Skocz do zawartości
Forum

Brak seksu z powodu infekcji


Gość Melissa99

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem "młodą żoną". Ślub mieliśmy niecałe 5 miesięcy temu:) ale niestety jakieś 2,5 miesiąca temu złapałam infekcję bakteryjną (coli) i od tego czasu się lecze, tzn. się leczymy bo u męża był pobierany wymaz i ma oczywiście to samo. Niestety jak narazie nie widać poprawy, bierzemy rózne antybiotyki ale nic nie pomaga. Od tego czasu zasprzestaliśmy też z współżyciem. Na początku myśleliśmy że to wyleczymy w 2 tyg i wszystko wróci do normy...stalo się inaczej. Nie wiem jak długo to jeszcze potrwa bo sytuacja jest podwójnie obciążająca. Myśleliśmy, że po ślubie będziemy mogli w końcu nacieszyć się sobą...a mąż już się niecierpliwi:) jakaś rada na urozmaicenie naszsego nieistniejącego życia erotycznego?

Odnośnik do komentarza

Tu nie ma co leczyć ,bo sama widzisz ,że nie ma poprawy,mężczyznom nie szkodzą te bakterie i nie mają dolegliwości ,kobiety cierpią przez krótką cewkę moczową,dlatego trzeba zapobiegać i profilaktycznie stosować cyklicznie probiotyk dopochwowy lactovaginal,jeść żurawinę ,do higieny stosować emulsję z kwasem mlekowym ,zakwaszone okolice intymne zapobiegają namnażaniu patogenów i problem z głowy,po ustąpieniu objawów
absolutnie nie ma potrzeby wstrzemięźliwości seksualnej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

no nie zgodzę się z ka-wa. Skoro macie oboje infekcję to będzie się zarażać na wzajem. Lactovaginal jest dobry, ale jako wspomaganie antybiotykoterapi, żeby się nie wyjałowić. Nie można tego zostawić i nie leczyć bo skutkiem tego może być niepłodność i rozrzestrzenie się infekcji na inne narządy. Skoro wam antybiotyk nie działa, może warto zrobić antybiogram, który okazję na jakie antybiotyki wasza bakteria jest wrażliwa.

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy robiony antybiogram, bakteria jest wrażliwa na kilka specyfików, dostajemy je właśnie ale jakoś nie czuję poprawy i wymazy takowej poprawy też nie pokazują! Albo piszą żę "liczne" albo "bardzo liczne". Powoli się zastanawiam czy nie zmienić gin. Dla męża branie antybiotyków jest dodatkowo dziwne ponieważ on nie ma jakiś dolegliwośći. Za to ja mam...piecze, swędzi. Lactovaginal też nie działa:(

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia wiem ,że antybiotyki nie działają bo te bakterie się na nie szybko uodparniają i namnażają się ze zdwojoną siłą jak wszystko w naturze.
Wszyscy mamy te bakterie tylko właśnie w sprzyjających okolicznościach namnażają się powodując stany zapalne a takim jest odczyn zasadowy okolic intymnych,
ja w każdym razie takim sposobem jak pisałam pozbyłam się nawracających zapaleń raz na zawsze,
wszystko polega na tym ,że szczególnie przy kontaktach intymnych bakterie wnikają przez podrażnioną cewkę ,mając warunki,namnażają się ,dlatego tak ważne jest zakwaszanie, wszechstronne,
nie wiem jak stosowałaś lactovaginal ,ale po takim wyjałowieniu antybiotykami flora bakteryjna szybko się nie odbuduje,powinnaś go stosować dłuższy czas po antybiotykoterapii,łącznie nie da efektów.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

To nie ma znaczenia czy z prezerwatywą czy bez ,bo jak pisałam wszyscy mamy te bakterie,mąż nie musi nic z tym robić, bo u niego nie wywołują zakażenia,
a u Ciebie tak,bo mają warunki do rozmnażania się,wiec musisz wszystko robić ,żeby zahamować ich rozwój a tu tylko pomoże zakwaszanie okolic intymnych,dlatego lactovaginal.
wierz mi ,że antybiotyki tylko Ci zaszkodziły.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Idź do ginekologa, aby sprawdził czy Ci się jeszcze grzybica nie przyplątała. Smaruj okolice intymne żelem lacibios femina, by złagodzić pieczenie i swędzenie. Możesz go też stosować profilaktycznie, gdyż zawiera kwas mlekowy i ma pH4,5, dlatego będzie chronił przed infekcjami intymnymi. A skoro bierzesz już tak długo antybiotyk to łykaj probiotyk z bakteriami kwasu mlekowego dla wzmocnienia mikroflory pochwy. Jednak powinnaś to robić przez dłuższy czas, by kuracja była skuteczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...