Skocz do zawartości
Forum

Organizacja ślubu


Gość duboterka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :) Szukam inspiracji i pomysłów na swój ślub, który docelowo ma się odbyć za ok. 2 lata ( więc czasu jest mnóstwo ). Myślałam czy nie zaszaleć i nie zaaranżować wesela na świeżym powietrzu ( najchętniej w scenerii leśnej czy na polanie, oczywiście w lecie ) - co o tym myślicie? Założenie jest bardzo fajne, martwi mnie jedynie pogoda, bo tego nie da się w żaden sposób przewidzieć. Druga kwestia jaka mnie nurtuje to sens zatrudniania konsultanta ślubnego. Słyszałam wiele dobrego na temat takich ślubnych pomocników, ale najchętniej zweryfikowałabym swoje poglądy z osobą która miała kiedyś okazję współpracować z taką firmą. Zrobiłam nawet małe rozpoznanie i w samej tylko warszawie znalazłam z kilkanaście takich firm. Liczę na was, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Ślub w plenerze może i jest fajny na papierze, ale jak w praktyce to nie jest taka łatwa sprawa żeby to zorganizować. Najgorzej jak pogoda pokrzyżuje szyki, bo wtedy interesujący pomysł przerodzi się w katastrofę :/ Przed deszczem można się jeszcze jakoś schronić, np. pod namiotem, ale jeśli zerwie się do tego silny wiatr to nawet namiot nie będzie w stanie zabezpieczyć gości przed zamoczeniem, dlatego ja bym poważnie się zastanowiła czy nie lepiej zrobić normalne wesele.
Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że ślub i wesele na wolnym powietrzu można zorganizować bez żadnych problemów, pod warunkiem że zrobi się to solidnie i przygotuje jakieś wyjście awaryjne, np. na wypadek gwałtownego pogorszenia się pogody. Co to za problem znaleźć jakiś ogród do którego przynależy zadaszony budynek i tam zorganizować całe przedsięwzięcie - jak zacznie padać goście przenoszą się pod dach i bawią dalej :) Natomiast jeśli chodzi o konsultantów ślubnych to na twoim miejscu rozważyłabym to, zwłaszcza jeśli brakuje ci czasu albo chęci czy umiejętności żeby wszystko profesjonalnie zorganizować. Agencja indygo z twojego linka wygląda ciekawie. Przede wszystkim mają doświadczenie, a to jak dla mnie jest najważniejsze. Jeśli kilka osób już im zaufało i w dodatku wystawiło pochlebne recenzje to znak, że znają się na rzeczy. Powodzenia w poszukiwaniach i przygotowaniach :)
Odnośnik do komentarza
Hmm nie zauważyłam, że pytasz także o konsultantów ślubnych, gdzie ja mam głowę ... W tym temacie mogę powtórzyć to co napisała koleżanka anette - szukaj firmy z doświadczeniem. Jeśli taka agencja nie ma nic do ukrycia to ( o ile uzyskają zgodę ) powinni chętnie udostępnić numery telefonu swoich dotychczasowych klientów żebyś mogła poprosić ich o referencje. Poza tym tak jak w przypadku innych firm organizujących eventy tego typu szukaj firmy małej, która nie ma dużej liczby zleceń i będzie mogła potraktować cię bardziej indywidualnie. To chyba tyle.
Odnośnik do komentarza

No właśnie, ta nieszczęsna pogoda ... Widzę, że co do tego jesteśmy wszystkie zgodne, że nagłe jej załamanie może wszystko zepsuć :( Starałam się znaleźć na jakiś forach relacje osób które organizowały ślub w plenerze i niewiele udało mi się wyszperać. Wygląda na to, że w naszych warunkach jest to w dalszym ciągu bardzo mało popularne. Tym bardziej mam ochotę zatrudnić konsultanta. W końcu kto jak kto, ale taka osoba powinna wiedzieć jak należy przygotować imprezę na wolnym powietrzu. Finansowo byłabym nawet przygotowana na taki wydatek. Za pomoc przy wszystkich aspektach przygotowań agencje różnie sobie liczą, ale w 5 tysiącach można by się spokojnie zmieścić. Pozostaje jeszcze taka kwestia aby pogadać z kimś kto miał kiedyś do czynienia z konsultantami ślubnymi. Macie może wśród rodziny czy znajomych taką osobę?

Odnośnik do komentarza
Hmm nie kojarzę żadnej osoby wśród rodziny czy znajomych która korzystałaby z konsultanta, ale to żaden problem. Na necie mnóstwo jest opinii zadowolonych klientów i ja bym na tym głównie bazowała. Poza tym zawsze możesz się spotkać z jakąś agencją i poprosić o przedstawienie oferty, w końcu to nic nie kosztuje.
Odnośnik do komentarza
U mnie w rodzinie ( bodajże rok temu ) jedna para wynajęła agencję ślubną i z tego co pamiętam byli zadowoleni ze współpracy z nimi. Niestety nie byłam osobiście na tym ślubie, ale widziałam zdjęcia i od strony dekoracji, ustawienia stołów itp. było to wszystko fajnie zorganizowane muszę przyznać. Nie podam ci namiarów na tą agencję, gdyż zwyczajnie nie pamiętam nazwy firmy, a poza tym patrząc choćby po agencji indygo o której piszesz, szukasz agencji na terenie W-wy i okolic, a "moi" brali ślubu w okolicach Opola ;) To co mogę poradzić Ci w obecnej sytuacji to zrób tak jak mówi belizze i zwyczajnie umów się na spotkania w kilku firmach ( w warszawie masz ich sporo ) żeby wyrobić sobie pogląd jak takie usługi wyglądają i czego można się spodziewać. Przynajmniej ja bym tak zrobiła
Odnośnik do komentarza
Gość duboterka
Cześć dziewczyny. Byliśmy wczoraj z narzeczonym na spotkaniu w jednej z firm organizujących śluby i od razu, na świeżo postanowiłam podzielić się z wami moimi odczuciami. Na wstępie stwierdzę, że jeśli wszystkie firmy działają w ten sposób to naprawdę nie ma się czym przejmować. Konsultanci sami, bez proszenia przedstawili mi swoje referencje, pokazali zdjęcia z dotychczasowych realizacji itp. Dostałam też niezobowiązującą ofertę na piśmie. Dzisiaj po południu idę do kolejnej firmy, zobaczymy jakie oni zrobią na mnie wrażenie :)
Odnośnik do komentarza
Gość duboterka
No więc tak jak mówiłam byliśmy dzisiaj z chłopakiem na spotkaniu w kolejnej agencji i również tym razem wszystko wypadło na pierwszy rzut oka bardzo fajnie. Czuję, że jak przyjdzie co do czego i ostatecznie będziemy wybierać firmę to nie będzie łatwo na coś się zdecydować skoro poziom jest taki wyrównany. No ale do rzeczy - schemat spotkania podobny jak wczoraj, czyli najpierw kilka zdań ze strony agencji o ich dokonaniach, doświadczeniu itp. a później seria pytań odnośnie naszych oczekiwań, wizji ślubu oraz budżetu jaki chcielibyśmy ustalić. Co więcej ... generalnie spotkanie w agencji indygo przebiegło w bardzo miłej atmosferze, panie konsultantki sympatyczne i bardzo komunikatywne. Chyba nic nie pominęłam, mam nadzieję że tym razem moja "sprawozdanie" bardziej cię koleżanko belizze usatysfakcjonuje ;)
Odnośnik do komentarza
Gość atletka
Witam! Ja planuje ślub na luty 2012r :) Zachęcam do korzystania z targów ślubnych. Niedawno odbyły się w Poznaniu, w MTP. Naprawdę ilość firm prezentujących swoje usługi była ogromna. Z każdej dziedziny :) Nie miałam nawet pojęcia do wtedy o wielu rzeczach. Byli również konsultanci ślubni. Firmy produkujące prezenciki dla gości. Naprawdę baaardzo dużo ciekawych firm. Do domu wróciłam chyba z 10 kg gazetek, broszurek i różnych wizytówek. Z takimi materiałami nie trzeba zatrudniać konsultantów ślubnych :) Sama się już nim stałam :) Więc w razie pytań chętnie pomogę :) Pozdrawiam wszystkie zainteresowane kobietki :)
Odnośnik do komentarza
Gość anita_w
Organizacja ślubu nie jest prosta, najłatwiej jest zapytac kogoś kto miał okazję uczestniczyć w przygotowaniach, tak aby nam nic nie umknęło... czasem warto się zastanowić i zrobić sobie listę wszystkich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Gość Natalka7894

U mnie ślub powierzyłam Pracowni Artis- konsultantkom ślubnym i wszystko wyszło lepiej niż to sobie wyobrażałam i kiedykolwiek marzyłam. Koszty itp. sprawy zmieściły się w założonym budżecie, dlatego nie wymyślaliśmy tylko tworzyliśmy tak aby było pieknie, a nie przepłacone o bzdety, które są zbędne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...