Skocz do zawartości
Forum

Jaki prezent lub ile w kopercie na ślub?


Gość Panna Migotka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panna Migotka

Drodzy Forumowicze,
w październiku mam ślub koleżanki z pracy. Myslę nad prezentem i nie wiem co kupić :((( domyślam się, że dzbanków, czajników i pościeli dostaną wiele, więc chciałabym coś innego, ale nic mi do głowy nie przychodzi, bo chodzi też trochę o finanse. Zastanawiam się nad kopertą, ale nie wiem, ile wypada dać. Na ślub idziemy z mężem i naszą 12 letnią córką, więc 100 czy 200 zł może być za mało prawda? Ile wypada zostawić w kopercie albo co proponujecie na prezent ślubny w miare przystępnej cenie?

Odnośnik do komentarza

ja szłam na ślub do znajomych i para młoda prosiła o koperty zamiast pieniedzy i my jako para daliśmy 400zł i myślę, że to sporo. słyszałam, że się daje 500zł, ale daliśmy 400 a 100zł na kwiaty i tance w czasie oczepin. jesli idziecie jako rodizna mysle ze 300-400zł to jest dobra kwota, ale słyszałam o przypadkach, gdzie młodzi dostali pustą kopertę i też było ok. w koncu kazdy ma jakies swoje wydatki a koperty nie musisz podpisywac - na tym weselu co bylam to chyba nikt nie mial podpisanej wiec jak dasz 100- 200 zl to tez przezyjesz ;)

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Jak dajesz kasę to na pewno trzeba trochę dac, najmniej 300 zł jak idą trzy osoby - zresztą wszystko zalezy od tego, jakie macie możliwości oraz jak blisko jestes z młodymi. najlepiej jest chyba kupic prezent, bo czasem można stosunkowo niewiele wydac na fajną, konkretną rzecz. Ostatnio jak byłam na slubie spodobał mi sie jeden pomysł na prezent - komplet ręczników, ale nie takich zwyczajnych, tylko na każdym były wyhawtowane imiona i data ślubu małżonków. Fajne takie, na pamiątkę. A ręczników nawet jakby dostali 20 to i tak sie przyda, w odróżnieniu od gadżetów kulinarnych.

Odnośnik do komentarza

Młoda para i tak nie liczy, że koszty wesela się im zrwrócą. Wiadomo, że jak idziecie w 3 to nie wypada dać 100zl, ale 200zl juz moim zdaniem jest ok. Przyjęte jest że daje się tyle ile ktoś zapłacił za talerzyk ( czyli za jedną osobę na weselu) ale w obecnym czasie przecież nikt nie będzie robił problemów jeżeli dacie mniej, każdy wie jak jest.

Odnośnik do komentarza

To przecież skoro nie macie za dużo kasy to możecie kupić prezent. Wtedy tylko wy będziecie wiedzieć ile tak naprawdę kosztował. A za 100 zl to juz coś fajnego można kupić. Co do tego co kupić możecie zapytać sie państwa młodych ( jezeli nie zrobili ogólno dostępnej listy) albo podpytać się świadków. Może to być np komplet filiżanek do kawy, żelazko ( :P), wazon, obraz czy coś do domu. Jeżeli będzie to ładny podarek to sądzę że cena nie będzie robić żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej podoba mi się pomysł z robieniem listy prezentów. Kiedys myślałam, że to żenada i w ogóle, ale w sumie to win-win situation dla obu stron, bo młodzi nie dostaną rzeczy, których nie potrzebują a goście tez wola kupić coś, co ma sens.

Odnośnik do komentarza
Gość Marzycielka

Lista jest fajna bo nie dostajesz 4 czajników i 6 kompletów białej pościeli. Tylko szkoda, że tak mało sklepów udostępnia taką opcję, chyba, że młodzi zrobią listę i nie zostawią jej w żadnym sklepie tylko np wyślą ludziom na maila albo na jakieś stronce umieszczą do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Gość Gabryś1903

No właśnie - jaki jest sens aby kupować sześć tych samych rzeczy? Zupełnie bez pomyślunku. Trzeba trochę się wczuć i pomyśleć co sprawiłoby młodym radość i dzięki czemu zapamiętaliby ten prezent na wiele lat?
Ja tam skrzyknęłam przyjaciół i wymyśliliśmy mega prezent: loty widokowe. Organizatorzy wydają super bon upominkowy a najważniejsze, że startują z dogodnego dla klienta miejsca!
Do tej pory to wspominają jako najlepszy prezent!

Odnośnik do komentarza

~Gabryś1903

Ja tam skrzyknęłam przyjaciół i wymyśliliśmy mega prezent: loty widokowe w w Salt Aviation. Organizatorzy wydają super bon upominkowy a najważniejsze, że startują z dogodnego dla klienta miejsca!
Do tej pory to wspominają jako najlepszy prezent!

To świetny pomysł, tym bardziej, że taki lot widokowy to nie jest jakiś mega koszt. Ja w tej szkole robię teraz kurs pilotów i mogę ją śmiało polecić. Zobaczycie para młoda to zapamięta, bo latanie jest niesamowite :-)

Odnośnik do komentarza

~enemelka
~Gabryś1903

Ja tam skrzyknęłam przyjaciół i wymyśliliśmy mega prezent: loty widokowe. Organizatorzy wydają super bon upominkowy a najważniejsze, że startują z dogodnego dla klienta miejsca!
Do tej pory to wspominają jako najlepszy prezent!

To świetny pomysł, tym bardziej, że taki lot widokowy to nie jest jakiś mega koszt. Ja w tej szkole robię teraz kurs pilotów i mogę ją śmiało polecić. Zobaczycie para młoda to zapamięta, bo latanie jest niesamowite :-)

----
no nieźle ... to gratuluję odwagi i świetnego pomysłu na życie!

Odnośnik do komentarza

jeśli się kogoś zaprasza na ślub, to nie dlatego, aby dostać od nich kasę w kopercie, tylko dlatego, że chcą, aby ta osoba była na uroczystości, w momencie składania przysięgi. Dlaczego podłym ma być, gdy kogoś naprawdę w danym momencie nie stać i da te 200 zł w kopercie? to ma nawet większą wartość tak naprawdę, niż jak ktoś ma kupę kasy i walnie tysiącem. Te teksty z "darmochą" są nie na miejscu- nie zaprasza się przecież na imprezę na którą masz sobie sam zapłacić za bilet..

Odnośnik do komentarza
Gość Motyl298

lista prezentów jak najbardziej jak ktoś nie wybierze niczego z listy może zawsze dać pieniądze, a jeżeli coś wybierze to będzie oczywiste że młodej parze się przyda;) 2tygodnie temu mieliśmy wesele właśnie z obowiązująca taka listą wybraliśmy sztućce ponieważ chcieli takie 2 zestawy;) kupiliśmy gerlachy z grawerem na kilku i do tego oczywiście pieniążki:) 120zł od osoby a była nas 3ka, myślę ze to jak najbardziej wystarczająco

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...