Forum Ślub

Jaki prezent lub ile w kopercie na ślub?

~Panna Migotka

~Panna Migotka

Drodzy Forumowicze,
w październiku mam ślub koleżanki z pracy. Myslę nad prezentem i nie wiem co kupić :((( domyślam się, że dzbanków, czajników i pościeli dostaną wiele, więc chciałabym coś innego, ale nic mi do głowy nie przychodzi, bo chodzi też trochę o finanse. Zastanawiam się nad kopertą, ale nie wiem, ile wypada dać. Na ślub idziemy z mężem i naszą 12 letnią córką, więc 100 czy 200 zł może być za mało prawda? Ile wypada zostawić w kopercie albo co proponujecie na prezent ślubny w miare przystępnej cenie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

ja szłam na ślub do znajomych i para młoda prosiła o koperty zamiast pieniedzy i my jako para daliśmy 400zł i myślę, że to sporo. słyszałam, że się daje 500zł, ale daliśmy 400 a 100zł na kwiaty i tance w czasie oczepin. jesli idziecie jako rodizna mysle ze 300-400zł to jest dobra kwota, ale słyszałam o przypadkach, gdzie młodzi dostali pustą kopertę i też było ok. w koncu kazdy ma jakies swoje wydatki a koperty nie musisz podpisywac - na tym weselu co bylam to chyba nikt nie mial podpisanej wiec jak dasz 100- 200 zl to tez przezyjesz ;)

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
~miśka

~miśka

Jak dajesz kasę to na pewno trzeba trochę dac, najmniej 300 zł jak idą trzy osoby - zresztą wszystko zalezy od tego, jakie macie możliwości oraz jak blisko jestes z młodymi. najlepiej jest chyba kupic prezent, bo czasem można stosunkowo niewiele wydac na fajną, konkretną rzecz. Ostatnio jak byłam na slubie spodobał mi sie jeden pomysł na prezent - komplet ręczników, ale nie takich zwyczajnych, tylko na każdym były wyhawtowane imiona i data ślubu małżonków. Fajne takie, na pamiątkę. A ręczników nawet jakby dostali 20 to i tak sie przyda, w odróżnieniu od gadżetów kulinarnych.

fijolek

fijolek

Prezent jest bardziej osobisty, ale młodzi małżonkowie preferuja kasę - w końcu wydadza ja na to, czego naprawde potrzebuja albo po prostu na to, co chcą mieć.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 31 lat, Łódź
sindy81

sindy81

ja bym dła od 300-500 zl i jakis bukeit mysle ze to i tak sporo, bo wiadomo ze kazdy ma swoje wydatki a mloda para nawet jak dostanie po 100 zl od kazdego to troche uzbiera

19 sindy81 Kobieta, 36 lat, Katowice
~Pomocna

~Pomocna

Młoda para i tak nie liczy, że koszty wesela się im zrwrócą. Wiadomo, że jak idziecie w 3 to nie wypada dać 100zl, ale 200zl juz moim zdaniem jest ok. Przyjęte jest że daje się tyle ile ktoś zapłacił za talerzyk ( czyli za jedną osobę na weselu) ale w obecnym czasie przecież nikt nie będzie robił problemów jeżeli dacie mniej, każdy wie jak jest.

aanielkaa

aanielkaa

100 zł to za mało bo poczestunek dla jednego goscia to ok. 100 zł a was bedzie troje wiec para mloda wyda conajmniej 300 zl na was, wiec conajmniej 300 powinniscie dac

17 aanielkaa Kobieta, 37 lat, Kraków
Iskra

Iskra

To przecież skoro nie macie za dużo kasy to możecie kupić prezent. Wtedy tylko wy będziecie wiedzieć ile tak naprawdę kosztował. A za 100 zl to juz coś fajnego można kupić. Co do tego co kupić możecie zapytać sie państwa młodych ( jezeli nie zrobili ogólno dostępnej listy) albo podpytać się świadków. Może to być np komplet filiżanek do kawy, żelazko ( :P), wazon, obraz czy coś do domu. Jeżeli będzie to ładny podarek to sądzę że cena nie będzie robić żadnej różnicy.

14 iskra Kobieta, 31 lat, Lublin
~marrrta

~marrrta

Coraz bardziej podoba mi się pomysł z robieniem listy prezentów. Kiedys myślałam, że to żenada i w ogóle, ale w sumie to win-win situation dla obu stron, bo młodzi nie dostaną rzeczy, których nie potrzebują a goście tez wola kupić coś, co ma sens.

~Marzycielka

~Marzycielka

Lista jest fajna bo nie dostajesz 4 czajników i 6 kompletów białej pościeli. Tylko szkoda, że tak mało sklepów udostępnia taką opcję, chyba, że młodzi zrobią listę i nie zostawią jej w żadnym sklepie tylko np wyślą ludziom na maila albo na jakieś stronce umieszczą do wglądu.

~myszka

~myszka

może od razu do zaproszenia powinni dołączac.............

~Gabryś1903

~Gabryś1903

No właśnie - jaki jest sens aby kupować sześć tych samych rzeczy? Zupełnie bez pomyślunku. Trzeba trochę się wczuć i pomyśleć co sprawiłoby młodym radość i dzięki czemu zapamiętaliby ten prezent na wiele lat?
Ja tam skrzyknęłam przyjaciół i wymyśliliśmy mega prezent: loty widokowe. Organizatorzy wydają super bon upominkowy a najważniejsze, że startują z dogodnego dla klienta miejsca!
Do tej pory to wspominają jako najlepszy prezent!

~enemelka

~enemelka

~Gabryś1903

Ja tam skrzyknęłam przyjaciół i wymyśliliśmy mega prezent: loty widokowe w w Salt Aviation. Organizatorzy wydają super bon upominkowy a najważniejsze, że startują z dogodnego dla klienta miejsca!

To świetny pomysł, tym bardziej, że taki lot widokowy to nie jest jakiś mega koszt. Ja w tej szkole robię teraz kurs pilotów i mogę ją śmiało polecić. Zobaczycie para młoda to zapamięta, bo latanie jest niesamowite :-)

Tarja

Tarja

ja akurat niedługo ide na slub i wesele i niestety takie loty sie nie sprawdza gdyz panna młoda boi sie karuzeli nie mowiac o lataniu, ja chyba dam koperte mysle 500-600zł za pare, to nie rodzina bardziej kolezanka z dziecinstwa. Myslicie, ze ok?

--

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

83914 tarja Kobieta, 30 lat, Rzeszów
sindy81

sindy81

Mysle ze ok 500 zł to sporo jakby kazdy tyle dał to ho ho ;)

19 sindy81 Kobieta, 36 lat, Katowice
~Pietras

~Pietras

~enemelka
~Gabryś1903

Ja tam skrzyknęłam przyjaciół i wymyśliliśmy mega prezent: loty widokowe. Organizatorzy wydają super bon upominkowy a najważniejsze, że startują z dogodnego dla klienta miejsca!

To świetny pomysł, tym bardziej, że taki lot widokowy to nie jest jakiś mega koszt. Ja w tej szkole robię teraz kurs pilotów i mogę ją śmiało polecić. Zobaczycie para młoda to zapamięta, bo latanie jest niesamowite :-)

----
no nieźle ... to gratuluję odwagi i świetnego pomysłu na życie!

~benny

~benny

No litości...
Nie masz nie idź :P
Minimum to 300 zł bo ksozt 150 zl za osobe wiec musi im sie zwrócić.
A nie 100 zł lub 200 :/

Andy30

Andy30

Młoda para na pewno ma kasę skoro mają na ślub.Starczy 200zł.

86630 andy30 Mężczyzna, 35 lat, Europa
~ilona98

~ilona98

A może coś śmiesznego i kupiłabys np dwie takie koszulki w wersji męskiej i żeńskiej klik. Jak dla mnie na prawde fajny pomysł no i wiadomo koperta.

~benny

~benny

Andy30
Młoda para na pewno ma kasę skoro mają na ślub.Starczy 200zł.

To ,że mają nie znaczy ,że mają komuś darmochę robic... Podłośc ludzka nie zna granic...