał kupe kasy nie wiem dokladnie ile ale kilka tys...

Prezentow teraz sie raczej nie daje,zwlaszcza poscieli czy garnkow..tak sadze ze lepiej dac kase w kopercie zawsze sobie kupią co chcą.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

To tez fakt czasem lepiej nie iść... Ja to czasami sie załamuje jak widze jak ludzie sie potrafia zachowac na weselach...no doslownie tak jakby łaske robili ze przychodza,ze jedzą,ze siedza na tym weselu....

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...