Skocz do zawartości
Forum

Ślub bez obrączek?


Gość Obrączkaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obrączkaaa

Niebawem biorę ślub konkordatowy chodziłam wraz z narzeczonym po sklepach jubilerskich oglądać obrączki niestety ceny nas zszokowały cena obejmuje tylko 1 szt. więc koszt razy dwa i doliczyć do tego lepszą próbę złota to już w ogóle. Nie stać nas na obrączki a lipne brać to trochę szkoda czy można wziąźć ślub bez obrączek w kościele? Czy lepiej go przełożyć i wziąźć za 2 lata jak uzbieramy na obrączki?

Odnośnik do komentarza

Wymiana obrączek jest częścią rytuału, więc trochę nie wypada nie mieć obrączek. Warto zajrzeć do mniejszych zakładów jubilerskich albo polować na jakieś okazje w dużych sieciach.

Generalnie jeżeli się nie upieracie przy złocie o wysokiej próbie to może pomyślcie o srebrze albo tytanie?

Odnośnik do komentarza
Gość Obrączkaaa

W sieciówkach na fajne obrączki czeka się aż 4 tygodnie na klasyczne ok. 10 dni niezbyt mi się podobają a my mamy ślub już za 3 tygodnie chyba pochodzimy po jubilerach może ktoś coś na miejscu dla nas wytopi, dużej próby złota nie kupujemy bo nas nie stać ale chciałabym coś w miarę solidnego tez myślałam o srebrze ale jakimś porządnym zamiast byle jakiego złota może porządne srebro?

Odnośnik do komentarza
Gość agusiekszalony

Jak masz w domu jakieś złoto (kolczyki, może obraczki po rodzicach lub dziadkach) to mozesz je przetopić i ewentualnie dokupić brakującą część. Moi znajomi mieli ślub miesiąc temu i za 2 obrączki zapłacili 500zł.
Ja za swoje płaciłam 6 lat temu
za swoją 600zł
za męza 700zł

Odnośnik do komentarza
Gość Obrączkaaa

Wybraliśmy zwykłe bez żadnych udziwnień, bo są bardzo praktyczne nic tam w nich nie wypadnie żaden kamyczek czy coś, da się je poszerzyć bez problemu bez zniszczenia wzorku na nich. Wiadomo mężczyzna nie dba i nie uważa na obrączkę więc i tak za parę lat konserwacja i polerowanie nas czeka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...