Skocz do zawartości
Forum

Ekipa z Warszawy


Khaleesi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w naszej popkulturze zawitało zjawisko zwane Ekipa z Warszawy. Jako osoba śledząca takie cuda zmusiałam się do obejrzenia tego. To co zobaczyłam wprawiło mnie w osłupienie na dobre kilka dni. Ale do rzeczy, chciała to jakoś porównać z czymś o podobnym poziomie więc obejrzałam amerykański odpowiednik czylui Ekipa z New Jersey.
I do jakich wniosków doszłam? Że u nas jest tragedia jeśli chodzi o pojmowanie seksualności kobiet i mężczyzn oraz tego co można kobietom a co można mężczyznom. Zauważyłam jedno, w Ekipie New Jersey czy to kobiecie czy mężczyznie przystoi to samo, chcą seksu szukają partnera tylko po to, nikt ich nie ocenia. Tak samo są traktowane i kobiety i mężczyźni. Oni się nie wstydzą, popełniają błędy i zyją dalej. Wydają się szczęśliwi ze swoich małych zwycięstw w postaci np małego kaca czy uniknięcia rzeżączki... A jak to jest na naszym podwórku?
No już tak różowo nie jest. W pierwszym odcinku doszło do zbliżenia.. i jaką sytuację widzimy na drugi dzień? On jest szczęśliwy, macho, zaliczył, jest rządny gratulacji i braw a ona ryczy w koncie bo kązdy pomysli że jest łatwa.... Drugie co mi się rzuca w oczy to to jak są przedstawiani - np Jestem OSTRYM DZIKIEM! Każda świnia przy mnie krzyczy! Nie wiem kto to mówi bo oni są dość podobni do siebie ale litości... rozumiem laska, dziewczyna, nawet przełknę suczkę ale świnia?????
Moim zdaniem ten program pokazuje mocno streotypowe myślenie, to nie amerykańska wolność ( jaka ona by nie była) a tylko pokazanie że facetom mozna więcej....
Z chęcią przeczytam wasze przemyślenia na temat tego programu bo uważam go za dziwny kierunek naszej popkultury

Odnośnik do komentarza
Gość nieruszlisci

polska rzeczywistosc, jakies przekonania trzymajace sie jak rzep, ale z tego co piszesz wynika ze kobiety mają gorzej - bo bedzie ze dziwka, ale ja tu widze w tym wygodny stereotyp dla kobiet, gdyż ten stereotyp powoduje że mezczyzni musza sie bardziej postarac, aby ona sie nie czuła łatwa tak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...